Skocz do zawartości
Gość rutkow

Paliwo w oleju 1.9 TDI 115KM AJM 2000r.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rutkow

Mam problem z silnikiem TDI - wersja AJM 115 konna. Przybywa mi oleju i jest w nim napewno paliwo (czuc jak wyjmuje bagnet - nie jest to woda, bo nie ma zadnych jasnych plamek w oleju). U mechanika stwierdzili, ze mam wyrobione gniazda pompowtryskow. Jednak po wymianie glowicy (na nowa) oraz kompletu uszczelniaczy do pompowtryskow problem pozostaje nadal. Po przejechaniu 5 km od mechanika do domu przybyło mi ponad 0,5 litra oleju (mierze zawsze rano przy zimnym silniku).

 

Mechanik twierdzi, ze to taka wada TDI, ze pompowtryski są przytrzymywane tylko z jednej strony i z drugiej uderzaja w gniazda wyrabiajac je. Teraz chca mi wymienic jeszcze pompowtryski na jakies uzywki, ale mam powazne watpliwosci czy to cos pomoze (silnik nie dymi specjalnie, moc jest ok. silnik chodzi rowno).

 

Czy ktos mial kiedys podobny problem z TDI z pompowtryskami ? Czy rzeczywiscie te silniki maja taka wade konstrukcyjna ? Przeciez jest ich b. duzo i nigdy nie slyszalem o takiej wadzie ?

 

Czy moze jest to jakis problem z pompa wysokiego cisnienia (podobno jest napedzana walkiem z silnika i jest tam jakas uszczelka).

 

Podobno tez problemem moga byc duze zrzuty z pompowtryskow. Nie wiem dokladnie jak one zrzucaja paliwo - wydaje mi sie ze w glowicy jest tylko jeden otwor doprowadzajacy paliwo, wiec zrzucac musza chyba innym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikes_ek

Kiedyś miałem podobny problem w audi.Powodem była pompa która pompowała paliwo do miski olejowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rutkow
Kiedyś miałem podobny problem w audi.Powodem była pompa która pompowała paliwo do miski olejowej.

 

Co znaczy pompowala ? Przeciez nie ma bezposredniego dojscia do obiegu oleju ? Czy to byly pompowtryskiwacze ? Tam podobno paliwo dostarczane jest pompa elektryczna z baku do glowicy a pozniej kanalikami do pompowtryskiwacza. Nie bardzo wiem jak to by sie moglo w takim ukladzie dziac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy pompowala ? Przeciez nie ma bezposredniego dojscia do obiegu oleju ? Czy to byly pompowtryskiwacze ? Tam podobno paliwo dostarczane jest pompa elektryczna z baku do glowicy a pozniej kanalikami do pompowtryskiwacza. Nie bardzo wiem jak to by sie moglo w takim ukladzie dziac ?

Jedyne wytłumaczenie to nieszczelne pierścienie w tłokach (pęknięte). Paliwo nie jest w całości spalane i dostaje się do miski olejowej. Chyba że konstrukcja silnika wskazuje na inne możliwości. Takie objawy kiedyś miałem jak pracowałem na warsztacie samochodów ciężarowych, nazywało się to 2 stany oleju. A ciśnienie nie ucieka przez bagnet? bo takie powinny być objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rutkow
Jedyne wytłumaczenie to nieszczelne pierścienie w tłokach (pęknięte). Paliwo nie jest w całości spalane i dostaje się do miski olejowej. Chyba że konstrukcja silnika wskazuje na inne możliwości. Takie objawy kiedyś miałem jak pracowałem na warsztacie samochodów ciężarowych, nazywało się to 2 stany oleju. A ciśnienie nie ucieka przez bagnet? bo takie powinny być objawy.

 

To tez bralem pod uwage, ale mi ty wybijaja z glowy, bo silnik nie kopci specjalnie duzo i moc ma przyzwoita, pracuje rowno, nie ma problemu z zapalaniem. Zreszta tempo w jakim zaczelo przybywac obecnie swiadczy o tym ze przyczyna jest raczej inna. Te pompowtryskiwacze maja dziwna konstrukcje, sa tam uszczelniacze, ktore chronia przed wydostaniem sie ON do oleju, ktory smaruje popychacze samych pompowtryskow. Jezeli Cie to interesuje to zamieszczam link do strony opisujacej konstrukcje :

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=93&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Dzieki jednak za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze pod pompowtryskami masz do wymiany najprawdopodobniej, dlatego jest paliwo w oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opini Dario84, ja na twoim miejscu jeszcze raz obadał bym uszczelniacze pompowtryskiwaczy, jak dla mnie to właśnie tu leży przyczyna. Przerabiałem ten właśnie przypadek na własnej skurze, przez nieszczelność na jednej z pompek miałem niepokojąco podwyższony stan oleju-po wymianie kompletu uszczelek ( koszt na jeden pompowtrysk ok. 80zł ) problem znikł.

Edytowane przez batsap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikes_ek

Mechanikiem nie jestem ale po wymianie pompy paliwowej wszystko ustało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanikiem nie jestem ale po wymianie pompy paliwowej wszystko ustało

Tak kolego tylko rutkow

ma inny rodzaj silnika. Nie ma pompy paliwowej tylko pompowtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szarand

Witam.Miałem ten sam problem z przybywaniem oleju.U mnie o 100% pomogła wymiana uszczelniaczy (o-ringów) na pompowtryskach.Po wymontowaniu pompowtrysków zwątpiłem czy będą to oringi bo były w bardzo dobrym stanie,ale jednak to o-ringi (przejechałem juz ok.4500km) i oleju nie przybyło a nieznacznie ubyło (ok 0,5 cm.na bagnecie).Jednocześnie przed włożeniem pompowtrysków z nowymi o-ringami lekko zebrałem ranty papierem ściernym w gniazdach pompowtrysków (niewiem czy tak powinno sie robić),ale nie chciałem pokaleczyć nowych o-ringów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rutkow
Witam.Miałem ten sam problem z przybywaniem oleju.U mnie o 100% pomogła wymiana uszczelniaczy (o-ringów) na pompowtryskach.Po wymontowaniu pompowtrysków zwątpiłem czy będą to oringi bo były w bardzo dobrym stanie,ale jednak to o-ringi (przejechałem juz ok.4500km) i oleju nie przybyło a nieznacznie ubyło (ok 0,5 cm.na bagnecie).Jednocześnie przed włożeniem pompowtrysków z nowymi o-ringami lekko zebrałem ranty papierem ściernym w gniazdach pompowtrysków (niewiem czy tak powinno sie robić),ale nie chciałem pokaleczyć nowych o-ringów.

 

U mnie niestety te oringi wymienili (chyba, ze cos zle je zalozyli). Jedyne co mi jeszcze przychodzi to wspomniana pompa vacuum, tyle ze nie bardzo widze jej wplyw na przedostawanie sie ropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie serdecznie i jak zakończyła sie ta historia bo ja mam ten sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak zakonczyla sie historia mam ten sam problem, nowe o ringi i dalej przybywa oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie oringi na tym "ustrojstwie" które przykręcone jest do głowicy którym dostareczane jest ON do głowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak nalezy sprawdzic pompe paliwa z tyłu głowicy tzw. wakum pompe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie komplet uszczelniaczy (zestaw naprawczy ) do tego modelu 400 zł powinno pomóż na 100% a jak nie to podmien vakum pompe i zazłóż nowy oring pod Vakum też oryginał i zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.Przybywa mi oleju.Czy wymiana oringów wystarczy???Jaki koszt tego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość disel

mój szwagier miał podobny problem -przyczyną była metalowa uszczelka między głowicą a wakum pompą, koszt 40 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie paliwo w oleju też było, a to dzięki pękniętej głowicy :|

ale, że to była wina kogoś z zewnątrz to za darmo dostaliśmy nówke głowicę i koniec problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej w zasadzie są wszystkie możliwe przyczyny. Najczęściej oczywiście uszczelniacze pod pompkami. Dodam jeszcze, że przed montażem trzeba sprawdzić stan gniazd, widziałem przypadki, że trzeba było czape wymieniać bo nowe uszczelniacze nie dawały rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności