Skocz do zawartości
poldeczek1

zielona kostka mini iso a wyswietlanie na fis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze poniewaz jestem swiezo po wymianie nawigacji z MCD na MFD

i jak wielu z was po tej wymianie nie wyswietla mi strzalek miedzy zegarami ani iffo z radia a przed wymiana wyswietlalo

Czytalem dosyc sporo postow na ten temat i w prawie wszystkich postach jest mowa o trzech kabelkach w kostce mini iso tej zielonej a u mnie sa dwa wpiete w piny 7 i 12 dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem dosyc sporo postow na ten temat i w prawie wszystkich postach jest mowa o trzech kabelkach w kostce mini iso tej zielonej a u mnie sa dwa wpiete w piny 7 i 12 dlaczego?

 

Masz tam podłączoną instalację telefoniczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie sa kabelki ( w ktorej wtyczce do wyswietlania miedzy zegarami ? Zaznaczam iz po wymiani nawi zostala mi czerwona wtyczka 10 pin z czteroma kabelkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MCD jest to inaczej rozwiązane niż w MFD. Informacje są przekazywane poprzez magistralę CAN, a nie poprzez trzy kabelki.

Było o tym dużo w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co moge zrobic oprucz zakupu drogiego tunera tcm bo czytalem prawie wszystkie posty z tym zwiazane i jasnej odpowiedzi nie dostrzeglem a tak przy okazji to ja wlasnie nie mam tych trzech kabelkow

acha jest to navi wersja D

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co moge zrobic oprucz zakupu drogiego tunera tcm bo czytalem prawie wszystkie posty z tym zwiazane i jasnej odpowiedzi nie dostrzeglem a tak przy okazji to ja wlasnie nie mam tych trzech kabelkow

acha jest to nawi wersja D

 

I nie będziesz miał ponieważ w zegarach też nie masz trzeciej kostki. MCD wysyła informacje przez CAN . Zastukaj do kolegi pw

on już to przerabiał u siebie , może Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

A nie łatwiej zmienić oprogramowania navi na G ? Jak dobrze kojarze wersja ta gada z FIS po CANie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie łatwiej zmienić oprogramowania navi na G ? Jak dobrze kojarze wersja ta gada z FIS po CANie

 

Nie da rady. Wersja G bez tunera TCM nie ruszy. Tak po chłopsku Ci wytłumacze. Navi MCD sygnał na FIS w zegarach wysyła cyfrowo, a navi MFD na Fisa daje "analogowo" po trzech drutach.

Edytowane przez gbels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

Yyy, jeśli G ma działać przez TMC BOXa z zegarami, to dlaczego po wgraniu softu G na magistrali CAN navi pojawiaja mi się ID (0x341 i 0x342) odpowiedzialne za komunikacje z FIS ? w D ewidentnie ich nie ma.... Zresztą w G na CANie jest 3x więcej ID niz w D, napewno do czegoś muszą służyc. A akurat gbels po tych trzech drutach idzie cyfrowo - dane, zegar i "zatrzask", gwoli ścisłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - ja zawsze myślałem, że ta zielona kostka jest tylko do zmieniarki i z telefonem nic wspólnego nie ma. No, ale mogę się mylić... W każdym bądź razie, jak ja ją odpiąłem - to żadnych zmian poza niedziałaniem zmieniarki nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu pociągnij sobie te 3 druty i po problemie, nie jest to tak dużo roboty.

 

Jacek, musiałeś pomylić wtyczki, bo od zmieniarki to jest niebieska a nie zielona.

Edytowane przez pogromca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raadew
To gdzie sa kabelki ( w ktorej wtyczce do wyswietlania miedzy zegarami ? Zaznaczam iz po wymiani nawi zostala mi czerwona wtyczka 10 pin z czteroma kabelkami

mozesz srobic zdjecie jak to bylo podlaczone wlasnie zakladam MCD i nie moge zmkusic jej do wyswietlania na fis wczesniej mialem MFD i smigalo po 3 drutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem o tym wcześniej. Po 3 drutach działa ale wersja C i D , do G musi być TMC. Jeżeli miałes MCD a teraz masz MFD D lub C to spróbuj jeszcze raz przekodować licznik na navi i bez i powinno zadziałać.jezeli masz MFD G to albo TMC albo wgrasz soft z D. Jest jeszcze kwestia licznika. Nieraz sam się nie chce przestawić na nowa navi i trzeba coś zmienic w ustawieniach , ale nie kodowanie. jak wymieniłem licznik i navi to długo nikt bie mógł zgrac tego , dopiero gośc w mylenicach to zrobił, ale nie chciał powiedziec co zmienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raadew

odpisales mi konkretnie lecz nie na temat ktory pytalem ja mialem MFD a zakladam MCD i chodzi mi o to podlaczeniej dokladnie o ta czerwona kostke i piny jaskie tam ida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności