Skocz do zawartości
Gość diger

Wskaźnik temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Gość diger

Witam

W pasku 99 1.8 20v mam problem z wskaźnikiem temperatury, nie pokazuje jej, znaczy raz na jakis czas zadziala i potem lipa ( czesciej nie dziala jak dziala ) napewno jest to jakas przerwa w ukladzie tylko gdzie jej szukac. Reszta wskaźników dziala prawidlowo serwis sprawdzac czujnik temp i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Poszukaj na forum,było o tym pisane,ale tak po krótce to ja miałem to samo u siebie wariował wskaznik +dochodziło duże zużycie paliwa czasami,przyczyną był czujnik temperatury silnika,po wymianie wszystko wróciło do normy,ja zapłaciłem za niego 60zł z wymianą która jest banalnie prosta.Jak nie chcesz od razu kupować to namów jakiegoś speca żeby ci założył na próbę inny czujnik i zobaczysz czy jest różnica. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

Autko pare tyg temu bylo w serwisie i tam powiedzieli ze nie jest to wina czujnika, tylko jakiejs przerwy w obwodzie, tak jak wczesniej pisalem raz pokazuje temperature raz nie a najsmieszniejsze jest to ze raz na parkingu przekrencilem kluczyk ( bez zapalania auta ) i wskaznik pokazał temperature ( okolo 90 st ) przekrecilem drugi raz i juz nic, szukalem na forum ale nic nie znalazłem co by odpowiadalo temu zachowaniu byl opisany przypadek niedzialania obu wskaźników ( paliwa i temp ) ale w B4 a to chyba różnica ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

hm

pisałem wczesniej iż czujnik mam sprawny na 100% mam wydruk z kompa nie ma z nim najmniejszego problemu silnik tez nie sprawia żadnych problemów. Jedyny problem to taki iz wskaźnik zadko kiedy pokazuje temperature ( choc czasem zdaza mu sie zaskoczyc ) wina lezy po stronie elektryki jakas prerwa w obwodzi moze zimny lut, zle spiete kostki - tylko gdzie ich szukac nie chce na pałe wyciagac licznika bo zejdzie mi z tym troche czasu a okazać sie moze iż to jakas tam kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

A jaki masz ten niby wydruk -bo jak znam ten temat to pewnie błąd z opisem czujnik termp. silnika przerwa -zwarcie do masy -sporadycznie. Jeżeli tak to na 100% wymień czujnik -a gościu co robił diagnostykę to umie czytać i nic z tego nie wynika :621: :621: :621:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

Ps. nie szukaj błędu w sterowniku silnika -raczej będzie zapisany w zegarach :621:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez byl sprawny(tak mi sie wydawalo) i Vag nic nie pokazywal,a tez wariowalo-kupilem-wymienilem i juz niemam klopotu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

znalazłem chwile czasu podniasłem mache poszukałem jakiż to ja czujnik mam aby go zakupić i wymienic - ale coś mnie podkusiło poruszałem jeszcze pare razy kostką i jak ręką odjoł ;P wszystko działa i tak juz 3 dzień- po tym jak pasek zaczoł pokazywać mi temperature silnik stał się jakis taki ochoczy ( faktycznie wczesniej widocznie komputer dobrał sobie defaulta -jakies tam 5oC czy -5oC i tak chodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakie to proste! Często bywa tak , ze mechanicy nie są mechanikami, bo jak to określić kiedy tak banalną i podstawową czynność obsługowo- naprawczą nie potrafi wykonać taki dyzio. Ale w Polsce też takich nie brakuje,,ułomków" co to myślą , że wszystkie rozumy pozjadali a jak przyjdzie co do czego to do banalnej usterki nie wiedzą jak sie zabrać, a już najlepiej powiedziać im jest, że od strony mechanicznej to wszystko OK jedź do elektryka a tamten mówi naodwrót, istna paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności