Skocz do zawartości
Gość bibek78

Wymiana bebenka stacyjki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość inuit

OK, czytałem ale to raczej nie to, a jak to się objawia mechanicznie można to wyczuć przy przekręcaniu kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolę się podpiąć pod temat.Chodzi mi o kolumnę kierownicy.Czy ktoś może wie czy wszystkie kolumny w passatach typu B3 miały to samo rozwiązanie co do jej mocowania.Na górze wiadomo: 2 śruby zrywane, ale czy na dole we wszystkich typach jest tak samo? Pytam bo muszę wymienić kolumnę i mam namierzoną taką ale boję się że na dole może być inne mocowanie.Ale może się mylę.Jednak chciałbym się upewnić przed kupnem. No i jakbym sie dowiedział jak technicznie zabrać się za te śruby zrywane,by się ich pozbyć, byłoby ekstra

Edytowane przez Gawial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, czytałem ale to raczej nie to, a jak to się objawia mechanicznie można to wyczuć przy przekręcaniu kluczyka?

Kolego, wymieniłeś kostkę i nie łapie, tak? A z przycisku zawsze. Kostkę można wyeliminować bo wymieniona (zakładam, że dobra). Pozostaje wkład stacyjki. Wymień i będzie dobrze (lub napraw). Przeczytaj dokładnie mój post i przemyśl! Innej możliwości nie ma.

Jeszcze jedna uwaga. Jak kupisz zamiennik wkładu stacyjki to raczej na pewno będziesz miał drugi kluczyk do odpalania auta. Tylko w oryginalnych wkładach możesz wymienić wkładkę zamka. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inuit

Tak, guzik łapie zawsze, w poniedziałek jadę na szrot gdzie stoi passek i wezmę stacyjkę, będę naprawiał bo nie chce innego kluczyka. Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz ta napisz co i jak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gawial najlepiejwybij sobie tą kolumne od dołu bez zrywania tych śrub zrywanych, bo to nie jest konieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, chce wymienic stacyjke, ale dochodze do tego momentu tu zamieszczam zdjecie http://img68.imageshack.us/my.php?image=22092008471if9.jpg i nie wiem jak to zdjac, czekam na jakies pomysly podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem, chce wymienic stacyjke, ale dochodze do tego momentu tu zamieszczam zdjecie http://img68.imageshack.us/my.php?image=22092008471if9.jpg i nie wiem jak to zdjac, czekam na jakies pomysly podpowiedzi

Trzeba wywiercić otwór 2mm , włożyć w niego wiertło 2mm i wcisnąć sprężystą blachę bębenka stacyjki i po kłopocie z demontażem.;)

 

Poczytaj dokładnie post #15 w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak calosc zdjac, bo moze "zalecze" stacyjke i nie bede musial jej wymieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak calosc zdjac, bo moze "zalecze" stacyjke i nie bede musial jej wymieniac?
Wszystkie odpowiedzi masz w tym wątku - np. post #8 , 12, 13. Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie odpowiedzi masz w tym wątku - np. post #8 , 12, 13.

 

 

 

linki do postow moglbym prosic, bo sie doszukac juz nie moge, zmeczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam kolejne pytanie, czy taki sciagacz bedzie sie nadawal:

http://cgi.ebay.co.uk/3-PC-GEAR-BEAR...d=p3286.c0.m14

Kolego, co ty kombinujesz? Chcesz wymienić stacyjkę czy rozmontować cały układ kierowniczy. Do wymiany stacyjki wystarczy zdjąć kierownicę i przewiercić dziurę (średnicy 2mm) w obudowie stacyjki. Bez tej dziury nie wyjmiesz stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokladniej jak ją rozwiercic, chce ja wymienic. co osoba to inaczej mi pisze wiec lapie sie wszystkiego co kazdy mi poleca. jakas mala podpowiedz co do rozkrecenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać. W #15 załączyłem fotki + opis. Co tu więcej dodać? Sprężynka (blaszka sprężynująca) w wkładzie stacyjki blokuje stacyjkę. Normalnie, przy wkładaniu wkładu stacyjki sprężynka jest ściskana i wchodzi w obudowę. Tam trafia na specjalne zagłębienie i się odchyla blokując tym samym możliwość wyjęcia. Dlatego w obudowie trzeba wywiercić otwór by móc docisnąć tę sprężynkę i wyjąć wkład stacyjki (dociskasz i ciągniesz). Jak masz stacyjkę na wymianę to ją dokładnie obejrz, przymierz i wszystko powinno być jasne gdzie wywiercić ten otwór. To tyle w temacie wymiany wkładu stacyjki. Czy to rozwiąże problem to nie wiem, bo nie znam problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem problem ze stacyjką i zrobiłem tak.

Może to komuś pomoże.

Chciałem wymienić kostke i widziałem że nie zabardzo idzie sie do niej dobrać. Pomyslalem że nawet jak wyciągne po wielkich bólach i sie okaże że nie pomogło, bo to nie kostka, to co dalej? Stacyjke kupię? A może wiązke kabli? A może jeszcze coś? Więc sprawdziłem kable zwierająć na kostce cośtam z czymś (nie pamiętam które) i odpaliłem, więc wiązka ok. Myśle se że kupie kostke ale jak to nie ona to ze 20-30zł (zamiennik) w du..e plus koszt ściągacza pewnie drugie tyle i dalej może nie działać. Nowa stacyjka pewnie za droga, więc poleciałem na szrot i mówie gościowi ze chce stacyjke z tego passka i ok 40zł i wyciąg se pan. No to ja sie do tego dobieram w ten sposób że rozkreciłem kolumne na krzyzaku, wybiłem ją do góry i miałem stacyjke z kostką na tym wałku. Ide do gościa daje 4 dychy i mówie że biore na tym wałku bo nie mam ściągacza ani czasu w tym dłubać i ok do widzenia. I tym sposobem mam oryginalną działającą stacyjke w cenie samej kostki podróby.

Morał z tego taki, że i taniej i szybciej i napewno bez ryzyka czy bedzie nam odpalanie działać, oczywiście najlepiej jak wczesniej sprawdzimy ją zanim zapłacimy.

Takie moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebam, jeśli dobrze zrozumiałem to masz teraz 2 kluczyki, osobny do stacyjki? Jeśli tak to możesz pokombinować z wkładami i wrócić do jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie :) Ale ogólnie to wtedy też miałem 3 tak jak i teraz więc dla mnie nie stanowi :D

Brakuje mi jeszcze czwartego do prawych drzwi, a jak wymienie zamek w bagażniku to może bede miał 5 :D

Edytowane przez sebam
bo baga?niku pisze sie przez ''?" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marttiin

Temat jest spory i interesujący. Ja mam taki porblem. Ciężko mi kluczyk chodzi w stacyjce, jak przekrece kluczyk to zapalają się kontrolki ale nie chce sie przekręcić rozrusznik. Kiedyś miałem podobny problem to wystarczyło tylko kluczyk mocniej docisnąć, teraz już nawet to nie działa. Moje pytanie czy jak wymienie wkład stacyji i jak dodatkowo wymienie tzw"kostke" czy problem zniknie, czy w tym moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności