Skocz do zawartości
Lestat

Wlew gazu - gdzie zamontować w B5 kombi?

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tez jest w tym miejscu, ale koles ktory to robil z lekka sie nie przylozyl i jest bida z nyndza ... ogolnie rzecz biorac jest ciasno w tym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Montowal Artur Krzyżanowski we Wrocławiu. 2 lata już jeżdżę prawie i na razie bez polamanej obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy ktoś jest w stanie w Bydgoszczy polecić kogoś, kto DOBRZE taki wlew zrobił pod klapką paliwa?

 

Od 7 lat jeżdżę na benzynie, ale zaczynam się łamać, czy LPG nie założyć do 1.8 ADR :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a czy ktoś jest w stanie w Bydgoszczy polecić kogoś, kto DOBRZE taki wlew zrobił pod klapką paliwa?

 

Od 7 lat jeżdżę na benzynie, ale zaczynam się łamać, czy LPG nie założyć do 1.8 ADR :(

 

W pełni polecam DOBRĄ instalację i DOBREGO gazownika do niej:)

Jeżdżę na gazie 1,5 roku zrobiłem ponad 50 tys km - właśnie w ADR i zero problemów:) a na stacji zawsze zadowolenie z rachunku:)

P.S.

Ale nie zamontowałem wlewu pod klapką, ponieważ mi odradzano, bo tam jest plastik i była obawa że pod ciężarem pistoletu coś popęka z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też zagazowałem auto jakiś miesiąc po kupnie. Wlew mi odradzono pod klapką, nie było za to dopłaty, robił mi to kumpel, ale ten plastik jest i na moje oko za słaby. Mam wlew w zderzaku i jest gicior. Poza tym dużymi krokami zbliża się do nas samoobsługa na stacjach gazu. Wlew przy wlewie benzyny byłby wygodniejszy, ale z drugiej strony wkręcać za każdym razem końcówkę, bo niestety ale pełny wlew się nie mieści to trochę upierdliwe. Pistolety też będą znacznie cięższe bo muszą zawierać bezpieczną osłonę przed odmrożeniami dla "nieprzeszkolonych" użytkowników. Po za tym, ja się osobiście tego nie wstydzę, że przejeżdżam 100km za 30zł :) Parkingi podziemne to też paranoja. Mam to gdzieś, a jak ochroniarz chce być mądrzejszy to mu pokazuję papier z przeglądu gdzie badali szczelność i grzecznie proszę, żeby "szybko udał się w bliżej nie określonym kierunku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już ze cztery razy sam tankowałem gaz i wcale nie jest to skomplikowane. wlew mam po tej samej stronie co wlew paliwa tylko przy samej ziemi w tej osłonie zderzaka plastikowej

Gaz zakładany był w 2009 roku w mojej miejscowości za kwotę ok1,4k zł nie wiem czy w takiej cenie chodziły czy po prostu tanio bo żadna to firowka :) ale jeżdzi dobrze i spalanie jest 11,11l/100km

i tak jak kolega wyżej również wychodzi mi 30zł/100km ostatnio jak tankowałem to zamiast do pełna ( za ok84zł) to wklepałem w dystrybutor kwote 90zł i weszło prawie 34litry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod klapka od wlewu; powiedzieli mi, ze z uwagi na dwa wydechy (2.8 v6) to za blisko tlumika by bylo i moglaby byc lipa na przegladzie. i za kazdym razem musze wkrecac przejsciowke;/ ale za to korka nie widac, chociaz akurat mi to nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"defetysta"

kolego a jaki to zestawik masz załozony u siebie bo bardzo tanio?

ja zakładalem sam i wyszło 1800zł (teraz to juz tylko pozostały mi czesci z paszczura bo było bum:kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(2.8 v6) to za blisko tlumika by bylo i moglaby byc lipa na przegladzie

Kto ci tak powiedział poprostu się robi dodatkowy ekran i nie ma żadnych problemów Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalezione i polubione

 

gazownik znany i lubiany, nie tylko na śląsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem wątek i widzę, że w zasadzie są dwa miejsca gdzie montuje się wlew gazu (pod klapką i w zderzaku). Ciekawi mnie jednak czy są może jeszcze jakieś inne niestandardowe miejsca, o których zaletach mało kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hardkorowym wyjściem montowania wlewu gazu jest dziura w karoserii http://cafe.allegro.pl/showthread.php?898551-Przemy%C5%9Blenia-przy-tankowaniu http://images63.fotosik.pl/366/eefc03fd1acbb26dm.jpg

 

aczkolwiek ten pierwszy link nawet ciekawe wyjście po tablicą rej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod klapka i nie wyobrazam sobie lepszego miejsca na wlew gazu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności