Skocz do zawartości
Gość bibek78

Wymiana bebenka stacyjki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki - kostkę już mam - na razie problem się przestał obajwiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również pomogła wymiana kostki stacyjki, z tym że u mnie objawiało się to wyłaczaniem silnika po puszczeniu kluczyka. Ale gdy trzymałem kluczyk i przy gazowałem na obroty 2000+ to mogłem puścić kluczyk i silnik odpalał normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.jpg

1.jpg

 

sprawa jest prosta , wywiercasz 1 dziurkę , przyciskasz blaszkę a następnie wyciągasz wkładkę

A co do jej włożenia : przykładasz wkładkę , następnie naciszkasz na wkładkę i zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie odnośnie stacyjki w moim passacie B4. Żeby odpalić samochod mosze na wlaczonym zapłonie pare razy poroszac kluczykiem w stacyjce i w tedy odpala. I tu moje pytanie czy mosze wymieniac cala stacyjke czy tylko np. wkladke?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostkę stacyjki wystarczy wymienić. Wredna sprawa ale da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam na imię Grzesiek mam taki problem ze stacyjka bo jest ułamane bębenek a zatem kocówka co wchodzi w kostkę obraca się na około i nie mogę odpalić samochodu teraz muszę odpalać przez włożeniem starego śrubokręta w kostkę co mam zrobić dodam ze mam immobilizer czy mogę kupić używana stacyjkę z immobilizerem,pozdrawiam Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić używany bębenek z kluczem, rozpołowić klucz i zamienić moduły lub groty i wszystko powinno być ok. Albo kupić używany imobilizer (sterownik + stacyjka z kluczykami) Twój obecny klucz jest rozkładany? W środku powinna być pastylka / płytka z elektroniką od immo...już nie pamiętam dokładnie jak to było w b4.

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego tak oba klucze 2 sztuki są rozkładane są w środku takie pastylki.Jak mam wymontować bębenek wyciągnąć jego z obudowy stacyjki????czy lepiej kupić nowy bębenek na allegro???pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już wyjętą wkładkę mechaniczną (tzw bębenek) bo jak sam piszesz odpalasz śrubokrętem, to dokup drugi z rozbieranymi kluczami, przełóż pastylki ze starych kluczy i po problemie. Chyba, że bębenek masz jeszcze w obudowie stacyjki? Wtedy trzeba nawiercić Obudowę by go wyjąć.

 

Edit:

albo kup dowolną wkładkę mechaniczną, wybij bolec pokazany na fotografii i przełóż do starego i obejdzie się bez zabawy z kluczami.

3f43916f2e2ad85f.jpg

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności