Skocz do zawartości
Lestat

Wlew gazu - gdzie zamontować w B5 kombi?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w pasku tak że po jeździe po świeżym śniegu, dość mocno "skuło" wlew lodem. Musiałem potraktować "z buta" i lód spadł. Na szczęście nie razem ze zderzakiem

Kiedyś też tak zrobiłem, ale było "psssss" i nie mogłem zatankować. Okazało się, że wyłamała się rurka spod wlewu (ta do zbiornika ...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jezeli taki wlew zostanie wylamany (obudowla znaczy sie) - to wtedy nie ma mozliwosci kontynuowania jazdy - jak to sie odbywa? - sczerze mowiac ciekawi mnie to.

 

Tez odradzano mi montowanie pod klapką ze względu na to ze obudowa jest z plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jezeli taki wlew zostanie wylamany (obudowla znaczy sie) - to wtedy nie ma mozliwosci kontynuowania jazdy - jak to sie odbywa? - sczerze mowiac ciekawi mnie to.

 

Tez odradzano mi montowanie pod klapką ze względu na to ze obudowa jest z plastiku.

jeśli wyłamiesz obudowę to uszkodzisz wlew nietylko LPG ale i PB więc chyba rozumiesz czemu odradzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazownik powiedział mi dzisiaj - że pomimo wylamaniu obudowy wlewu można dalej jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tak zamontować wlew żeby go nie wyłamać, ale większość druciarzy tego nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik zdradzisz jak zamontować cały w pasku B5 ? Mam zamiar sie za to zabrać , ale jakoś nie moge wykombinować jak tu nieodkręcany dać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew tak zeby go nie wylamac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chemik zdradzisz jak zamontować cały w pasku B5 ?
Było ładnie opisane na lpg-info co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam na bierząco, ale tego to nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam szukam i znalezc nie moge :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie do PG z forum lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to wrzucić w humor i rozrywka bo chyba tam się bardziej nadaje :)

dziś takie coś ujrzałem

P040311_12.02.jpg

P040311_12.07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki montaż to wygodny w obsłudze, u nas się przyjęło, że LPG to rzecz do ukrycia (obciach czy co?). Mój Braciak to tak się zawziął na schowanie LPG w swoim 300M i założył pod i w głębi za tylnym zderzakiem, wynik- katastrofalne użytkowanie i łatwe zawadzenie przy cofaniu na krawężnik.

Co do obsługi to w moim mieście przez jakiś czas nowo powstała stacja miała gaz samoobsługowy, ale upadł gdyż nikt nie umiał tego obsługiwać.

Sam właśnie założyłem LPG na dole tylnego zderzaka i jestem z tego zadowolony. Bardzo estetycznie wygląda, z daleka niezauważalne. Takie wożenie końcówki według mnie to tylko problemy i dodatkowe atrakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim są plusy i minusy: jeśli masz gniazdo tam gdzie wlew paliwa jest to na pewno estetyczne, łatwe w tankowaniu i nie brudzi się. W przypadku gdy ktoś najedzie ci na tył Twojego auta to również bardzo bezpieczne rozwiązanie bo nie rozwali ci zaworu. Musisz jednak liczyć się z tym, że może ci pęknąć w końcu plastik przy korku a po skończonym tankowaniu wnosisz do wnętrza auta woń lpg no i nie możesz zapodziać końcówki do tankowania LPG bo wtedy pozostaje tylko benzyna. W moim kombi mam wlew z tyłu pod zderzakiem koło haka. jest to dość bezpieczne w przypadku najechania na tył gdyż hak chroni wlew. Nie wystaje spod zderzaka ale jak ktoś się dobrze przypatrzy to wygląda to jak podpięcie do przyczepy. Może i sie brudzi mi to nie przeszkadza ale nie kupuje choinek zapachowych żeby zabić odór od przykręcanego zaworu. Wybór rozwiązania należy do Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam za odgrzewanie kotleta...

Panowie, w poniedziałek będę zakładał instalację do swojego passata.

Chciałbym się dowiedzieć czy sprawdza się wlew gazu przy wlewie paliwa, jak to rozwiązanie się sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się dowiedzieć czy sprawdza się wlew gazu przy wlewie paliwa, jak to rozwiązanie się sprawdza?

 

Rewelacja, względy estetyczne bo nie szpeci, nie wiercą zderzaka, funkcjonalny - nie zamarza wlew zimą jak to często bywa gdy wlew jest w zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Gdzie najlepiej zamontowac wlew gazu w B5 kombi?

 

wlewka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tam gdzie pokazałeś na zdjęciu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności