Skocz do zawartości
Lestat

Wlew gazu - gdzie zamontować w B5 kombi?

Rekomendowane odpowiedzi

pracowałem na orlenie i powiem ze wstawienie wlewu gazu koło wlewu paliwa jest coraz bardziej popularne. Jest to pierwsze wygodniejsze (nawet mimo dokręcanej końcówki) i po drugie jeżeli wlew jest gdzieś nisko pod zderzakiem (ople astry lubią tak mieć) to non stop znajduje się tam brud. Co wpływa negatywnie na to wszystko. Pół biedy o ile jest korek. Jedna z klientek miała taki brud ze przyblokował mi się pistolet, przez co odmroziłem dość poważnie 3 palce mimo tego ze miałem rękawice na dłoniach. Całe szczęście podbiegł kolega z pracy i pociągnął z buta w pistolet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega herbu gaz przyspiesza rdzewienie blachy także ja odradzam montaż koło wlewu paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
gaz przyspiesza rdzewienie blachy

 

a sól zimą na drogach nie przyspiesza??

a poza tym ile lat potrzeba żeby sie coś pokazało? moim zdaniem pod klapką jest ładnie, czysto i wygodnie bo nie trzeba sie schylac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hezek nie wiem ile lat, ale widziałem polo 3 na mieście z rdzawymi plamami na karoserii, właśnie obok wlewu do gazu, który był umiejscowiony po drugiej stronie auta (symetrycznie do wlewu paliwa).

A co do schylania to ty sam sobie auto tankujesz LPG ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
A co do schylania to ty sam sobie auto tankujesz LPG ?

 

czasem tak :)

 

a symetrycznie tzn ktoś sie pokusił o wycinanie dziury w błotniku? jeśli tak to nie mam pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasem tak :)

 

Z tego co się orientuję tylko pracownik stacji może tankować paliwo LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
Z tego co się orientuję tylko pracownik stacji może tankować paliwo LPG.

 

teoretycznie tak ;) czasem chłopaki mają sporo pracy przy kasie to sobie sam naleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tutaj wlew.:):P

DSCN7616.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam passata b5 kombi i mam instalacje w kole ze względu na to że czasami potrzebuje coś przewieźć. Jak ktoś ma sedana bez składanej tylniej kanapy to lepiej normalną butle dać a nie w koło.

 

Ps. co do wlewu to mam normalnie z tyłu na dole ze względu na plastik koło benzyny i faktyczne one pękają a później dostać cały wlew bęzyny to jest problem jak ktoś ma na centralny zamek klapke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przy benzynie i szczerze mowiąc wkurza mnie jak przy każdym tankowaniu musze zawsze wkręcać i odkręcać :/ poza tym ręka śmierdzi gazem nie mówiąc już o końcówce. w drugim samochodzie zdecydowałem się na założenie w błotniku...przy tankowaniu wszystkim zajmuje sie obsługa na stacji i jest to dla mnie zdecydowanie wygodniejsze.

Ciekawa jednak jest kwestia z tym brudem??? Moim zdaniem jak jest ta czarna zakrętka to żaden brud się tam nie dostaje, jak uważacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jednak jest kwestia z tym brudem??? Moim zdaniem jak jest ta czarna zakrętka to żaden brud się tam nie dostaje, jak uważacie???
No wiadomo, jest to przeszkoda mechaniczna. Ja mam na dole zderzaka, zakręcone plastikowym korkiem - w środku czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jednak jest kwestia z tym brudem??? Moim zdaniem jak jest ta czarna zakrętka to żaden brud się tam nie dostaje, jak uważacie???

Gorzej jak w zimę lodem obrośnie i nie da się jej w ogóle odkręcić...

Pod klapką wlewu paliwa tego problemu nie ma a jeszcze chyba nikomu ręce nie odpadły od dokręcania przejściówki.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorzej jak w zimę lodem obrośnie i nie da się jej w ogóle odkręcić...

 

o tym nie wiedzialem, co wtedy zrobic zeby odkręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o tym nie wiedzialem, co wtedy zrobic zeby odkręcić ?
odmrozić? ;)

BTW: Mi się nigdy nie zdarzyło, żeby zamarzło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zamarza w zimie ;) przez 12 lat użytkowania LPG nie zdarzyło się to a zimy bywały różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w pasku tak że po jeździe po świeżym śniegu, dość mocno "skuło" wlew lodem. Musiałem potraktować "z buta" i lód spadł. Na szczęście nie razem ze zderzakiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliscie takie montowanie wlewu??? dałoby rade tak w pasku zrobic i jakos ten wlew zaczepic zeby nie "wisiał" na tym plastiku ???

wlew.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w passacie ktoś wlew zamontował pod spodem samochodu, mam butlę w kole zapasowym więc jest tuż pod nim, jest to dobre bo nic nie widać i nie ma żadnych końcówek.. minusem są komentarze na stacji jak za każdym razem muszą klękać do przypięcia :bleble :gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przy wlewie i nic sie nie dzieje i nie rzuca sie w oczy ;-)

 

a najlepsze miejsce jakie widziałem to w mk2 na tylnym pasie pod znaczkiem VW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko we wlewie paliwa zajeb...... sprawa, szkoda ciąc zderzak a tam nie zabrudzone i ok:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności