Skocz do zawartości
Gość Frugos

Zmiana licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Frugos

Witam, chciałbym zmienić licznik w swoim pasku gdyż ten nie posiada obrotomierza, czy założenie innego licznika z obrotomierzem wystarczy czy muszę coś więcej kombinować ?

 

Pytam, bo pamiętam jak kiedyś mój znajomy robił takiego swapa i wystarczyło że wpiął nowy i wszystko działało jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie musi zadziałać. Mnie się taka próba nie udała i wróciłem do starych zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Kolego Frugos aby zamontować do siebie licznik z obrotomierzem to musisz kupić ten licznik z kierunkami takimi jak u Ciebie i bez komputera MFA. Jeżeli masz kierunki u góry strzałkowe to musisz kupić taki sam licznik z obrotomierzem aby kierunki miał na górze. A jeżeli masz kierunki na dole w diodzie to musisz kupić takie zegary z obrotomierzem aby miały kierunki w takiej diodce. Ja mam zwykły licznik z kierunkami u góry (strzałki) i znajomy dał mi licznik z obrotomierzem lecz kierunki miał w diodzie....i nie działał...cały czas dioda od kierunków się paliła...i obrotek nie działał...

 

Pozdrawiam Wojtek:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frugos

Mam w tej chwili kierunki normalnie u góry w postaci strzałek i taki też chcę kupić z obrotomierzem, czy w takim razie zadziała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
Mam w tej chwili kierunki normalnie u góry w postaci strzałek i taki też chcę kupić z obrotomierzem, czy w takim razie zadziała ?

 

Jeżeli kupisz licznik z obrotomierzem który będzie miał kierunki na górze to będzie działać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

 

Witam mam problem od wczoraj nie kreci mi licznik kilometrów i nie pokazuje prędkości odpinałem linkę od skrzyni i kręciłem to wskazówka na liczniku wychylała się. Zastanawiam się czy możne padł ślimak ( jaki nr fabryczny jest tego przedmiotu)w skrzyni ale nie mogę go zdemontować możne ktoś ten problem przerabiał i mi pomoże. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

 

Właśnie dzisiaj sprawdzałem ślimak działa i nie jest uszkodzony prawdopodobnie zostaje coś jest uszkodzone w skrzyni. Ręce mi opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegary MotoMeter. Czy mogę zamienić je na VDO bez przeróbek? Reszta na oko to identyczne są, tyle że z obrotomierzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
Passat 1991, 1.8RP, zegary MotoMeter 920, czy mogę zmienić na takie VDO:

http://www.allegro.pl/item417706593_vw_passat_b_3_licznik_z_obrotomierzem_super_vdo.html

wizualnie wszystko tak jak u mnie, oprócz obrotomierza

 

Skoro wszystko jest tak jak tu to możesz śmiało zmieniać;) Napewno masz kierunki u góry jako strzałki czy na dole w diodzie??? Bo to jest ważne...

 

Pozdrawiam Wojtek:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kierunki w strzałkach u góry.

A tak z ciekawości pytam: Czy obrotomierz dostaje sygnał po kabelkach czy z linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak kierunki w strzałkach u góry.

A tak z ciekawości pytam: Czy obrotomierz dostaje sygnał po kabelkach czy z linki?

 

Dostaje sygnał przewodem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że zegary mają być do 220km/h i 7000obr oraz indeks 920. Czy są spotykane inne wartości indeksu przy zegarach 220km/h i 7000obr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy występują również inne wartości indeksu niż 920 przy zegarach 220km/h i 7000obr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowujac - jesli mam kierunki w strzałkach to musze kupic licznik ze strzalkami rowniez - moze byc z obrotkiem ale juz bez mfa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
czyli podsumowujac - jesli mam kierunki w strzałkach to musze kupic licznik ze strzalkami rowniez - moze byc z obrotkiem ale juz bez mfa?

 

 

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w dieslu też można założyć sobie zegary z obrotomierzem i będzie śmigać?

Czy trzeba coś jeszcze kombinować z dodatkowymi kablami od alternatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie

a czy jest jakaś róznica w VDO A MotoMeter??

mysle o takiej samej skali na predkosciomierzu i strzałkach na górze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micek

no ok tak czytam ten temat i zapytam tak..

 

Mam licznik z zegatrem wskazówkowym, a chcę wsadzić licznik z obrotomierzem i on też ma zegar ale z lewej strony wyświetlacz.

 

Czy podejdzie do mojego taki właśnie?

Skale te same od 20 do 240

 

tu fotki

To jest ten który mam teraz

ecc8beb3ef4c1d18med.jpg

 

A to taki jaki chciałbym wsadzić

68b8b0f99a83b3c1.jpg

 

 

Powiedzcie czy nie ma przeciwskazań?

Kierunki te same, też bęzyna jedynie zastanawia mnie czy ten zegar bedzie działał i czy predkościomierz bedzie działał bez zbędnych dodatków

Mam taki za 60 zł i zastanawiam się czy go kupić i sprzedać z zyskiem na allegro czy może kupić i wsadzić do siebie...:cool:

Edytowane przez micek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności