Skocz do zawartości
makas1982

Przekaznik od grzania swiec zarowych Prosze o pomoc!!!!bardzo wazne!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc moze ktos bedzie wiedzial jaki przekaznik jest od grzania swiec zarowych bo swiece sa dobre (sprawdzalem) a prad nie dochodzi.Mam problem z odpaleniem rano.Prawdopodobnie to przekaznik ale nie wiem jaki jest ich troche.PROSZE O SZYBKA POMOC......DZIEKI!!!!

Edytowane przez makas1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ale nie powiem!!! CHłopie troche poszukaj!!!!!!!!!!!!!!

Sprawdziles czujnik temperatury?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem ale nie powiem!!! CHłopie troche poszukaj!!!!!!!!!!!!!!

Sprawdziles czujnik temperatury?????

Ale gdzie poszukac pod maska sa przekazniki ,pod plastikiem pod kierownica nawet tam glebiej pod kierownice sa (chyba wszystkich nie bede wymienial)troche ich jest a pozatym nie jestem elektrykiem tylko lakiernikiem PROSZE TYLKO O POMOC A gdzie sie znajduje czujnik temperatury na climatroniku wyskakuje mi dobra temperatura jaka jest na zewnatrz i wewnatrz to o ten ci chodzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci ten prad na swiecach? przy takich temp na zewnatrz jeszcze bys swiec chcial uzywac? co ty transitem z '87 roku jezdzisz czy paskiem pd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale gdzie poszukac pod maska sa przekazniki ,pod plastikiem pod kierownica nawet tam glebiej pod kierownice sa (chyba wszystkich nie bede wymienial)troche ich jest a pozatym nie jestem elektrykiem tylko lakiernikiem PROSZE TYLKO O POMOC A gdzie sie znajduje czujnik temperatury na climatroniku wyskakuje mi dobra temperatura jaka jest na zewnatrz i wewnatrz to o ten ci chodzilo?

Nie. Nie wiem gdzie on jest w AWX ale jak pojdziesz do sklepu po nowy to ci pokaza na schemacie. Chodzi o czujnik temp. silnika. On spełnia 2 funkcje:

1. podaje temp na zegary

2. steruje swiecami i takie tam

czujnik jest 4 pinowy.

Poszukaj na przewodach od wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co ci ten prad na swiecach? przy takich temp na zewnatrz jeszcze bys swiec chcial uzywac? co ty transitem z '87 roku jezdzisz czy paskiem pd?

Kolego ja nie mieszkam w polsce tylko w szkocji tu jest inny klimat nie ma lata ani zimy i mam problem z odpaleniem rano musze go chechlac a poco jak wystarczy podgrzac swiece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień nazwę tematu na opisującą usterkę, inaczej kosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale gdzie poszukac pod maska sa przekazniki ,pod plastikiem pod kierownica nawet tam glebiej pod kierownice sa (chyba wszystkich nie bede wymienial)troche ich jest a pozatym nie jestem elektrykiem tylko lakiernikiem PROSZE TYLKO O POMOC A gdzie sie znajduje czujnik temperatury na climatroniku wyskakuje mi dobra temperatura jaka jest na zewnatrz i wewnatrz to o ten ci chodzilo?
Czujnik temperatury G2/G62 nr kat 059 919 501A , poniżej lokalizacja ( zaznaczony ).;)

 

 

awxczujniktemperaturycicw8.th.png

 

Przekaźnik świec żarowych jest w zestawie przekaźników górnych poz 8 - poniżej na rys..

 

b5bgpytaprzekgrnaii1.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik temperatury G2/G62 nr kat 059 919 501A , poniżej lokalizacja ( zaznaczony ).;)

 

 

awxczujniktemperaturycicw8.th.png

 

Przekaźnik świec żarowych jest w zestawie przekaźników górnych poz 8 - poniżej na rys..

 

b5bgpytaprzekgrnaii1.th.png

Wielkie dzieki dzisiaj bede sprawdzal dam znac co bylo...

Edytowane przez makas1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem do tego wszystkiego, że przekaźnik załacza swiece przy temp. otoczenia poniżej +5 st. C. Mozna też zasymulować taką temp. po wyjęciu wtyczki od czujnika temp. , wtedy wymacasz czy układ działa z pominieciem czujnika temperatury cieczy chłodzącej. I dodam jeszcze , że wiele jest na forum o tej przypadłości, należy troszki pogrzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik temperatury G2/G62 nr kat 059 919 501A , poniżej lokalizacja ( zaznaczony ).;)

 

 

awxczujniktemperaturycicw8.th.png

 

Przekaźnik świec żarowych jest w zestawie przekaźników górnych poz 8 - poniżej na rys..

 

b5bgpytaprzekgrnaii1.th.png

Pod nr.8 u mnie nie ma zadnego przekaznika jest puste miejsce a jesli chodzi o czujnik to wymienilem i swiece nadal nie dostaja prondu kompletnie nie wiem co sie dzieje.O jakim nr. przekaznik do grzania swiec jest?

Patrzylem u kumpla ma 110kmTDI i tez nie ma nic pod nr. 8

Edytowane przez makas1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik mialem chyba walniety bo byl caly mokry jak go rozpiolem to wylecialo troche wody prawdopodobnie zrobil zwarcie ale nie wiem ktury jet przekaznik od swiec zarowych aby go wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik mialem chyba walniety bo byl caly mokry jak go rozpiolem to wylecialo troche wody prawdopodobnie zrobil zwarcie ale nie wiem ktury jet przekaznik od swiec zarowych aby go wymienic

 

maks1982 ;

 

Sprawdź przekaźnik oznaczony IV na tej samej płycie przekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o pomoc moze ktos bedzie wiedzial jaki przekaznik jest od grzania swiec zarowych bo swiece sa dobre (sprawdzalem) a prad nie dochodzi.Mam problem z odpaleniem rano.Prawdopodobnie to przekaznik ale nie wiem jaki jest ich troche.PROSZE O SZYBKA POMOC......DZIEKI!!!!

 

Mam identyczny przypadek jak poprzedni rozmówca. Auto jak bylo cieple odpalalo bez problemu, jak zimne musialem niecałą minutę kręcić kluczykiem bym zapalił i mało tego wyskakiwał mi komunikat STOP OIL PRESS. Doszedlem, ze prąd nie dochodził do świec. Poczytałem, że to może byc problem w przekaźniku lub czujniku temperatury. Rozebrałem przekaźnik i wizualnie wygląda wszystko ok. Włożyłem go z powrotem w gniazdo i zimne auto odpaliło mi bez problemu (teraz kontrolka od podgrzewania świec świeci mi około 1s, a wcześniej ułamek sekundy). Czujnika temperatury nie sprawdzałem. Teraz prąd do świec dochodzi. Gdy miałem wszystkie fajki sciągnięte ze świec auto też odpaliło bez problemu tak jak wcześniej (dodam że to było któreś z kolei odpalanie auta). Nie wiem teraz czy mogły się jakieś przewody poluzować, czy może przekaźnik? Sprawdził bym jeszcze czujnik temperatury tylko nie moge jego znależć. Teraz nie wiem czy problem może się np. jutro pojawić. Czy szukac dalej skoro niby jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat.

Jako,że obrazki są nie osiągalne to takie krótkie pytanie :

Czy przekaźnik od grzania świec żarowych ma nr. 202, a fabryczny nr. to 8A0 951 253 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nikt nie wie ???? Pytałem w sklepie i powiedzieli,że nie osiągalny. Czy zostaje tyko ASO, czy są jakieś zamienniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności