Skocz do zawartości
MauroO

Jaki olej do 1,8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem Paska B5 1999 Variant 1,8T z umownym przebiegiem 167tys. Jaki olej powinienem stosować do silnika z Turbiną ? Podpowiedzcie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz temat oleju już był wałkowany ileś razy wystarczy poszukać, a każdy jeździ na takim na jakim chce oczywiście spełniającym określone normy ...ja osobiście jeżdże na Shell Helix Ultra Racing 10W-60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo do tej pory jeździłem Oplem Vectrą 1,6i i tam lałem najtańszy Lotos Gas 15W40 a nie wiem , czy do Turbiny potrzebny jest olej o specjalnych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobil 1 5W50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobil 1 5W50
Z tego co słyszałem Mobil ma właściwości czyszczące i wypłukujące, czy więc przy przebiegu 167tys. nie bedzie to zabójstwem dla silnika, czy nie zacznie brać oleju? Mam zamiar założyć sobie gaz sekwencję i to pewnie tez będzie miało znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z tego co słyszałem Mobil ma właściwości czyszczące i wypłukujące, czy więc przy przebiegu 167tys. nie bedzie to zabójstwem dla silnika, czy nie zacznie brać oleju? Mam zamiar założyć sobie gaz sekwencję i to pewnie tez będzie miało znaczenie.

 

Mam przejechane 200tyś km, leje 10W-60 LIQy MOLY i to już któraś wymiana z tym olejem i jak narazie zero wycieków, polecam. Ogólnie to chyba zależy w jakim ma sie stanie silnik, jak jest w dobrym to tylko full syntetyk. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to chyba zależy w jakim ma sie stanie silnik, jak jest w dobrym to tylko full syntetyk.

__________________

No właśnie gdybym ja wiedział jeszcze w jaki stanie ten silnik jest.:D Samochód miał jednego wlaściciela w Szwajcarii , a ja jestem pierwszym w Polsce. Z tego co wiem , to w Szwajcarii to ekologia i przepisy surowe, więc może tak mocno po tylku nie dostał:) Może na początek zaleje mu tez półsyntetyk. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to MOTULem zalać.

 

Motul 8100 x-cess 5W40

 

Motula możesz kupić u lokalnych dystrubutorów lub od naszego usera elemenateur

Tu jest link do ogłoszenia z olejami: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25282

 

Już sporo osób od niego kupiło łącznie ze mną i na bank nie żałują. Ja jestem bardzo zadowolony. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalany Castrol Magnatec 5W-40 i na takim będe jeździł ewentualnie przy większym przebiegu (teraz mam 153 tys.) zaleję Castrol Edge 10W-60.

Dodam że auto kupiłem z silnikiem zalanym Castrolem Magnatec 10W-40 i przeszedłem na pełnysyntetyk. Żadnych wycieków, ubytków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja przy przebiegu ok. 210 tyś zdecydowałem się na castrola magnatec 10w40 i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ADITECH

witam tez polecam mobila-dlaczego? -zakupiłem samochód w marcu zalalem mu castrola 10w60 teraz po połowie roku dochodza dziwne dzwieki z silnika i byłem teraz u mechanika z innym problemem ale przy okazji mi to sprawdzil powiedzial ze castrol to teraz jeden z gorszych oleji no i polecił mi własnie mobila,zauwazyłem różnice w cichszej pracy silnika a co bedzie dalej to sie zobaczy...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. ja przy przebiegu ok. 210 tyś zdecydowałem się na castrola magnatec 10w40 i wszystko jest ok.

Dokładnie tak jak ja. Wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145
witam tez polecam mobila-dlaczego? -zakupiłem samochód w marcu zalalem mu castrola 10w60 teraz po połowie roku dochodza dziwne dzwieki z silnika i byłem teraz u mechanika z innym problemem ale przy okazji mi to sprawdzil powiedzial ze castrol to teraz jeden z gorszych oleji no i polecił mi własnie mobila,zauwazyłem różnice w cichszej pracy silnika a co bedzie dalej to sie zobaczy...pozdrawiam

 

 

 

ciekawe co piszesz: moje doświadczenia sa odwrotne. Przeszedłem z mobila 5w50 na castrola 10w60, spadło zużycie i wyciszyła sie praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie posiadam licznikowo przebieg 173 tys (podobno więcej) i z początku lałem Mobil 1 5W-50W ,ale przerzuciłem się na lotos 5W-40 .Wycieki jedynie spod miski posiadam i turbina do wydechu mi wyrzuca prawdopodobnie,bo olej znika i czuć z rury przepalony olej(czuć luz na ośce turbiny:( ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mobia 5w50 przy przebiegu 191 tys. wycieki małe spod klawiatury zużycie jakieś 700ml na 10 tys. od nowości jeździł w ASO na Mobilu 0W40 a przy 120 tys. przeszli na 5W50. Polecam Mobila od lat jestem wierny tej marce póki co się nie zawiodłem w niejednym aucie, nawet przy dużym obciążeniu smarowanie jest ok, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 320tys i latam na mineralku;) Mobil Super M 15W-40 Początkowo jeździłem na Valvoline 15W-40 ale na nim za bardzo było słychać łańcuszek:| Od półtora roku latam na Mobilu i idzie aż miło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejcie oleje jakie macie ochotę aby tylko spełniały normy podane na tej stronie danych technicznych podawanych przez producenta.

de2fdc064fe8450cm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak był serwisowany w ASO Chylińscy (do 165tyś) to lali castrol magnatec 5W40. Wczoraj odebrałem z ASO Rowiński Wajdemajer z przeglądu 180tyś i nalali Castrol SLX 10W30. Co koledzy na to ? Jakieś opinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek ma przebieg 187 tyś. Cały czas jeżdzę na Mobil 1 5W50 i żadnych wycieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności