Skocz do zawartości
rokoszny

klucz do obudowy filtra oleju -macie pomysl?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzeso2

witajcie bierzesz stary łancuch od rowera 20cm rurki 1/2" przyspawujesz jakies 4cm do konca rurki zzewnatrz i dluzsza czesc przeciagasz przez srodek i wten sposub robi sie pentelka wktura wkladasz filtr i na drugim koncu rurki zaginasz lancuch tak rzeby niesciagal sie spowrotem podczas odkrecania.Jest to kluczyk wpelni uniwersalnu prosty i niezawodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja zrobiłem sobie sam z aluminium wyglada jak klucz oczkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś rysunek z dokładnymi wymiarami klucza do obudowy filtra do passata 2002 AVF? Bo linki juz pogasły, a mam dostęp do lasera i bym sobie wypalił nakładki z blachy 12-15mm. Potrzebne mi są średnice stycznych okręgów i ilość tych prostych (lub kątów). Jak na razie za zimno trochę żeby paska rozebrać i sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy posiada ktoś rysunek z dokładnymi wymiarami klucza do obudowy filtra do passata 2002 AVF? Bo linki juz pogasły, a mam dostęp do lasera i bym sobie wypalił nakładki z blachy 12-15mm. Potrzebne mi są średnice stycznych okręgów i ilość tych prostych (lub kątów). Jak na razie za zimno trochę żeby paska rozebrać i sprawdzić :)
http://allegro.pl/condor-klucz-do-filtra-paliwa-i1463434548.html i bez kłopotu odkręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lancuchem to mozna odkrecac filtry a nie plastikowe obudowy filtra przed wymiana wkladu stanowczo odradzam bo mozna sobie problemow narobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy posiada ktoś rysunek z dokładnymi wymiarami klucza do obudowy filtra do passata 2002 AVF? Bo linki juz pogasły, a mam dostęp do lasera i bym sobie wypalił nakładki z blachy 12-15mm. Potrzebne mi są średnice stycznych okręgów i ilość tych prostych (lub kątów). Jak na razie za zimno trochę żeby paska rozebrać i sprawdzić :)

 

http://allegro.pl/klucz-do-filtra-oleju-76-mm-14-kt-vw-audi-mercedes-i1470402457.html

 

Ja takiego używam. Bedzie pasował na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzuwam takiego i sie sprawdza

1461801928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można kupić, ale chodzi mi o wymiary tej osłony filtra, którą odkręcamy. Wypaliłbym element, który można byłoby nałożyć na tę osłonę, dospawać jakiś uchwyt i wtedy odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że można kupić, ale chodzi mi o wymiary tej osłony filtra, którą odkręcamy. Wypaliłbym element, który można byłoby nałożyć na tę osłonę, dospawać jakiś uchwyt i wtedy odkręcić.

 

 

kolego to wymiary mozesz sprawdzic sam u siebie w aucie bo watpie by ktoś specjalnie szedł i mierzył ci wymiary osłony filtra jak możesz to samo zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz zobaczyć klucz, który sam zrobiłem. Wymiar 14x74mm, promienie na "zakrętach" zrobiłem R4. Mam cztery takie klucze z naszym logiem i adresem. Możemy pohandlować. Klucz sprawdzony na moim AVF, nie niszczy ząbków i nie przeskakuje.

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1160004#post1160004

 

Czytaj wątek od początku, są inne fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten klucz od kolegi WIECH.Wspaniała robota,naprawdę.I jeszcze ta polerka:dobrze.Kurcze ...nie wiem , czy go używać , czy powiesić na ścianie:niekumam.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności