Skocz do zawartości
kiarka

Samodzielny montaż modułu Bluetooth do RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

5n0 035 730 komunikuje sie z RNS510 i na nim pokazuje info o dzwoniacym, ale ja mam MFD2 i tego nie potrzebuje i wiem ze 3c0 035 730 dziala.

 

3c0 jest od passata

 

7n0 od turega

 

1k8 od golfa VI

 

i one sa podobno zamienne, ale moze sie myle.

 

teraz mam w planie podpiac sie pod komputer i sprawdzic bledy modulu.

 

nie wiem tylko czy kupic kabel za 300zł i samemu to robic czy jechac do mechanika, pewnie tez ze 100zł wezmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem do paska BT 3c8 035 730 działa prawidłowo tylko nie wiem jak ustawić id telefonu jak dzwonie bez BT pokazuje moj nr.tel jak dzwonie z auta to nr zastrzeżony w opcjach RNS 510 nie mogę się doszukać?? czy może vagiem trzeba zakodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie, chcialbym wyposazyc mojego CC o modul Bluetooth tylko nie wiem ktory wybrac.

Chcialbym azeby byla mozliwosc wybierania numerow tel z poziomu RNS 510

Zeby obsluga ksiazki byla rowniez widoczna w MFA.

Slyszalem ze ze dobry jest modul od Skody, tylko jaki jest jego numer?

 

Co myslicie o takim zestawie:

http://allegro.pl/vw-skoda-seat-zestaw-bluetooth-ii-columbus-rns510-i1215153672.html

Edytowane przez MrZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podlaczylem sie pod komputer i w bledach dostaje cos takiego:

 

 

Address 77: Telephone (J738) Labels: None

Part No SW: 1K8 035 730 HW: 1K8 035 730

Component: Telefon H06 3100

Revision: 00006000 Serial number: 20387920016054

Coding: 011100

Shop #: WSC 05314 000 00000

 

1 Fault Found:

03426 - Left Audio Channel

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 238

Mileage: 167813 km

Time Indication: 0

Date: 2010.09.06

Time: 14:36:28

 

 

Natomiast w polu coding mam cos takiego i niestety nie mozna zmienic kodowania.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4d555a9a6.html

 

co teraz robic ?? szukac nowego modulu z oznaczeniem 7L6 035 730 od turego ( wiem ze dziala na 100% ) albo 5N0 035 730 (on tez jest OK, ale drogi bo ma komunikacje z RNS 510 ) i 3c8 035 730 od passata CC ??

 

dolaczam sie do pytania o nr modulu od skody, on nie wykorzystuje zdalnego trybu sim

Edytowane przez Mike_00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem moduł bluetooth od Skody .Komunikuje się z rns 510 .Problem polega na tym,że mój telefon nie wykrywa modułu (Samsung SGH-F480 ) .Natomiast telefon który wpółpracował z tym zastawem działa bez zarzutu ( Nokia 6303 ).Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To także zależy od telefonu jaki posiadasz.

Najbardziej uniwersalne są :3C8 035 730 A i 5N0 035 730

Co do tego drugiego to go osobiście nie testowałem.

Jeśli masz telefon Nokii to zasadniczo nie powinieneś mieć problemu także z innymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradżcie proszę jak odczytać hasło do bluetooth , 2 dni próbuję się połączyć i ani 0000 ani 1234 i wiele innych skutkują failed . Wykrywa mi telefon bez problemu .

Kolega kiarka pisze że można go odczytać VAGiem pod 77Telephone , ale ja tam nic nie widzę żadnego passkey . Gdzie to odczytać ???

Telefon to Nokia 6230 ( jest nawet gniazdo pod niego pod łokciem ) więc na pewno go obsługuje , ale na innych też próbowałem .

Choć troszkę dziwi mnie że wyszukiwanie mogę tylko zrobić od passata i szukać telefon w drugą stronę to nie działa telefon nic nie znajduje , a wszędzie pisze że 2 razy szybko na słuchawkę i telefon powinien znależć .

Mam kabel i VCDS 10.6.3 , czy nim odczytam ten kod ?

Będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C8 035 730

3C0 035 730 A

3C0 035 730 B

1K8 035 730 C

5N0 035 730 A

 

Ktory z tych sterownikow ma kompatybilnosc z najwieksza liczba tel? Ktory bedzie chodzil dobrze z RNS 510? Jednym slowem ktory polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 5N0 jest najnowszy. Ja mam z literką D i działa bez problemu i z iPhonem i z HTC (wcześniejsze modele miały z tym problem) i z nowszymi Nokiami (nie chciał zagadać z takim antykwariatem, jak 6310i - znalazł telefon, ale twierdzi, że jest niekompatybilny). Ten moduł jest dedykowany do pracy w parze z RNS510 (tam się go podpina).

 

Tak przy okazji, wydłubałem go ojcu z CC (właśnie dlatego, że nie chce działać z Nokią 6310i, a ojciec nie chce telefonu zmienić, to po co ma się kisić pod fotelem ;-) ), więc do Twojego CC będzie pasował, jak ujulał.... ;-)

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec czym sie roznia moduly:

5N0 035 730

5N0 035 730 A

5N0 035 730 B

5N0 035 730 C

i 5N0 035 730 D

 

Podobno do CC z bialymi zegarami po srodku najlepszy jest : 7P6 035 730C

Co wy na to? Zalezy mi zeby byla mozliwosc wybierania z ksiazki tel za pomoca

Navi oraz identyfikacje dzwoniacego.

Edytowane przez MrZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci napisałem wyżej, że teraz (w samochodach, które teraz schodzą z taśmy) fabrycznie w CC montują 5N0 035 730 D. Wiem, bo wyjmowałem ostatnio taki moduł z CC i wkładałem do siebie. Generalnie moduły różnią się od siebie oprogramowaniem i gamą obsługiwanych telefonów. Moduł z literką D radzi sobie doskonale z urządzeniami bardziej zaawansowanymi, ze smartphone'ami. Wiem, bo mam i używam z HTC HD2. I mam pełną funkcjonalność. Odbieranie z kierownicy, wyświetlanie numeru/nazwy dzwoniącego i sesemesów na FISie, można nawet wybierać kontakt z książki na FISie przy użyciu kierownicy. Na RNSie tez pełna funkcjonalność. Pisanie SMSów, wybieranie kontaktów z ksiązki itd. Oczywiście o imporcie kontaktów z telefonu do urządzenia nie piszę, bo to oczywiste. Jak masz CC to kup moduł 5N0 035 730 D i będziesz zadowolony.

 

EDIT:

A jeszcze obsługa głosowa dochodzi, tylko ja się tym jeszcze nie bawiłem. Z resztą nie wiem, czy będę mógł, bo mam starą kierę multifunkcyjną z 8 przyciskami i nie mam guziczka z mikrofonem do wydawania poleceń głosowych.

 

EDIT 2:

Aaaa... U mnie chłopaki jak montowali mi moduł, to nie wsadzali go pod siedzenie, jak jest w oryginale, tylko do wnęki za panelem klimatronika. Łatwiej jest pociągnąć wiąchę do RNSa, kabel do mikrofonu na podsufitce przy oświetleniu wnętrza i anteny GSM na prawy przedni słupek.

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do firmy gdzie chcialbym to zamontowac, powiedzieli ze polecaja model modulu:

7P6 035 730C , ze jest w pelni kompatybilny itp.

Mi to jest obojetne jaki to bedzie model, znalazlem go za 250zl oraz ten co polecasz.

Ten Twoj to niby jest dedykowany do Tiguana a ten co mi podali do Touarega.

Moze ktos z Was montowal ten 7P6 i moze sie wypowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5N0 kosztuje koło 5 stówek (za sam moduł). Z tymi dedykowaniami to nie wiem, jak jest... Jeżeli jest tak, jak piszesz, to znaczy, że fabryka wsadziła do Passata model dedykowany do Tiguana... Z tą kompatybilnością to jest jeszcze tak, że zależy, jakiego telefonu chcesz używać. I na 3C8 i na 7P6 i na 5N0 Nokie pójdą w zasadzie wszystkie (z wyjątkiem jakichś staroci). Z SE czy innymi wynalazkami typu Motorola mogą być już problemy. O smartphone'ach pisałem już wyżej. Np. długo nie było modułu, który radził sobie z iPhonem dopiero chyba właśnie 7P6 i po nim 5N0 zaczęły z tym telefonem współpracować. Generalnie 7P6 jest już od jakiegoś czasu dostępny, 5N0 wszedł relatywnie niedawno i stąd pewnie różnica w cenie. Najlepiej będzie, jeśli sobie sprawdzisz na konkretnym module, czy gada z Twoim telefonem, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 7P6 jest starszym modulem niz np 5N0? Jesli tak to zdecyduje sie jednak na 5N0 z koncowka D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, ale głowy sobie nie dam uciąć. Takie wniosek wysnułem na podstawie obserwacji rynku. W zeszłym roku, w zasadzie równo rok temu, szukałem modułu, który chodziłby z iPhonem. I jedynym dostępnym był właśnie 7P6 o Touarega. Przez chwila była jedna sztuka na Allegro i później znikła i później już nie widziałem. Wtedy na temat 5N0 nie było jeszcze żadnej mowy. Z tego, co wiem, 7P6 nie ma własnej anteny GSM i korzysta z anteny telefonu. Więc na 90% nie obsługuje trybu rSAP (zdalna karta SIM). Generalnie moduł działa jak standardowy zestaw głośnomówiący - przez BT non-stop lecą informacje, przez co bateria szybciej siada w telefonie. Natomiast 5N0 ma swoje radio i swoją antenę GSM i można wybrać, czy ma łączyć się z fonem w trybie zestawu głośnomówiącego, czy w trybie zdalnej karty. W tym drugim przypadku moduł przejmuje tożsamość karty SIM z telefonu, telefon przechodzi w stan czuwania, natomiast za całą komunikację odpowiedzialne jest radio w module. Połączenie BT jest potrzebne tylko do tego, żeby dać telefonowi informację o pobraniu i oddaniu tożsamości. W tym trybie nie zauważyłem zwiększonego zużycia baterii w telefonie, a BT mam cały czas w nim włączonego. Wsiadam do samochodu, nie muszę nawet telefonu z kieszeni wyciągać, wszystko się automatycznie łączy, wychodzę, to się rozłącza itd... Jedyną wadą trybu rSAP jest to, że jeżeli przyjdzie SMS lub połączenie w samochodzie, to w telefonie nie będzie tego SMSa, ani śladu po połączeniu, tylko w samochodzie, w sensie w RNSie. SMSa można chyba przekopiować na kartę SIM w telefonie, ale trzeba to ręcznie zrobić.

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten 7P6 będzie współpracował ze starymi, czerwonymi zegarami (pełny FIS)?

Jeśli nie to jaki jest najwyższy model obsługujący stare zegary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem bluetootha pod RNS510 wszystko dziala ale nie jest wystarczajo glosno. Ktos mnie slyszy dobrze ale ja kogos slabo. Ustwilem w RNSie telefon na maxa ale caly czas slabo slysze. Czy gdzies sie to jeszcze ustawia np w VAGu.

Pomocy plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś to samo. Powód? Pęknięty któryś z kabelków przy wtyczce. izolacja była ok, ale w środku przewód musiał być czymś przyciśnięty i pękł.

Rada: wyciągnij nawigację ale jej nie rozłączaj; ruszaj kabelkami przy wtyczce w czasie rozmowy tel.; jak nagle będziesz miał zmianę głośności albo coś wyczujesz to znaczy, że trzeba przeciąć i porządnie zlutować kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności