Skocz do zawartości
Crayo

Kodowanie "nowego" kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 9432868

Witam ! Jestem nowy na forum i mam problem a w sumie pytanie. Czy kluczyk moze miec wplyw na funkcje w komputerze pokladowym ??? Wczoraj zepsul mi sie jeden kluczyk a mianowicie nie chcial zamykac drzwi, wiec postanowilem go rozebrac i zobaczyc co sie stanie. po otworzeniu okazalo sie ze oderwal, rozlutowal sie przycisk od plytki i to bylo tego powodem. Zeby jakos zamykac auto wziolem drugi zapasowy ktory lezal kilka miesiecy i okazalo sie ze po wlozeniu do stacyjki od razu zauwazylem zmiane jezyka i brak kilku funkcji ktore dzialaly na pierwszym kluczyku. Co to moze byc? prosze o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się jest normalne, niech się wypowiedzą Ci co uzywają 2 kluczyków. Ja raz użyłem drugiego kluczyka i była zmiana w funkcjonowaniu auta tj. aktywowane było otwieranie tylko drzwi kierowcy, podczas gdy w normalnym kluczyku wszystkie drzwi się otwierały (kiedyś miałe też na tym normalnym ustawioną opcję otwierania tylko drzwi kierwocy). Po zmianie w FISie oba kluczyki otwierają wszystki drzwi. Zdaje się ustawienia są zapamiętywane z kluczykiem, do tego jak masz pamięć foteli też możesz sobie zintegorwać z kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się ustawienia są zapamiętywane z kluczykiem, do tego jak masz pamięć foteli też możesz sobie zintegorwać z kluczykiem.

 

Dokładnie tak, na wypadek, gdyby na codzień samochodem jeździło dwóch kierowców. Wtedy niektórych ustawień samochodu nie trzeba wprowadzać za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a czy czysty (surowy) kluczyk zamówiony do konkretnego egzemplarza po vin jednak nigdy nie zaprogramowany można przypisać do innego passata b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam a czy czysty (surowy) kluczyk zamówiony do konkretnego egzemplarza po vin jednak nigdy nie zaprogramowany można przypisać do innego passata b6?

jak zamówiony w VW to nie bo juz przekodowany , tylko nie dodany do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pilot do CC z wersji europejskiej z transponderem 434MHz da się zakodować (mając oczywiście odpowiedni sprzęt) do samochodu z USA (315MHz), czy potrzebny jest jednak taki z nadajnikiem 315MHz?

 

I drugie pytanie, bo czasem się pojawiają opinie, że się komuś udało: czy raz zakodowany pilot da się przekodować pod inny samochód czy używanych nie ma sensu kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pilot do CC z wersji europejskiej z transponderem 434MHz da się zakodować (mając oczywiście odpowiedni sprzęt) do samochodu z USA (315MHz), czy potrzebny jest jednak taki z nadajnikiem 315MHz?

 

I drugie pytanie, bo czasem się pojawiają opinie, że się komuś udało: czy raz zakodowany pilot da się przekodować pod inny samochód czy używanych nie ma sensu kupować?

ale namieszałes.

Transponder to transponder , a pilot to pilot

Nie ma transpondera na 315 czy 433 bo to jest strona radiowa pilota

 

Chyba ze mowa o kessy , ale tam Transponder po RFID mają własną częstotliwość a pilot jako pilot ( np z daleka) używa swojej w/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może trochę namieszałem ;)

Ale pytanie jest proste: czy pilota europejskiego da sie zakodować aby działał z autem ze stanów?

Samochód bez kessy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam jeden kluczyk do swojego passata. Mam pin do immo czy to wystarczy aby zaprogramować nowy kluczyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadam jeden kluczyk do swojego passata. Mam pin do immo czy to wystarczy aby zaprogramować nowy kluczyk ?

 

nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W legalny sposób tylko przez serwis (podłączenie do bazy Geko, czy jakoś podobnie brzmiące).

Są jednak niby "magicy", którzy robią to bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakisz to problem. Odpowiedni sprzęt i robisz.

 

Jak Ci ktoś transponder odpowiednio prekodujesz i masz PIN to i tak powinno dodać.

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Immobilizer_IV_Key_Matching#VW_Passat_.283C.29_Immobilizer_Key_Matching

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 6 stów via allegro ci zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam jeden kluczyk i chcem dorobić drugi  VW CC 2015r czy moge kupic używany i przekodować u magika czy tylko nowy w aso

kluczyk .jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowy, niekoniecznie w aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magik tez zrobi, Ty nie wnikasz jak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieni transponder. To już lepiej kupić nowy kluczyk. Wyjdzie na to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że ma typ transpondera 48 MEGAMOS CRYPTO i nadaje się do aut bez kessy. Jeśli masz kessy to musisz szukać z transponderem PFC7946.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej..a jak dorobić ten plastikowy grot do kluczyka jak go nie posiadam.. mam kluczyk ale tego grotu nie i co teraz tylko serwis..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności