Skocz do zawartości
Gość Frugos

Zmiana licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam pytanie. Posiadam w swoim passacie b4 2.0 115 km zegary mechaniczne, a chciałbym je zamienić na elektroniczne. Czy będą one pasowały np z diesla, skoro mam benzyne? Czy musiałbym dodatkowo coś dokupić, żeby wszystkie wskazówki i reszta działała? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarami z diesla nie kombinuj. Nie dość że są droższe to jeszcze nie wszystko będzie Ci działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy zegary mam już dostępne od kolegi, więc drogo by one nie wyszły. Ale ogólnie jeżeli chciałbym zmienić mechaniczne na eletroniczne, to musiałbym coś dodatkowego dokupić, żeby to wszystko działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy zegary mam już dostępne od kolegi, więc drogo by one nie wyszły. Ale ogólnie jeżeli chciałbym zmienić mechaniczne na eletroniczne, to musiałbym coś dodatkowego dokupić, żeby to wszystko działało?

 

Potrzebujesz wiązkę elektryczną licznika, przewód podciśnienia idący do kolanka serwa hamulcowego, impulsator w miejsce linki w skrzyni biegów, czujnik temperatury w przedni zderzak, czujnik w podstawę chłodniczki filtra oleju. Podaj numery licznika elektronicznego, który posiadasz to zobaczymy co da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. W takim razie szukać zegarów tylko z licznikiem takim jak mam, a zegar może być dowolny? Wiem, że zegary takie same jak paliwo, strzałki w tym samym miejscu i ew. zegarek dowolny(?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę. Mam od dłuższego czasu kupione zegary z mfa i obrotomierzem na podmiankę za swoje bez mfa i z zegarem analogowym. Podpinałem te nowe na próbę, obrotomierz działa, mfa również. Żeby je przełożyć muszę jednak pozbyć się linki prędkościomierza i zastąpić ją wiązką, tego wymagają nowe zegary. Impulsator mam kupiony, nawet dwa(ten z bolcem i ten bez), materiały na zrobienie wiązki też(nie wiem tylko ile długości trzeba więc zrobię na żywioł przy aucie i podetnę), tylko ni cholery nie mogę wykręcić starego impulsatora, a dostęp mam strasznie utrudniony bo jakoś nad nim lecą mi przewody od lpg. Jak go wykręcić? Jak spróbuję na siłę to nic nie urwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności