Skocz do zawartości
kiarka

Samodzielny montaż modułu Bluetooth do RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Jestem świeży na tym forum, ale dobrze,że tu trafiłem:) Mam kilka pytan odnosnie Passata z 2008 r. A jedno z nich to własnie odnośnie telefonu. Kupiłem Paska z zestawem RNS 510 i Biznes Pakietem, czyli zmieniarka, twardziel, telefon Premium z klawiaturą. Komputer pokazuje mi, ze jest już zalogowany jakiś telefon Nokii, ale nie moze mi znalezc innego urzadzenia. Probowałem kilka telefonów Nokii i Sony Ericssona i nic. Zauważułem tak jak piszecie, ze pod siedzeeniem pasazera znajduje sie ten moduł. Na ekranie RNS w trybie telefonu jest pusto. Co dziwne nawet znajomy z Serwisu VW nie kumał o co chodzi, a nawet koleś, który ponoć projektuje te własnie podzespoły dla VW z firmy z Polski nie wie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wciśniesz PHONE na RNS to co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje, jest napisane, że nie jest połączony z użytkownikiem. Kupiłem Passata w Niemczech jako samochód podemonstracyjny i tam musieli zarejestrować jakis model Nokii, mojego telefonu nie moze znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego..nie jesteś precyzyjny....napisz co się dziej na MFA+ i a co na ekranie RNS....Podłaczałeś VAGA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przechodzę na Phone na RNS, ekran jest pusty, a komputer MFA pokzuje, ze nie znalazł odpowiedniego telefonu. Poza tym są tam jeszscze funkcje, łączenia i szukania urządzenia. Może musi to byc odpowiedni model telefonu? Nie podłączałem VAGA, nie wiem o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to ze musisz usunąć sparowany poprzednio telefon Vagiem i sparować swoj. Najlepiej działa z modułem Nokia-co do innych marek to nie próbowałem. Zależy tez jaki masz moduł bo jak Premium to sprawa zawęża się praktycznie do Nokiii choć na forum ktoś pisał o innych telefonach. Musisz miec zdalny dostęp do SIMA a to jest tylko w Nokiach(tak mi się wydaje).

Sprawdz numer modułu pod fotelem pasażera i napisz go to sprawa się wyjaśni. Poza tym możesz mieć także problem na CANie np. źle zakodowany sterownik i zły soft code samego modułu Nokii. MOżliwości jest parę ale korespondencyjnie raczej trudno. Zacznij od numeru modułu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ten numer: 5NO035730 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kiarka za zainteresowanie się moim tematem, ale juz jest po sprawie. Po prostu próbowałem nieodpowiednie telefony, dzisiaj połączyłem się bez problemu z jakąs zwykłą Nokią 7370. Moduł wypożycza sobie moją kartę SIM i wszystko działa bez zarzutu. Muszę zwyczajnie wymienić telefon na odpowiednią Nokię:)

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze samsungi mają taką opcję. ja mam n95 8GB ale słyszałem że omnia też chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podejrzewałem ze to poblem marki telefonu-moduł masz PREMIUM wg numeru i opisanego zachowania. Pod przyciskiem MUTE na kierownicy masz wybieranie głosowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam posiadających i korzystających z oryginalego uchwytu pod konkretny model nokii ( w moim przypadku 6021 )

Przed uruchomieniem VAGiem blutootha telefon działał normalnie jako głośnomówiący zestaw po włożeniu do uchwytu, teraz w uchwycie tylko się ładuje nie łączy z zestawem .. jedynie przez bluta ... można to jakoś ustawić ? chciałbym mieć 1 tel w uchwycie a drugi podłączony przez blutooth ale to chyba niemożliwe ?

moje kodowanie 16441 i nie mam navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w firmie car audio próbowałem podłączyć bluetootha pod RNS 510, w którym fabrycznie nie było opcji telefonu. Po podłączeniu modułu i wielogodzinnych ćwiczeniach chłopakom nie udało się sparować mojej Omni, chociaż RNS już pokazywał telefon. Też twierdzili , że inny aparat będzie działał ale który to nie wiedzieli. Może ktoś próbował już tego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tutaj znajdziesz listę telefonów które będą dzialać:

http://de.wikipedia.org/wiki/RSAP

 

2. Czasami w telefonie trzeba włączyć funkcję rSAP bo fabrycznie jest ona wyłączona. Niektóre telefony na Windows Mobile można zupgrade'ować i do nich obsługę rSAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beskit

Tak sobie czytam i czytam, ale nie mogę doczytać, jaki sterownik posiada jakie funkcje. Osobiście posiadam 1K8 035 730. Kliknięcie PHONE na RNS powoduje wyciszenie dźwięku a żadne menu w nawigacji nie jest dostępne. Obsługa tel. ogranicza się jedynie do zestawu głośnomówiącego (dzwonek telefonu z głośników auta, podobnie rozmowa - mam wbudowany mikrofon). Ostatnio doczytałem, że to wina sterownika jaki posiadam. Czy ktoś z Was ma ma wiedzę jakie możliwości dają poszczególne z nich ?

Sterownik 5N0 035 730 A podobno daje możliwość wyświetlania ksiązki adresowej, zarządzania połączeniami, ale nie wiem czy wiąże sie to z ew. zmianą okablowania?

Pozdrawiam (i witam na forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek9962

nie wiem gdzie mam się pytać o to moje pytanie ale spróbuję tu a więc mam pytanie mam normalne radyjko bez sterowania z kierownicy bez zmieniarki komputer pokładowy MFA i myślę nad zmiana na gps'a tylko co lepsze nie sztuką go kupić ale czy będzie mi to działało w aucie tak jak powinno ? czy trzeba coś w elektronice kombinować czy nie? no i czy wejdzie w stare miejsce radia i jak by to było możliwe to prosił bym po podanie mi konkretnych modeli takiego sprzętu. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam RNS 510 generalnie będzie Ci działało ale powinieneś je zakodować VAGiem. Wtedy zmieni Ci się np podświetlenie radia, w moim przypadku po kodowaniu przestało powodować konflikt z parktronikiem. To proste kodowanie jak masz VAGa to sam możesz to zrobić.

No i musisz antenę GPS jeszcze w desce zamontować. I tyle. Złączki są uniwersalne ewentualnie możesz mieć dwie złączki od anteny radiowej i może nie pasować ja poprostu zdjąłem obudowę z jednego przewodu antenowego, a potem znalazłem podwójną obudowę kostki taką jak trzeba.

Zawsze jeśli boisz się sam poszukaj kogoś kto już to robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce zamontować w Polo zestaw Bluetooth do RNS 510. Możecie polecić jaki sterownik potrzebuje? Czy taki będzie dobry http://allegro.pl/item1166090421_ste...t_touareg.html ?

nie bedzie działał

musi byc:

5N0 035 730

5N0 035 730 A

5N0 035 730 B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem modul nokia 1k8 035 730

 

podlaczylem zamiast 3c0 035 729 i niestety nic sie nie dzieje

 

nie ma menu na MFD+ ani telefon nie widzi VW

 

mam passata z 2007 roku comfortline z fabrycznym modulem 729, uchwytem i kierownica wielofunkcyjna.

 

 

moze o czyms zapomnialem i czegos nie zrobilem?

 

macie moze jakis pomysl co teraz warto zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupilem modul nokia 1k8 035 730

 

podlaczylem zamiast 3c0 035 729 i niestety nic sie nie dzieje

 

nie ma menu na MFD+ ani telefon nie widzi VW

 

mam passata z 2007 roku comfortline z fabrycznym modulem 729, uchwytem i kierownica wielofunkcyjna.

 

 

moze o czyms zapomnialem i czegos nie zrobilem?

 

macie moze jakis pomysl co teraz warto zrobic ??

Ten moduł raczej nie podejdzie musisz szukać

5N0 035 730

5N0 035 730 A

5N0 035 730 B

 

to są zamienniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności