Skocz do zawartości
Gość Frugos

Zmiana licznika

Rekomendowane odpowiedzi

OK, wielkie dzięki. Właśnie przeglądam.

Dzisiaj przymierzyłem nowe zegary. Na razie mam prawą kontrolkę od kierunkowskazów niezależnie którego kierunku użyję, działa kontrolka ładowania i ręcznego hamulca oraz świateł drogowych. Nie działa kontrolka temperatury i oleju, prędkościomierz, który jest elektroniczny i obrotomierz też nie działa oraz MFA. Bezproblemowo działają wskaźnik temperatury i wskaźnik paliwa. Tak więc czeka mnie mnóstwo pracy, zwłaszcza że w mojej wtyczce do zegarów jest aktywnych tylko 15 pinów. Jutro jadę poszukać impulsatora na szrocie, jeżeli nie to zamówię ten z allegro i przy okazji zobaczę czy nie ma jakiś elementów do MFA. W zegarach, które nabyłem jest niebieski czujnik podciśnienia, nie wiem czy zegary nie pochodzą czasami z G60...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc. Dziś Passat dostał ode mnie licznik z obrotomierzem.

 

Stary licznik wyglądał tak

 

13832175578898281960.jpg

 

I tu zaczynają się schody, wszystko ładnie pięknie pyka po za obrotkiem który moim zdaniem zaniża. Po odpaleniu pokazuje tyle.

 

70724296042818661957.jpg

 

Jak chwile pochodzi i go delikatnie pogazuje

 

06646241875286612775.jpg

 

Wskazania na IIIbiegu

 

44014265903004016111.jpg

 

 

Wskazania na IV biegu

 

39500876144533475287.jpg

 

 

Czy jestem wstanie to jakoś podregulować/naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladne juz nie pamietam, ale mzesz mieć źle przelozeni obrotomierza. Byly chba dwa - 2.68 i 3.0 albo cos takiego. U mnie ten pierwszy pokazywal podobnie jak u Ciebie. Z tego co pamietam 3.0 byl do szerokiego paska alternatora, ale nie mam 100% pewnosci.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniałem u siebie to gdzieś na forum znalazłem informacje, że obrotomierz z oznaczeniem 3.0 jest do silnika w którym alternator napędza pasek wielorowkowy jak w AAZ, a 2.23 do silnika w którym jest napędzany paskiem klinowym i taki jest chyba w silniku RA/SB sprawdź u siebie jaki masz, bo chyba kupiłeś nie ten licznik.

 

ja do AAZ kupiłem z oznaczeniem 3.0 i wszystko działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie mogę zakładać tematów bo jestem nowy wiec zadam pytanie w bieżącym temacie.

 

1. Czy do passata b4 da rady dopasować licznik z mfa od b5 ?

 

Jeżeli tak to proszę o porade w przerabianiu kabli itp

 

Zamieszczam zdjęcie znalezione na portalu tablica.pl

 

vct2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie chłopaki zasmuciliście, przyjdzie mi szukać więc licznika gdzie pod obrotkiem jest cyfra 2.23. Chyba że ktoś taki ma i chce się zamienić na 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczam zdjęcie znalezione na portalu tablica.pl

Ze zdjęcia wynika że tak, pytanie tylko czy są to od B5 czy od Golfa/Bory a może nawet Transportera.

Kupujesz licznik w wiązką nawet uciętą byle by była wtyczka, schematy wtyczek i działasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Jeśli mam obecnie licznik wyskalowany do 220 km/h vdo indeks 920 a włoże wyskalowany do 240 km/h też vdo i też indeks 920 to coś się stanie ? Oczywiście oba są na linke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U sąsiada zastosowałem taki zabieg że inne skalowanie mu włożyłem, ale już nie pamiętam jakiej firmy i działa. A czy przekłamuje to nie wiem, pewnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kolego a powiedz czy jak dołoże ten licznik z obrotomierzem mowa o tym 240km/h vdo 920 w miejsce tego 220 km/h vdo 920 to będzie to działać ? Ja mam ten licznik z kiwrunkami u góry i ten dokładany ma taki sam układ kontrolek i kierunki też u góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za info. Licznik zamówiony. Jak poskładam to się podziele informacją czy wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie licznik zamontowałem i mam problem. Obrotomierz działa wszystkie kontrolki też ale problem polega na tym, że po przekroczeniu 3 tys obrotów silnika zaczyna świecić się kontrolka od oleju i brzęczek dzwoni. Poniżej 3 tys obrotów cisza. Powyżej 3 tys obr świeci dioda i piszczy. Co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci sprzedał popsuty licznik skoro na starym jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być nie tak ? Zimne luty ? Da się doprowadzić to do używalności czy lepiej odpuścić ?

Edytowane przez mateuszbrzeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka i powiedział że passaty z obrotomierzem mają inny sterownik niż te bez obrotomierza i samo dołożenie licznika nic nie da. Sam już nie wiem. Na forum piszecie że wystarczy dołożyć licznik z obrotomierzem i powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinno działać. Robiłem taki manewr w B3 1.8 ABS z 1993 roku i wszystko było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smaiło możesz zakąłdac zegary z obrotkiem wiem z włąsnego doświadczenia działą wsio od razu bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że licznik jest walnięty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas przekładał i wszystko hulało jak należy, więc i Tobie będzie ze sprawnym licznikiem. Weź lutownicę i poleć po lutach, może być problem w zimnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności