Skocz do zawartości
Gość axor

AIRBAG - Zapaliła sie kontrolka.

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kabelek ma tylko KLL nie ma Can . Może diagnozować starsze auta . B6 nie zdiagnozuje .

Edytowane przez Trokadero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieks, a co polecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interfejs OBDII jaki wybrac

Jest tam 1000 postów, i chyba już wszystko napisane jeśli idzie o wybór kabelka diagnostycznego.

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trokadero juz nie trzeba pomocy. Mechanik powiedzial sterownik poduch poszed "i wylądował w pizdu"- Siara Siarzewski. Koszt 250zł serwi podobno za to liczy 2200? cos mi sie o uszy obilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopacy chodzi o sterownik o numerze 3C0 909 605M. Wiecie gdzie on sie znajduje w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, pomogła konserwacja złączy pod fotelem. Ale nie tych które są w podłodze przy progu, pod czarną prostokątną klapką. Musisz wykręcić fotel i u góry pod siedziskiem też są złącza. Najczęściej te nie kontaktują. Oczywiście po wszystkim musisz wykasować błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zweber podlaczyl mi go pod kompa taki gosc, powiedzial ze nie wie co jest grane. Powiedział ze sprawdzi czy sa jakies akcje serwisowe na niego. Dzwoni po 2 dniach ze sterownik i podaje numer. Tez myślałem ze to kostki. Powiedz mi gdzie to sie znajduje w samochodzie? Jak sie do tego dobrac?

 

Pozdro bracie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał zweber.

Klucz 12-kątny w rękę i wyciągasz fotele.

Każdy ma 4 śruby, po 2 z przodu i z tyłu.

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wymieniać narazie sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kostek pod fotelami.

Zrobisz to sam, za darmo, w 1h.

Sterownik zawsze zdążysz wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeżeli chodzi o wystąpienie błędu poduszek to u mnie było tak:

Po kupnie auta i przejechaniu nim 100 km wyskoczył błąd na descem, pojechałem na kompa - wynik czujnik poduszki kierowcy.

Jakież było moje zdziwienie, gdy w serwisie pokazali mi bezpieczniki włożone do kostek pod fotelami...

 

Błąd usunąć można tylko VAG-iem, bo pomimo podłączenia nowych poduszek, nowych przewodów, błąd uporczywie denerwował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A mi też sie zapaliła kontrolka - po tym, jak zdjąłem ramkę wokół radia bo chciałem zmienić i niestety, żeby ramka mi nie wisiała - wyciągnęłem kostkę z ramki /dochodzi tam, gdzie jest napis o wyłączonej poduszce pasażera/ i niestety, włączyłem auto.

Złożyłem wszystko tak jak było na początku a mimo to dalej lampka zapala mi się wraz z komunikatem na fisie airbag fa..... coś tam coś tam - tak jak wyżej koledzy pisali.

I pytanko - jak to wykasować?, trzeba przez kompa czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :manga

Mam problem w passacie b6 2.0 FSI

Wczoraj podczas płynnej jazdy ekspresówką zapaliła mi sie kontrolka od airbag i pojawiła sie komunikat AIRBAG FAULT. Nie wiem o co chodzi i czy może ktoś z forumowiczów miał taki problem...

 

Z góry dziekuje

 

---------- Post added at 09:29 ---------- Previous post was at 09:28 ----------

 

Prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo-MK musisz podpiąć się pod kompa i wykasować błąd - 30 sekund roboty. Niestety sam nie zniknie.

 

@KocurFSI najpierw musisz odczytać błąd bo przyczyn może być wiele. Możliwe, że tylko poluzowała się kostka pod którymś z siedzeń - ja tak miałem. Wystarczyło wpiąć ją na nowo i oczywiście błąd wykasować VCDSem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pablo-MK Bede musiał tak zrobic. Z tego co wiem, to za podpiecie komputera krzycza sobie u mnie w mieście 50zł (nieautoryzowany warsztat)

Można to jakoś samemu zrobic??? Z tego co wiem to można płytę z kablem kupic na allegro. Prosze o rade. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/vag-k-can-usb-korekta-przebiegu-diagnoza-opisy-i1286997861.html

 

Witam panowie. I od razu moje pytanie czy ten link powyżej to jest coś co mogę kupić i będe mógł sobie sam błędy kasować przy użyciu lapa i korygować jakieś ustawienia silnika??? Dzięki za wszelkie info

Edytowane przez alufelgaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że Twoje auto można tym zdiagnozować oraz kasować błędy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności