Skocz do zawartości
harry

Wakacje -Chorwacja Pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Temat troche zostal "odpuszczony" ;) To podrzuce go jeszcze raz ;)

W tym roku wakacje planuje spedzic z rodzinka na Chorwacji.

 

Rozwazamy Dalmacje Srodkowa:

 

1. Primosten

2. Trogir

 

Może ktoś z Was mi doradzi bądź odradzi? :)

Generalnie z dzieciakami w tamta strone te 19h z Gdańska....przez cała Polskę. Oczywiście cbiczka nieodzowna :)

Czy lepiej "wyskoczyć" na Niemcy i przeleciec ichniejszymi u-Bahn?

 

Którędy najlepiej pojechać? Moze ktos dysponuje namiarami na jakies apartamenty w tamtym rejonie?

 

Pozdrawiam. Czekam, do wakacji jeszcze kilka m-cy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal na niemcy najlepiej jazda na noc kilometrów będzie ubywać zero korków ,słońce nie będzie dokuczać.Polecam czarnogórę (montenegro) ale od na śląskie to 1500km w jedną stronę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnogóra przepiękna byłem w miejscowości Budva cale dwa tygodnie.Polecam piękne plaże,zabytki i pogoda zawsze ciepło. Z jednej strony góry z drugiej cieplutkie morze aha obowiązkowo pytają na granicy o zieloną kartę.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, my z żonką byliśmy w ubiegłym roku na podróży poślubnej na Rivierze Makarskiej,

 

to najcudowniejsze 7 dni jakie spędziliśmy w życiu.

Byliśmy w Breli.

Polecam z całego serca te rejony.

 

Co do jazdy to w 100 a nawet 150% radzę Ci ominąc jazdę przez centralną Polskę, jedź expressem na niemieckie autostrady, stamtąd na Regensburg, chwilę austrią, obwodnica płatnej autostrady(Maribor) i już chorwackimi autostradami.

 

 

My po jeździe przez Polskę, Czechy i Słowacje nigdy więcej się na ten wariant nie zdecydujemy.

Jedynie niemcy, oszczędzisz nawet na spalaniu bo jazda autostradą i mniej na nich spali.

Pozdrowionka, jak coś to pytaj. Zakochaliśmy się z żoną w Chorwacji, jeśli tylko będę mógł pomóc - pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dzięki za odzew ;)

Rozważam: Tribunj (tam gdzie krecili Piratow z Karaibow), Primosten badz Trogir.

Nie będę ścieminiał, że z Gdańska mam kilka km do granicy z Niemcami... ale gdyby tak na Wałcz i dalej na Zgorzelec i tam przekroczyć granicę i wtedy po bahn w doł EU.....

Może to i dobre wskazówki.

Powiedzcie mi jak z winietkami?

Austria platna, sowenia, croatia rowniez....Dzieki jeszcze raz za sugestie....

Jak cosik "chłonę" nadal dobre rady :D

Mam nadzieję ze moj passek wytrzyma te jakieś 3600-4000 km za jednym zamachem ;) mam juz 170 kkm ale pewnie da rade dalej - tak mysle. Gruntowny przegląd chyba zrobię przed wyjazdem. Zresztą wróci na swoje ukochane niemieckie drogi skąd do mnie przybył ;)

Edytowane przez Grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję ze moj passek wytrzyma te jakieś 3600-4000 km za jednym zamachem ;) mam juz 170 kkm ale pewnie da rade dalej - tak mysle. ;)

Dobić klimę, sprawdzić stan klocków i tarcz, łożyska kół, jakbyś chciał pośmigać po chorwackich górach, to radzę wymienić płyn hamulcowy co by Ci się nie zagotował jak mnie-jest co deptać po pedale :)

Ten płatny odcinek do Mariboru można ominąć. Nie wiem jak jest teraz, ale jak go otwarli to brali opłatę na pół roku. Trzeba zjechać zaraz za przejściem i kierować się na starą granicę. W nocy w Słowenii stacje benzynowe są pozamykane. Jedyna czynna jest w Mariborze i tam zawsze jest masa samochodów do tankowania. Austriacy, Niemcy, Polacy, Ukraińcy i inne nacje.

Polecam Chorwację byłem już parę razy ostatnio w 2008. Po pierwszym pobycie odechciało mi się jeździć gdziekolwiek indziej.

Zawsze jeżdżę na dziko i nawet w szczycie sezonu można się załapać nawet za 9-10 EUR/osoba, można i taniej, ale nie polecam bo do wody trzeba sporo dreptać. Jestem wybredny to czasami szukam pół dnia miejsca i jeszcze mi się nie zdarzyło być dalej niż 100m od brzegu. Rakiję i wino kupisz w co drugim gospodarstwie. Życzę udanego pobytu.

Edytowane przez zippo68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję ze moj passek wytrzyma te jakieś 3600-4000 km za jednym zamachem

 

Wytrzyma, wytrzyma :) Ja się swoim pełnoletnim wybieram we wrześniu do Czarnogóry (lub na Chorwację, ale to jeszcze do ustalenia) i jakoś nie czuje stresu z powodu czy Passat dojedzie. Dojedzie bez problemów, uwierz mi. W końcu to Passat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co w tej Czarnogorze innego niz na Chorwacji??!!

Podejrzewam, ze taniej? W sklepach taniej chyba niz w Chorwacji?

Czy sie myle?

Mam tam jakies 1900-2000 km w jedna strone..... to juz dla mnie wyprawa wielka....

wiec w czym Czarnogora jest lepsza od Chorwacji?;)

Przekonajcie mnie......

Moze ktos ma sprawdzony tam rejon.....namiar.... byc moze rowniez wezme pod uwage jak mnie przekonacie :D

 

Generalnie HR cholernie droga.....zarcie trza brac ze soba.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście byłem w dwóch miejscach w Chorwacji. 1. 2002 - Biograd na Moru (ok. 35 km na południe od Zadaru), 2. 2008 - Tucepi (ok. 8 km za Makarską).

Z dzieckiem osobiście poleciłbym Tucepi. Rewelacyjne miejsce. Małe miasteczko, z portem dla yachtów, ciągnącą się promenadą z klimatycznymi knajpkami przez całą niemal miejscowość i najdłuższą na riwierze chorwackiej plażą. Jednak jest ona (jak ok. 90% w HR) kamienista...i po pobycie uważam to za lepsze rozwiązanie niż piaszczysta. Kamienie tam są białe i czyściutkie. Nie czepia się do rąk, dzieci nie nawkładają sobie do oczu i zabawa też z nimi przednia. Do tego dzięki temu kamienistemu wybrzeżu można popływać z maską i rurką a woda kryształ (nie mętna jak przy piachu). W okolicy masa miejsc do zobaczenia (na jednodniowych wycieczkach) m.in. Mostar (BiH), Dubrovnik. podrodze Split i Trogir, Makarska, Bikovo (Sv.Jura), wyspy Hvar, Bol i wiele innych https://picasaweb.google.com/m/viewer#album/Radoslavsky/5248194031812141505

Jak coś tutaj kilka fotek z tego wypadu.

Niestety nie mam żadnych namiarów, ale jeśli wybierasz się w czerwcu, bądź wrześniu to można walić w ciemno i przebierać w super kwaterach, 2-pokojowych z klimą za ok. 35-50 euro za dobę.

Powodzenia

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety planujemy od 08.08 na 2 tydzie ;)

Wiec musze cosik miec aby nie szukac z wywieszonym jezorem ;)

Wyczailem na wyspie Murder w miasteczky Bettina fajny apartman :D

za 100 jelro na 8 osob-kamienny i ladny domek.

Moze tam wyladujemy......bo nadal szukam jeszcze....

zapatrzylem sie na Montenegro....... tylko nie wiem czy tam jest taniej czy to samo co na HR. Wyczailem niezle apartmanety na Velika Plaza w Ulcinj - Montenegro....

mam jednak dylemata :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, planuje wyjazd do Chorwacji, pewnie Dalmacja - jeszcze planuje (wasze posty powyzej sa b cenne), w pierwszej polowie maja (tak wczesnie, bo to jest uzaleznione od przyznanego urlopu). Czy wiecie moze jakie tam wtedy panuja temperatury? Z gory dzieki za info i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczylem pewna propozycje z Montenegro....... ze sniadaniem (stol szwedzki) za 80 euro/4 osoby, piekny rejon.....w chorwacji nie zalicze tego w takiej cenie..... i te 2.000 km....jak daleko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

Pogoda z grubsza wygląda jak tu opisana http://www.cro.pl/klimat.php .

Ja byłem w środku września i było jak w ciepłe lato w Polsce. Tyle, że w maju będziesz miał znacznie dłuższy dzień, a woda w morzu w maju to będzie i tak ciepły Bałtyk czyli ok.20*C ;)

 

Zaliczylem pewna propozycje z Montenegro....... ze sniadaniem (stol szwedzki) za 80 euro/4 osoby, piekny rejon.....w chorwacji nie zalicze tego w takiej cenie..... i te 2.000 km....jak daleko

 

Jak na sierpień to dobra cena....ale z Gdańska to już niezła przeprawa :)

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Radoslav! :) czyli wychodzi na to, ze nawet sie w morzu kąpać da, zaczynam odliczanie... Dzieki za link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli wychodzi na to, ze nawet sie w morzu kąpać da, zaczynam odliczanie... Dzieki za link

 

To na pewno...tam nawet teraz jest cieplejsze morze niż w Kołobrzegu w lipcu czy sierpniu :D

Poczytaj sobie w tym linku różne tematy m.in. dojazdu (jak jechać żeby nie musieć kupować słoweńskiej winiety za 35 euro na kilkanaście km autostrady) i inne ciekawostki.

A na pierwszy wyjazd warto też poczytać o świeżej historii czyli wojnie serbsko/bośniacko-chorwackiej...trochę inaczej się wtedy też zwiedza ten kraj, szczególnie poza wybrzeżem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem oryginalnie ze Środkowego Pomorza ;) Kolobrzeg nalezy do tych najcieplejszych kapielisk w regionie, za to w Mielnie w lipcu temperatura wody 18 C to juz jest rewelacja, 14 stopni potrafi sie utrzymywac calkiem dlugo (takie morze, takie prady). Co nieco juz w przewodniku na temat historii najnowszej czytalem jesli chodzi o Chorwacje, w sumie w latach 90 z serwisow informacyjnych tez sie mozna bylo co nieco dowiedziec, ale strona jest dobra - duzo cennych informacji, jeszcze raz dzieki

Edytowane przez marizaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat

Mam zamiar wybrać się z rodzinką na wakacje do Czarnogóry w połowie lipca, znalazłem taką stronkę http://www.limba.com/pl/czarnogora/oferta.htm?advs=&back_to_normal=&submited=1&idstatu=86&idjaz=5&seo=1&days_count=0&from_date=2010-7-19&to_date=2010-8-1&map_seo=gmap&sale_seo=promocja&idstatu=86&lokalita=&persons_count=3&chata=on&hotel=on&privat=on&kupanie=&termalne_kupanie=&lyzovanie=&ftext=&hhviezd=&pocspalni=&advanced_search=0&advanced_search_term=Wyszukiwanie+poszerzone&simple_search_term=Proste+wyszukiwanie , czy ktoś może korzystał z tej firmy LIMBA bo niektóre ceny nie są złe, czy ktoś może polecić jakieś fajne miejsce (dziecko 7lat wolałbym jakąś plaże piaszczystą i jakies atrakcje dla dzieciaka)może są jakieś osoby które planują wyjazd do Czarnogóry na wakacje:beach:???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez planuje wybrac sie do Chorwacji na 10 dni w koncowce sierpnia lub na poczatku wrzesnia.

 

Nie mam tylko pojecia jaki region wybrac? Zalezy nam na jakims miasteczku, zeby wieczorem mozna bylo sie gdzies wybrac do knajpki lub sobie gdzies pochodzic a calymi dniami mozemy przesiadywac w wodzie na ladnej plazy.

 

Najlepiej jakby kwatera byla w poblizu morza. Szukac apartamentow czy hoteli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montenegro było dużo tańsze dwa lata temu jak euro było po 3,3 zł.Jak teraz to nie powiem ale środkiem płatniczym w montenegro jest właśnie EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w miescie Pula to jest na samym poludniu takiego dziubka chorwacji. bardzo piękne widoki i miejsca a jaka czysta woda to szok.Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności