Skocz do zawartości
Crayo

Kodowanie "nowego" kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano zgubiłem kluczyk do auta, pojechałem do ASO żeby usunęli mi z immobilizera i alarmu dane o zgubionym kluczu - bez problemu udało się to załatwić. Właśnie przed chwilą "zagubiony" klucz odnalazł się - w fotelu kolegi (siedział na nim :mad:). Oczywiście odnaleziony klucz nie otwiera już auta. Wiem że w starszym modelu Paska można było samodzielnie zakodować dodatkowy klucz - jak to jest w przypadku B6 (wiem że jest procedura synchronizacji ale to chyba nie o to chodzi...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy usuwaniu danych klucza panowie z ASO łączyli się z centralnym kompem VW.

Teraz muszą wykonać odwtotną procedurę za 150 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety przy usuwaniu danych klucza panowie z ASO łączyli się z centralnym kompem VW.

Teraz muszą wykonać odwtotną procedurę za 150 PLN.

 

Z czym się łączyli? Z NASA? :) Kod PIN potrzebujesz i jeśli go posiadasz to zwykłym VAG-iem dopiszesz kluczyk. Jeśli nie masz PIN to podjedz do kogoś od liczników to odczyta Ci go z eeproma i dopisze kluczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czym się łączyli? Z NASA? :) Kod PIN potrzebujesz i jeśli go posiadasz to zwykłym VAG-iem dopiszesz kluczyk. Jeśli nie masz PIN to podjedz do kogoś od liczników to odczyta Ci go z eeproma i dopisze kluczyk.

 

 

Zwykłym Vag-iem jak piszesz to możesz zrobić w swoim aucie. Do 3C potrzebujesz VAG CAN-a. I jeśli kluczyk już został usunięty prawdopodobnie konieczna będzie wymiana transpondera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czym się łączyli? Z NASA? :) Kod PIN potrzebujesz i jeśli go posiadasz to zwykłym VAG-iem dopiszesz kluczyk. Jeśli nie masz PIN to podjedz do kogoś od liczników to odczyta Ci go z eeproma i dopisze kluczyk.

 

 

 

powodzenia.to nie B5.tak sie sklada ze immo nie ma w zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykłym Vag-iem jak piszesz to możesz zrobić w swoim aucie. Do 3C potrzebujesz VAG CAN-a. I jeśli kluczyk już został usunięty prawdopodobnie konieczna będzie wymiana transpondera.

 

Pisząc "zwykłym" miałem na myśli "zwykłe" oprogramowanie każdego szanującego się autoelektro. W tym roczniku rodzaj transmisji jest jednoznaczny, więc po co to pisać. Kto dziś nie ma CAN-a w warsztacie??

Jeśli jednak nadal nie masz tego gdzie zrobić to zapraszam do siebie do Gliwic i będziesz miał dopisany kluczyk bez łączenia się z NASA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sama sytuację, i nasuwające się pytanie;

Czy jak usunę dane o zagubionym kluczyku z immo i alarmu, to rozumiem że nie będe mógł już tym kluczykiem otworzyć auta z pilota, ale czy mechanicznie tez nie będę mógł tym zagubionym kluczykiem otworzyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taka sama sytuację, i nasuwające się pytanie;

Czy jak usunę dane o zagubionym kluczyku z immo i alarmu, to rozumiem że nie będe mógł już tym kluczykiem otworzyć auta z pilota, ale czy mechanicznie tez nie będę mógł tym zagubionym kluczykiem otworzyć ??

Jak masz B5 to pomyliłeś działy, w B6 jest troszkę co innego. A kluczyk mechanicznie będzie pasował, jakoś nie wyobrażam sobie wykasowania grota kluczyka z samochodu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

ale czy mechanicznie tez nie będę mógł tym zagubionym kluczykiem otworzyć ??

 

otworzysz ale alarm zacznie wyć

 

 

Ja przerabiałem po stracie kluczyka procedurę w Aso kluczyk 560 ,do awaryjnego otwierania 178 i kodowanie 178 ,

Pytałem znachorów dorabiających klucze nikt nie chciał się podjąć ,tylko ASO

Pytałem czy jak kupie na alledrogo kluczyk obudowę to powiedzieli że żeby zakodować to kluczyk musi być czysty czyli nowy,nie wiem jak jest teraz moja przygoda(droga przygoda) była w Sierpniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybki odzew, pasujący temat znalazłem przez wyszukiwarkę, jeszcze zapytam w moim dziale, mam speca u którego już dorabiałem kluczyk od razu po kupnie auta (450 PLN), dzwoniłem do niego i bez problemu usunie mi wszystkie dane o kluczykach, a zaprogramuje tylko tej jeden co się ostał; w takim razie ja już to czytałem dla bezpieczeństwa, lepiej chuchać na zimne, usunę wszystkie wkładki, zastosuję zaślepki i wyprowadzę przewody tylko w mi znanym miejscu (na wszelki wypadek), ponad rok jak mam już paska nigdy nie otwierałem mechanicznie.

Dzięki Panowie

 

Gdyby ktoś potrzebował magika od zamków, immo i tym podobnych polecam Braci Pawlak w Skierniewicach przy dworcu PKP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Z czym się łączyli? Z NASA?...
Poszukaj informacji o VAS i przestan się ośmieszac piszą takie teksty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj informacji o VAS i przestan się ośmieszac piszą takie teksty

 

Kolego masz rację, nie ma w tym nic śmiesznego. Oto jak VW wypowiada się na ten temat:

 

immopassat.th.jpg immopassat2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 2 kluczyki do b6 pierwszy działa ok. ale drugi działa tylko w stacyjce drzwi już nie otwiera tak go kupiłem czy moge go jakoś zakodować ilo cyfrowy jest ten pin bo jakiś nr. mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam 2 kluczyki do b6 pierwszy działa ok. ale drugi działa tylko w stacyjce drzwi już nie otwiera tak go kupiłem czy moge go jakoś zakodować ilo cyfrowy jest ten pin bo jakiś nr. mam.
miałem identyczną sytuację. Magikowi od alarmów zajęło to z 10 minut (podpięty komp, wkładanie na zmianę kluczyków w stacyjkę), z tymże pilot nadawał sygnał a nie był widoczny dla komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam 2 kluczyki do b6 pierwszy działa ok. ale drugi działa tylko w stacyjce drzwi już nie otwiera tak go kupiłem czy moge go jakoś zakodować ilo cyfrowy jest ten pin bo jakiś nr. mam.

Logujesz się VAG-iem w moduł komfortu i dodajesz pilota , 10min faktycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Stracilem ostatni kluczyk/pilot do b6 2006r. Mam juz nowy pilot z aso wydany pod vin mojego auta oraz nowy kluczyk. Auto jednak stoi pod blokiem i musialbym teraz je na hol i do aso ale z tego co czytalem to moj pilot (skoro z aso po vinie kupiony) juz jest zsynchronizowany z moim autem i wystarczy go dodac przez vaga. Z tad moje pytanie czy mam racje i czy teraz juz wystarczy sam vag. Dodam ze po wlozeniu tego nowego pilota do stacyjki pojawia sie na desce- IMMOBILIZER ACTIVE. Zna ktos procedure dodania tego pilota przez Vcds?

W ilu wątkach napiszesz jeszcze to samo pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki - dzisiaj zgubiłem kluczy do swojej B6 - posiadam VCDS-a - czy ktoś mi szybko podpowie jak samodzielnie usunąć poprzedni kluczyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientuje się ktoś może gdzie na terenie Warszawy można dorobić kluczyk (pilot) do paska b6? Z góry dzięki za jakakolwiek chęć pomocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w VW (Deutschland!) w sprawie zakodowania nowego kluczyka (kupiony na ebay-nowy) .

Spece VW walczyli z tym prawie godzine kilka razy probowali go zgrac z samochodem i nic z tego ta ich zabawa kosztowala mnie 44euro i nic jak nie dzialal tak nie dziala.

Twierdza ze sie nie da!!!Zanim go w....e do smieci zapytam kolegow z forum co o tym myslicie?

Zaluje bo ta cala operacja kupno + kodowanie wyniosla mnie prawie tyle samo co nowy klucz od Volkswagena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności