Skocz do zawartości
Gość bibek78

Wymiana bebenka stacyjki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bibek78

Witam!

 

Jestem tu pierwszy raz i mam nadzieje ze nie ostatni;-)

Chcialem sie dowiedziec czy ktos kiedys wymienial u siebie bebenek stacyjki bo mam coraz wiecej problemow z odpaleniem auta.Jesli ktos juz to kiedys robil to prosilbym o pomoc w tym temacie i o jakies wskazowki.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Jestem tu pierwszy raz i mam nadzieje ze nie ostatni;-)

Chcialem sie dowiedziec czy ktos kiedys wymienial u siebie bebenek stacyjki bo mam coraz wiecej problemow z odpaleniem auta.Jesli ktos juz to kiedys robil to prosilbym o pomoc w tym temacie i o jakies wskazowki.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam Tomek

Witam chyba chodzi Ci o kostke stacyjki na kierownicy:eek: bo jesli tak to zdejmujesz koło kierownicy sciągasz tulejke wyciągasz całą stacyjke i wykręcasz kostke .Ten element jest częstym utrapieniem pasków i jego właścicieli.Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile mniej więcej kosztuje taka kostka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość highland

Hej! Ja jak wymieniałem to pamięytam,ze miałem straszny problem ze zdjeciem tej tuleI,takze zarezerwuj sobie troche czasu:-) A i jak masz poduszke to najlepiej po odkręceniu odłóż ja w jakies miejsce,zeby Ci nikt sie nia nie bawił ,bo tam jest taka kostka na tasmie która sie kreci dookoła. Jak zabardzo sie pokręci poźniej sa problemy z złożeniem(mówię to z autopsji:-) ) i moze odczytywac błedne połozenie kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO kosztuje 80pln a podróba jakies 15-20...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!!

Wymiana tego bębenka w pierwszej części jest prosta bo odkręcasz kierownicę i zdejmujesz osłonki i już masz

ale schody zaczynają się dalej bo musisz odkręcić na dole całą kolumnę i wyjąć bębenek wraz z pałąkiem; ja nie mogłem zdjąć samego bębenka nawet ze ściągaczem; w końcu stwierdziłem że nie będę się z tym babrał i oddałem do fachowca i po kłopocie; tak więc najpierw zorientuj się ile z tym jest pracy żebyś się nie zakopał

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Chodzi Ci o wymianę tej części?? Jak już koledzy pisali początkowo jest całkiem przyjemnie i robota idzie gładko. Dopiero z jakąś tulejką jest ciężej, ale śrubokręt i młotek pomógł. Co prawda trochę trzeba było powalić (aż żal pasia było), ale ostatecznie wszystko gra. Co do ceny elementu ze zdjęcia. Ja zapłaciłem za niego jakieś 9zł i działa już 1,5 roku bez zarzutu. Aha i jeszcze jedno. Z tego, co mi powiedzieli w sklepie, to są dwa rodzaje tych części do Passata B4 i bezpieczniej jest wyjąć stary i dopiero kupić. No chyba że tak jak ja masz możliwość wziąć oba bez płacenia, a potem drugi oddać i zapłacić za wzięty. :) pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego bibek78, Przerabiałem ten temat i to co mogę poradzić to:

1. Najłatwiej wymienić kostkę stacyjki demontując kolumnę kierownicy razem z całą kierownicą. Kostkę odkręcisz przy pomocy cienkiego wkrętaka od spodu.

2. Do wymiany wkładu stacyjki wystarczy zdjąć kierownicę, ale UAWAGA: wkład stacyjki sam nie wyjdzie. W obudowie stacyjki trzeba wywiercić otwór (2mm).

3. Problem z odpalaniem auta nie zawsze spowodowany jest kostką stacyjki. U mnie problem pojawił się z wkładem stacyjki. Pozornie wszystko wyglądało dobrze, ale brakowało jakiś ułamków milimetra do prawidłowego przekręcenia kostką. I tu kolejna ciekawostka. Wkład stacyjki można rozebrać i wymienić "języczek" który przekręca zworki w kostce. Zostajesz wtedy z starym kluczykiem.

4. Cena kostki to 30-40zł (Febi).

5. Jak już zdemontujesz wszystko to możesz sprawdzić działanie kostki przy pomocy wkrętaka (przekręcasz wkrętakiem). Masz wtedy jasność co poleciało.

6. Jak potrzeba, to mogę załączyć fotki, ale najwcześniej jutro.

I na koniec, jeśli problem jest z odpalaniem to można założyć przycisk, który obejdzie kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając jakiś czas temu kostkę stacyjki odkręciłem całą kolumne na dole na krzyzaku tak jak kolega slawekm65, gdyż za żadne skarby nie mogłem zdemontować wieloklinu. I tu pojawił się problem, przed demontarzem na kierownicy nie było zandego luzu, a po złozeniu mam wyczowalny luz na kierownicy ruszając ją w pionie. Jestem pewnny, że łożysko w obudowie stacyjki jest dobre i na rególacji kiery tez niema zadnego luzu, a sam pręt kolumny ma luz. Koledzy co to może być :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dobrze połączyłeś kolumnę kierownicy na krzyżaku, a najlepiej sprawdź gzie pojawił się luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bibek78

Witam!

 

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Napewno czesc z nich sie przyda, szczegolnie od kolegi roofy 1 napewno nie skonczyla sie czesc ktorej fotki dodal paput. Troche to dla mnie dziwne co tu piszecie, ze zeby wymienic bebenek trzeba bylo demontowac kolumne kierownicy. albo cos zle zrozumialem?

Jesli moznaby bylo prosic o jakies fotki jak ktos to robil to byloby super.

dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż kolumny kierownicy to chwila. Resztę masz już jak na dłoni. I żadnych młotków, ściągaczy i tym podobnych siłowych rozwiązań. Ale co tam. Droga wolna, każdy robi jak mu wygodniej. Jak się jeszcze wstrzymasz z bólami to wrzucę kilka fotek. I jeszcze jedna uwaga. Mam kierownicę bez regulacji i wspomagania. Układ bardzo prosty.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bibek78

slawekm65 dziekuje za konkretna odpowiedz, u mnie jest wspomaganie i nie ma regulacji kierownicy to pewnie bedzie jakas roznica. Dolaczam obrazek chodzi mi o wymiane elementu nr 3

 

A tak przy okazji nie wiem czy jest Wam znana bardzo fajna strona, ktora po bezplatnym zalogowaniu pozwala odnalezc wszystkie czesci do aut Vw, Audi, Skoda i numery seryjne tychze czesci.

http://www.vagcat.com/

095000.jpg

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy dobrze połączyłeś kolumnę kierownicy na krzyżaku, a najlepiej sprawdź gzie pojawił się luz

A uważasz ze można to żle połaczyć ??? niewiem jakim można by być tępakiem ale jeśli rozłączyłem ją z frezu to niema możliwości skręcenia tego inaczej bo niewsadził bym sróby, tak jak napisałem wcześniej luz jest na "pręcie" kolumny kierowniczej. I jak go zlikwidować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bibek78, podrzucam fotki, może Ci coś wniosą. Na fotce 1 (Rys1) widzisz śrubę, którą należy odkręcić na krzyżaku. Na fotce 3 zaznaczyłem (1) miejsce gdzie normalnie jest śruba którą również należy odkręcić. Wtedy powinna wyjść cała kolumna kierownicy. Oczywiście kierownicę zdejmujesz na początku.

Na fotce 2 (Rys2) widać śrubę (1) która przytrzymuje kostkę stacyjki (Twój element 3, który chcesz wymienić). Tu musisz mieć długi, cienki, krzyżakowy wkrętak. Jak zdemontujesz kostkę stacyjki to podłącz ją do złączki i wkrętakiem sprawdź czy działa!!! Problem nie zawsze jest w kostce!!!.

Na fotce 4 (Rys4) widzisz wkład stacyjki. Element oznaczony 2 nieraz ulega wyrobieniu i autko nie odpala. Jak kupisz zamiennik to wymieniasz całość. Ja kupiłem na allegro używany, oryginalny wkład, rozebrałem go i wymieniłem tylko wspomniany element 2. Jeśli chcesz zdemontować wkład stacyjki to niestety musisz wywiercić dziurę (rys 3, oznaczoną 2) i nacisnąć sprężynę 1 na fotce 4 (rys4).

Rys1.jpg

Rys2.jpg

Rys3.jpg

Rys4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bibek78

Super fachowa pomoc.

Czegos takiego potrzebowalem.

Jutro zabieram sie do pracy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bibek78, coś działałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bibek78

Witam!

Takl stacyjka wymieniona.

Problem jak reka odjal zniknal.

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inuit

Ja wymieniłem koskę i dalej nic, zaskoczy czasami jak mocno przekręcę, mam zrobiony guzik do odpalania ale drażni mnie to że kostka wymieniona i dalej nie pali co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniłem koskę i dalej nic, zaskoczy czasami jak mocno przekręcę, mam zrobiony guzik do odpalania ale drażni mnie to że kostka wymieniona i dalej nie pali co to może być?

Kolego, czytaj dokładnie wątek. Przecież wyraźnie napisałem co i jak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności