Skocz do zawartości
Crayo

Kodowanie "nowego" kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi i pilot czy transpoder ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam b6 model 2009 kupiony z Niemiec z jednym kluczykiem.

W necie wyczytałem, że można dopasować inny, nawet używany.

Kupiłem więc takowy na allegro.

Dodatkowo zakupiłem najbogatszą wersję VAG-a CAN z oprogramowaniem, które podobno potrafi wszystko...

Czy może mi ktoś podpowiedzieć krok po kroku jak przeprogramować ten nowy "używany" klucz tak aby nic nie uszkodzić, bo nie ogarniam jeszcze tego nowego sprzętu.

Dodam, że sprawa dość pilna bo za 2 dni wyjeżdżam na urlop i zapas by się przydał.

Proszę o pomoc.

pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Właśnie udało mi się dodać klucz do modułu otwierania zamka, ale niestety aby działał z immobilizerem potrzebny jest kod pin, którego nie mogę namierzyć. Mój Vag też nie może go odczytać (albo to ja nie potrafię).

Jakieś sugestie ??

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilota to doasz bez VAG-a, ale immo dopisac to juz sztuka. uzywany kluczy mozesz sobie wsadzic wiesz gdzie. Transpodery są programowane jednorazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych transponderów nie jestem do końca pewien. Czytałem na tym forum kilka postów mówiących, iż jest to możliwe...

Powiem więcej, w międzyczasie podjechałem do jednego magika w moim mieście i uzyskałem odpowiedź że nie będzie problemu, ale cena jaką mi zaśpiewał zwaliła mnie z nóg.

Przypadkowo okazało się, że mój sąsiad, który dorabia klucze ma urządzenie przy pomocy którego zczytuje piny z immo.

Podpięliśmy sprzęt i tu zaskoczenie - urządzenie za podobno ponad 30tys. najpierw mieliło przez 20 minut po czym wyskoczył komunikat, że utraciło połączenie.

Nie wiem co jest grane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest doskonałe. Jedni robią przez OBD2 (a raczej nie robią jak sam widzisz) inni bezpośrednio przez EEPROM.

Transpoder czysty mozna prekodowac pod odpowiednie TP i mozna t o zmienić. Ale jak juz zakodujesz transpioder pod ID IMMo to lipa. Inaczej nie sprzedawali by czystych "pastylek" tylko kazdy by kupował uzywany kluczyk. Mozesz owszem zrobic kopię kluczyka i miec kluczyków pierwszych 2, bo wg tego co jest w IMMO - są 3 ID zapisane, dlatego 2 kluczyki dostajesz a 3 mozna domówic w VW i działa odrazu.

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam niby opisałes ........ kluczyk nazywasz nadajnikiem, nie wiadomo o co Ci chodzi - czy o Pilota czy o transpoder. Nie wiadomo nawet czym dokodowałes itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a przeczytałeś chociaż mój post??? Ja niczym nic nie kodowałem tylko opisałem dla potomności aby rozważyli zakup nadajnika w serwisie, a sam kluczyk do otwierania awaryjnego drzwi zakupili na Allegro bo wychodzi po prostu taniej."NADAJNIK" nazywam nadajnikiem(bo tak powiedzieli mi w serwisie i mam na fakturze zakupu 460,- ), a "KLUCZYK" nazywam kluczykiem(bo też tak powiedzieli mi w serwisie i chcieli 150,-). Ani razu nie użyłem pojęcia "transponder", bo szczerze powiedziawszy nie wiem jak to wygląda, a jedynie domyślam się, że jest to coś w rodzaju kostki(takie coś miałem w Oplu) albo chipa(procesora) i ten właśnie transponder jest dopiero włożony do "pilota właściwego"(takie coś z przyciskami). Na fakturze mam napisane "NADAJNIK" i dali mi to co potocznie określa się "PILOTEM", bo ma przyciski tak jak wszystkie tzw. piloty, zarówno te od TV jak i do samochodu.

Mam nadzieję, że teraz rozwiałem Twoje wątpliwości, bo szczerze powiedziawszy nie bardzo wiem co było niezrozumiałego w moim poście, w którym jasno napisałem, że nadajnik DORABIAŁEM W ASO W RYBNIKU, a kluczyk DOROBIŁEM U KLUCZNIKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wrzucić fotki tego co macie i żeby już nigdy nie było wątpliwości, ustalić terminologię,

np. pilot (nadajnik) wewnątrz, którego znajduje się transponder

pilot1.jpg

 

oraz kluczyk (grot, grocik awaryjny):

kluczyk1.jpg

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez każdy wie jak wygląda kluczyk od B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczyk czy pilot? :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na zdjęciu masz grocik awaryjny opisany jako kluczyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wektor chyba definitywnie wyjaśnił nieporozumienie i terminologię co jest co. I dokładnie taką samą terminologią posługiwał się miły pan w ASO, który sugerował mi również zakup "kluczyka" za jedyne 150,- PLN, a ja również grzecznie mu podzękowałem i sobie sam go dorobiłem(po wcześniejszym zakupie na Allegro) u pierwszego z brzegu zakładu dorabiającego klucze co kosztowało mnie ok. 100,- PLN mniej

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam. Nie moglem otworzyc drzwi z pilota(czerwona lampka mrugala na pilocie). Pomyslalem ze bateria padala. Wzialem drugi kluczyk i wszystko jest ok. Teraz wymienilem baterie w pierwszym kluczyku i dalej nie otwiera drzwi. Nie wiem co sie stalo. Gdzie moge sprawdzic vagiem czy dalej mam 2 klucze zapisane w ECU albo jak mam moze go drugi raz zakodowac. Moze ktos pomoc albo podrzucic link z pomoca.

Dzieki

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pomoze ktos tutaj.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://itss.nazwa.pl/passat/3.1_Obsluga.pdf

 

strona pdf 24 (strona instrukcji 43), tyle że ja nie za bardzo rozumiem w jaki sposób mam włączyć zapłon po zamknięciu auta kluczykiem awaryjnym (bez jego otwierania) :P

 

http://itss.nazwa.pl/passat/3.3_Porady.pdf (zamykania awaryjne strona pdf 43 (89 instrukcji).

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiam. Nie moglem otworzyc drzwi z pilota(czerwona lampka mrugala na pilocie). Pomyslalem ze bateria padala. Wzialem drugi kluczyk i wszystko jest ok. Teraz wymienilem baterie w pierwszym kluczyku i dalej nie otwiera drzwi. Nie wiem co sie stalo. Gdzie moge sprawdzic vagiem czy dalej mam 2 klucze zapisane w ECU albo jak mam moze go drugi raz zakodowac. Moze ktos pomoc albo podrzucic link z pomoca.

Dzieki

Pozdr

 

Witam. I znowu mam to samo. Zrobilem ta procedure powyzej ale dalej nic. Czy jest jakas inna procedura na to.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozkodowanie kluczyka to kiedy przycisk otwierania będzie często naciskany poza strefa działania, istnieje możliwość ze samochodu nie da się później odblokować lub zablokować kluczykiem. W takiej sytuacji należy ponownie zsynchronizować:

 

(Używasz pilota, który nie otwiera drzwi)

 

- kluczyk awaryjny (plastikowy grot) wyjąć z kluczyka samochodu

- zdjąć pokrywę z klamki w drzwiach kierowcy

- nacisnąć przycisk otwierania w kluczyku (pilocie) samochodu i stanąć bezpośrednio przy samochodzie (auto się nie otworzy)

- w ciągu jednej minuty otworzyć samochód kluczykiem awaryjnym (grotem)

- kluczykiem samochodu włączyć zapłon. Synchronizacja jest zakończona

- kluczyk awaryjny wsunąć do kluczyka samochodu i zamontować pokrywę na klamce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dziwne jest u mnie to ze grotem nie jestem w stanie otworzyc samochodu. Zamknac tak ale nie otworzyc. Co to moze byc. Ma ktos jakis pomysl.

Dziekuje I pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności