Skocz do zawartości
mac30

Skrzynia biegów TDI 5 czy 6? Różnice w przełożeniach.

Rekomendowane odpowiedzi

O kurczaczek dużo roboty i chyba kosztowne;) to zostane przy 6 biegach. to jak mam frk to inna z innymi symbolami podejdzie tylko 6 bez przeróbek????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odgrzeję kotleta. Rozważam zmianę dotychczasowego auta (AHH 90 KM) na ATJ 115 KM. I oczywiście powraca dylemat czy pchać się w 6 biegów. Internety i mechanicy nie dają jednoznacznej odpowiedzi na temat przełożeń. Czy jest tak, że skrzynia 6 to 5 z dodatkowym przełożeniem? Jeśli tak to wybór był by oczywisty, ale nie podejrzewam, że jest tak słodko. Czytałem cały wątek i wydaje mi się, że wątpliwości może rozwiać tylko eksperyment porównania dwóch aut - jedno z silnikiem AJM i 5 skrzynią, drugie z silnikiem ATJ i 6 skrzynią. Jeśli posiadacie takie auta to proszę o info jakie macie obroty na 5 biegu przy 100 km/h a jakie na 6 biegu przy 100 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomekB5 kiedyś zrobiłem przekładkę u siebie (AFN) z 5 na 6. trochę zabawy przy tym było jako że to nie tylko skrzynia ale i kołyska, łapa, wybieraki itp itd. więc temat nieco grubszy.

Odnośnie samych przełożeń - są zdecydowanie krótsze niż w 5ce ale masz większą skalę więc jeśli bujasz się po autostradach to miałoby to sens natomiast jeśli głównie po mieście to zwróciłbym uwagę na ryzyko nierównych bajcepsów - możesz być pewny że będziesz miał wyrobiony jeden większy od ciągłego machania ręką ;)

Pozdr,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, glasz napisał:

@TomekB5 kiedyś zrobiłem przekładkę u siebie (AFN) z 5 na 6. trochę zabawy przy tym było jako że to nie tylko skrzynia ale i kołyska, łapa, wybieraki itp itd. więc temat nieco grubszy.

Odnośnie samych przełożeń - są zdecydowanie krótsze niż w 5ce ale masz większą skalę więc jeśli bujasz się po autostradach to miałoby to sens natomiast jeśli głównie po mieście to zwróciłbym uwagę na ryzyko nierównych bajcepsów - możesz być pewny że będziesz miał wyrobiony jeden większy od ciągłego machania ręką ;)

Pozdr,

M.

Z jakiego auta przekładałeś skrzynię? Wcześniej współpracowała z 1.9 czy z 2.5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, TomekB5 said:

Z jakiego auta przekładałeś skrzynię? Wcześniej współpracowała z 1.9 czy z 2.5?

niestety nie pamietam - to bylo 11 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5fl silnik AVF, skrzynia 6b z audi A6 2.5 v6 tdi

Prędkość:

100km/h 1850obr

120km/h 2150obr

140km/h 2500obr

Przy 3000obr licznikowo 168km/h

Edytowane przez pajak2444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 bieg 

IMG_20230122_085023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności