Skocz do zawartości
Lestat

Wlew gazu - gdzie zamontować w B5 kombi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Gdzie najlepiej zamontowac wlew gazu w B5 kombi?

Czy ktos z forumowiczow moglby przeslac zdjecia jak to jest z wlewem gazu pod klapka - sa rozne opinie nt. tego rozwiazania. Czy polecacie takie rozwiazanie?

z gory dziekuje za okazana pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zivak*

Witaj ! Jeśli dobry gaz a co za tym idzie - "fachowiec" (który potrafi bezkolizyjnie ominąć korek PALIWA ) - to czemu nie ? Tylko tankujący biędzie chodził i pytał:"Gdzie mam to wetknąć?"

Edytowane przez zivak*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze we wlewie.dzisiaj zrobie fotosy

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy nie pęka tam nic... podczas uzytkowania... bo caly "pistolet" na tym wisi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to czy nie pęka tam nic... podczas uzytkowania... bo caly "pistolet" na tym wisi...

 

a co ma "pękać" - stalowa końcówka która wkręcasz w stalowy gwint ???

 

Jedyny minus umieszczenia pod klapką to konieczność wożenia ze sobą końcówki do tankowania - musisz sobie znaleźć miejsce gdzie będziesz ją trzymać, no i jak ją zgubisz to nie zatankujesz gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ma "pękać" - stalowa końcówka która wkręcasz w stalowy gwint ???

 

Jedyny minus umieszczenia pod klapką to konieczność wożenia ze sobą końcówki do tankowania - musisz sobie znaleźć miejsce gdzie będziesz ją trzymać, no i jak ją zgubisz to nie zatankujesz gazu

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=34471&postcount=4

Tu czytalem wypowiedz, ze trzeba uwazac... stad pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlew zamontowany normalnie w zderzaku, w tym czarnym plastiku. Jeżeli ktoś nie wie że samochód jest na gaz to nawet nie zauważy. Co do umieszczenia tego przy wlewie, to wydaje się mi to trochę "niebezpieczne", nieuważny pracownik stacji może nam lakier uszkodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek we wlewie

30ia3.th.jpg 31zg5.th.jpg

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis gazownik odradzal mi umieszczanie wlewu gazu w klapce - ponoc ten plastyk peka... uparlem sie - mam nadzieje ze dobrze robie... :confused:

Mam jeszcze pytanko - gdzie umiesciliscie "sterowanie gazem / wskazanie poziomu gazu" - mam miejsce - wolna zaslepke miedzy przyciskiem ESP a przyciskiem ogrzewania tylniej szyby - tylko CZY TAM TO WEJDZIE? Czy pod zaslepka nie ma jakis kostek??? Nie zdejmowalem tego... :confused:

Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kolega zamierza montować instalkę bo sam przymierzam się w swoim Superbie 1.8T AWT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

a u mnie wygląda to tak :)

co do sterowania to mam zamiast popielniczki schowany pod klapką ;)

wlew.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie kolega zamierza montować instalkę bo sam przymierzam się w swoim Superbie 1.8T AWT?

 

poczytaj http://lpg.info.pl

 

"Migaz-S" Instalacje LPG Legalizacja Zbiorników

Modlińska 264a

03-152 Warszawa

tel. /022/ 819 07 22

tel. kom. 0 605 676 076

509 385 720

607 637 031

 

a u mnie wygląda to tak :)

co do sterowania to mam zamiast popielniczki schowany pod klapką ;)

 

dzieki...

swietny pomysl z ta popielniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem zamontowany wlew do gazu pod klapką wlewu paliwa w Polonezie. Było to dawno dawno temu. Patent bardzo wygodny, nie trzeba się schylać, brudzić itp, a dodatkowo nie widać, że auto jest zagazowane. Jednak takie umiejscowienie wlewu powodowało, że przy każdym odpinaniu węża wydostawały się z niego opary gazu, co spowodowało, że w ciągu roku błotnik kompletnie zardzewiał. Co ciekawe z drugiej strony błotnik był nienaruszony, więc na 100% jestem pewien, że gaz powodował przyspieszoną korozje blachy, z którą się spotykał. Swoją drogą Polonez jaki jest każdy wie i mój nie był inny, więc po 3 latach cały zardzewiał, ale to już inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

montuja wlew w klapce i tyle - jak bedzie - zobaczymy

zapodam zdjecia zaraz po zagazowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzisiaj to nie jest zaden wstyd zamontowac wlew lpg poza wlewem piliwaJa uwazam ze najlepiej jest to zrobic w tylnej czesci zderzakaNa czarnym plastiku niewiele widac..Mozemy wtedy podjechac pod dystrybutor z kazdej strony i nie musimy kupowac koncowki.No i za wlew lpg pod klapka +100zl./jesli ktos lubi wydawac pieniadze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+50pln pod klapka...

ten plastyk czarny mam niestety uszkodzony - wiec i tak musialbym go wymienic z czsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapodaj fotke co tam wyrzeźbili ;)

 

oto fotki... pozdrawiam

IMG_1733.jpg

IMG_1734.jpg

IMG_1735.JPG

IMG_1737.jpg

IMG_1739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal_m

Przyglądam się tym zdjęciom i widzę że założe wlew w zderzaku, za dużo zachodu z wkręcaniem tej końcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
za dużo zachodu z wkręcaniem tej końcówki.

 

nawet nie zwracam na to uwagi to jak z kierunkowskazami nie myślisz tylko włączasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności