Skocz do zawartości
kiarka

Samodzielny montaż modułu Bluetooth do RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

jofa może mieć problem z trybem RSAP tzn moduł może obsługiwać tylko tel z RSAP więc po połączeniu telefonu, który tego nie wspiera najzwyczajniej się rozłączy. Numer modułu byłby pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł bluetooth do RNS510 posiada A2DP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą ponownie próbowałem sparować Xperię M2 z Passatem, na MDF-ie pojawia się typ telefonu, nastepnie komunikat "Instalowanie telefonu, proszę czekać" dalej " Łączenie", w telefonie pojawia się komunikat "połaczono z VW UHV PREM", znika zasięg. Niby jest OK ale po kilku sek. w telefonie wyskakuje "nie połączono. W tym czasie na MDF-ie ponownie "Instalowanie......." I tak w kółko. Pomóżcie proszę.....

 

mi xperia m2 nie działała na żadnym module, ani uhv low, ani rsap itd. Nie wiem czego to wina. Natomiast m.in: Note 4, Mate 8, One+3 (trzeba tylko zainstalwoać wtyczkę ze store play, Iphone SE, działają na wsystkich (oczywiście oprócz IP nie wspiera rsap wiec tam nie zadziała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jakie telefony pójdą na module bluetooth o numerze 5N0 035 730 C? Próbowałem połączyć ze swoim telefonem huawei cun-l21 i pisze że jest nie kompatybilny. Lub jaki moduł zmienić na nowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Przede wszystkim witam wszystkich. Moje pytanie to: jak rozpoznać jaki model modułu kupić do Passata B6 3c? Mam MFD2. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up.

Poszukaj tutaj spis wszystkich modułów: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

Panowie ja mam inne pytania:

1. Schemat tutaj podłączenia do RNS jest taki sam jak do RDC 510?

2. Mam passata b6, białe zegary i RDC 510. Zależy mi tylko na Hands Free Mode, wstępnie moduły wg strony powyżej nadają się tylko premium

1k8 C -D czy 3c8 A-E. Zależy mi na dwóch rzeczach - primo hands free mode- czyli samo odbieranie połączeń z multikierownicy/rdc bez książki itd oraz na kompatybilności z nowymi telefonami S4, ale w przyszłości iphone 6s/7. Czy da radę jakimś tanim kosztem zamontować taki bluetooth może moduły low spełnią moje oczekiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RCD 510 bez przycisku phone nic ni nie wyświetli na radiu poza słuchawką, jedyna opcja na operacje z telefonem to biały FIS + MF ale na manetce też da rade.

 

RCD sprawdzałem z modulami 5n0 3c0 3c8 i nic się nie pojawia, nie zamienia przycisku Mute -> Phone co ma miejsce w RNS510.

 

Jeśli ktoś rozgryzł temat książki na RCD bez przycisku phone niech się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie:

Czy jeśli w B7 jest Rcd510 z BT to czy trzeba coś dokładać żeby BT działał po zmianie na RNS510?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Znajomy ma Passata CC 2011 rok ma w nim zamontowane RNS510 i ma białe zegary(nie kolorowe tylko same białe). Chce abym dołożył mu moduł bluetooth. Jaki do niego będzie najlepszy ? Ten 5N0 035 730 D ? Chce aby na zegarach i na RNS pokazywało się wszystko od telefonu.

 

Teraz jeszcze jedno pytanie. Bo on ma zamontowany mikrofon juz w aucie bo chyba działa sterownaie głosem. Tylko jak mikrofon jest zamontowany to pewnie jest wpięty do zielonej kostki i do RNS510? A teraz bym musiał tak czy siak pociągnąc do podsufitki do lampki wiązkę od mikrofonu i tam przepiąć się na tej małej wtyczce mikrofonu i wpiać do RNS510 wtyczkę zieloną od wiązi Bluetooth.

 

Czy moduł bluetooth jest pod siedzeniem montowany ale leży na ziemi czy jest jakoś pod stelaż fotela podczepiony ?

 

Czy do Bluetooth jest potrzebna jeszcze dodatkowo antena ? Czy wszystko jest jakoś w wiązce ?

 

Po podłączeniu gdzie dokładnie trzeba wszystko pokodować VCDSem ? W 37 nawigacja , 77 Telefon , Gateway i Kierownica ?Tylko co tam trzeba powłączać.

I gdzie w VCDS jest ta opcja INSTALATION LIST aby dodać moduł BT ?

Będe wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez PiterEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten 5N0 035 730 D ?

 

Ja mam rewizje (wersję) K, podłączyłem nic nie trzeba było kodować, wszystko działa (wyświetla tytuły utworów z BT, widać nazwy kontaktów, ...) - pewnie im nowszy tym lepszy.

Ja nie znalazłem dokładnych informacji czym się różnią pomiędzy sobą wersje.

Przez chwile miałem wersję, G nie chciało działać - chociaż to mogła być wina modułu (albo kodowania).

 

Czy moduł bluetooth jest pod siedzeniem montowany ale leży na ziemi czy jest jakoś pod stelaż fotela podczepiony?

 

Pod fotelem pasażera, leży na podłodze, w styropianowej kieszonce/obudowie/uchwycie, moduł wkładasz w ten styropian a on elegancko pasuje w miejsce które tam jest.

Moduł może być z dowolnego samochodu, styropian pewnie trzeba ju dobrać żeby całość nie latała pod fotelem.

 

Czy do Bluetooth jest potrzebna jeszcze dodatkowo antena ? Czy wszystko jest jakoś w wiązce?

 

Wszystko jest w module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wersją 7P6 035 730 M lub J podobno tez działa nawet z zegarami 3D i też na RNS pokazuje wszystko i zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 

powiedzcie mi jedną rzecz - od mca posiadam b7 z 2012r. na chwilę obecną mam zamontowany RCD310 + bluetooth  5N0 035 730 D. z tego co wiem jest to instalacja fabryczna. połączyłem telefon z BT i muzyka itp leci bez problemu. gdy próbowałem zadzwonić, to odbiorca rozmowy bardzo słabo mnie słyszy. czy jest opcja że w tej instalacji może nie być mikrofonu?  wg listy sprzętu w gateway mikrofon nie jest aktywny, czy może tak być ze tego typu BT był montowany bez mikrofonu, czy po prostu wystarczy go aktywować?

drugie pyt: jeżeli go nie ma to jak go podłączyć? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie bede zakładał nowego tematu. Proszę o pomoc.

Moj RNS 510

Screenshot at Jan 23 22-22-35.png

Moduł BT pod fotelem to 3C8 035 730 E  Premium rSap + WiFi

Jaki kabel (wiązka) będzie odpowiedni ażeby działały wszystkie możliwe w tej konfiguracji funkcje ?

(mikrofon jest zamontowany, dokupię jeszcze antenę GSM)

Dziękuje

Edytowane przez burczynski82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info, rozumiem ze bede musiał coś lutować lub przepinać piny?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic. Wiązka jest P&P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przejmowania karty sim przez radio (RCD510). Idzie to jakoś obejść?chciałbym korzystać jednocześnie z opcji zestawu głośnomówiącego jak i Google mapa bezpośrednio z telefonu. Da radę jakoś to połączyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pioters oczywiście że tak, nowe moduły BT nie muszą działać po rsap tylko normalnie jako zestaw głośnomowiacy plus stream audio BT, do wyboru jak kto chce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiesz, który konkretnie moduł (symbol) musiałbym kupić? Patrzyłem w tym wątku i innych i nic nie wydedukowałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności