Skocz do zawartości
Gość axor

AIRBAG - Zapaliła sie kontrolka.

Rekomendowane odpowiedzi

Urzadzenie to vag 505 mini. Inne bledy pokazalo normalnie, ale akurat z modulem poduszek jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec musisz przeskanować sterownik AIRBAG. Albo uwalony jest sam sterownik... najlepiej sprawdź jakimś innym programem VAG-COM, VAS.

Edytowane przez johnypepelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownik jest niesprawny u mnie i u szwagra w to watpie. Nie moge uzyc innego programu bo posiadam skaner ze zintegrowanym kablem a nie sam kabel.

 

EDIT:

 

Udalo sie rozwiazac problem, opisze od poczatku. Rzeczy oczywiste sa wbrew pozorom najtrudniejsze do spostrzezenia :P. Zadnego bledu nie wyswietlalo to fakt, ale dlaczego? Bo wszystkie urzadzenia dzialaly prawidlowo. Kontrolka palila sie nadal, ale moja uwage przykul fakt gdy na swoim skanerze uzywalem opcji kasuj bledy, wtedy na ulamek sekundy kontrolka gasla. Poprawilem wszystkie kostki pod fotelem kierowcy, skasowalem bledy jeszcze raz, kontrolka juz sie nie zapalila.

Edytowane przez rdl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Zapaliła mi się kontrolka airbag - jest to prawdopodobnie błąd sporadyczny wyłącznika poduszki w schowku. Jestem przed urlopem i chciałbym to wykasować. Czy ktoś z forumowiczów z Poznania lub okolic dysponuje kabelkiem i wykasował by mi błąd. Oczywiście za pomoc zapłacę. Po urlopie zabiorę się za wymianę tego wyłącznika. Podobno to częsta przypadłość w B7. (Tak słyszałem).

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce Ci sie jechac do Kościana badz bedziesz przejezdzac w okolicy daj znac to ja moge Ci pomoc ale to i tak kawal drogi +- 50km moze ktos z Poznania sie odezwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również nowy i chcę się podpiąć pod temat. U mnie z kolei od pewnego czasu wywala mi komunikat airbag deaktiviert. Czy ktoś z was się zna lub ma instrukcję lub jakiś filmik jak można to VAG Commanderem aktywować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wyłączył poduszkę pasażera i stąd ten komunikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominajcie ze w drzwiach sa czujniki uderzeniowe i jesli slabo kontaktuje wtyczka pomiedzy drzwiami a slupkiem to tez wali bledy i airbag swieci :)

 

Witam serdecznie. Od niedawna jestem posiadaczem B6 2.0 TDI.Auto zakupiłem po "przecierce" prawą stroną. Dziś wymienione zostały drzwi pasażera przód tył oraz błotnik i wywaliło mi błąd poduszki.Wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Jakieś foto gdzie znajduje się ten czujnik uderzeniowy lub poradę co dalej zrobić. Będę bardzo wdzięczny za sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Od niedawna jestem posiadaczem B6 2.0 TDI.Auto zakupiłem po "przecierce" prawą stroną. Dziś wymienione zostały drzwi pasażera przód tył oraz błotnik i wywaliło mi błąd poduszki.Wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Jakieś foto gdzie znajduje się ten czujnik uderzeniowy lub poradę co dalej zrobić. Będę bardzo wdzięczny za sugestię.

 

Nie lepiej najpierw komputerem sprawdzić z jakiego powodu zapaliła się kontrolka poduszki, jeżeli czujnik, to będziesz miał który to czujnik i co z grubsza dolega (przerwa/zwarcie)?

Chyba że chcesz od razu dwoje drzwi rozbierać... w takim razie czujnik rozpoznasz - zawsze instalacja SRS ma żółte wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej najpierw komputerem sprawdzić z jakiego powodu zapaliła się kontrolka poduszki, jeżeli czujnik, to będziesz miał który to czujnik i co z grubsza dolega (przerwa/zwarcie)?

Chyba że chcesz od razu dwoje drzwi rozbierać... w takim razie czujnik rozpoznasz - zawsze instalacja SRS ma żółte wtyczki.

 

Właśnie nie mogę się połączyć i sprawdzić błedu.Wywala jakiś komunikat o poduszkach.W poniedziałek jestem umowiony z elektrykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniłeś drzwi bez odpiętego aku to zapewne stąd masz błąd.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wymieniłeś drzwi bez odpiętego aku to zapewne stąd masz błąd.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

 

A co mają drzwi do poduszek i co ma aku do poduszek? Sterownik poduszek zasilany jest po stacyjce, więc o ile nie włoży się kluczyka można robić co się chce. Z włożonym zresztą też, tylko potem trzeba skasować błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co mają drzwi do poduszek i co ma aku do poduszek? Sterownik poduszek zasilany jest po stacyjce, więc o ile nie włoży się kluczyka można robić co się chce. Z włożonym zresztą też, tylko potem trzeba skasować błędy.

Możliwe. Z tego co pamietam jak mi malowali drzwi po tym miałem błąd poduchy, demontowałem schowek miałem błąd poduchy nie pamiętam czy z kluczykiem czy bez.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd wykasowany.Komunikat o usterce PP nie pojawia sitę.Zastanawia mnie jednak fakt błedu poduszki podczas wymiany drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś wyskoczył błąd po tym, jak mocno ruszyłem fotel do tyłu żeby wpakować zgrzewkę wody.

Skasowany, potem wrócił pół roku później jak znów dynamicznie przesunąłem fotel przy odkurzaniu.

Wtedy akurat miałem chwilę i mechanik wymienił mi kostkę.

Możliwe, że przy wymianie drzwi coś się pomerdało w układzie i wywalał błąd. Pojeździsz i będziesz wiedział, bo jak coś źle spięli to znów wyskoczy na nierównościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam Taki Problem z kontrolka wzsystko jest ok ale podczas hamowania ( hamowania i skretu) nie zawsze zapala sie kontrolka poduszki 3x mrugnie i zgasnie

dziwne bo vcds nie pokazuje zadnego blendu ma ktos Jakis pomysl gdzie tego szukac dodam tylko ze wymieniono mi szybe dzwiach kierowcy

ale czy to moze miec cos z tym wspulnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez mam błąd poduszki [b7, kombi, 2.0 tsi] szukam we Wrocławiu kogoś kto mi to sprawdzi kablem - ASO mam przy domu ale pewnie będzie drogo :-)

Mam auto od 3 tygodni i jeszcze nie znam specjalistów od VW w okolicy.

 

Będę wdzięczny za podpowiedz - gdzie we Wrocławiu jest elektryk/mechanik który zna się na na takich błędach. Okolice Korony/Kromera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. pacjent B7 2013 rok kupiłem lekko uderzony w niemcowni :) poduszki przednie się otwarły, przednie pasy wiszą luźne, tylne napięte jak struna w gitarze :D teraz pytanie co po kolei trzeba robić kasować ??? oczywiście poduszki do wymiany i pasy i co kasowanie błędu i po sprawie? czy jest do wymiany czy kasowania sensor airbag jakiś crash data? co po kolei trzeba? czy najpierw sensor crash date skasować zamontować poduchy i pasy czy odwrotnie pasy poduchy kasować błędy i potem sensor? bez elektronika się nie obędzie tzn mam vcdsa 17.1.3 ale wszystkiego tym chyba nie ogarnę żeby błędów nie było?? ktoś coś pomoże poprowadzi ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podłączenia poduszek błędu nie skasujesz. Zamontuj wszystko, wykasuj vcds'em i gotowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się podpiąć i spytać czy przy wymianie wyłącznika poduszki może sie otworzyć poduszka?? Jak to zrobić bezpiecznie

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Marek1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności