Skocz do zawartości
Gość axor

AIRBAG - Zapaliła sie kontrolka.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za pomoc. Spróbuję jeszcze na opaskę kostkę pod fotelem a jak nie pomoże to ją wytnę i mam nadzieję że kontrolki juz nie zobaczę.

 

Jezeli masz auto bez większych przygód to nie wycinaj żadnych kostek, wystarczy wypiąć i ponownie wpiąć kostki, można spryskać lekko jakimś kontaktem i będzie Ok

to tylko instalacja i ma prawo coś nie załapać, jeżeli sytuacja będzie się powtarzała kilka razy to dopiero szukaj usterki bo może tkwić również w kostce przy samym elemencie wykonawczym np. poduszka, napinacz !!!

 

ostatnio poprawiałem po partaczu który w Octavii II 07r obciął kostki na połączeniu fotela z instalacją nadwozia i po 2 dniach ponownie kontrolka powiedziała dzień dobry,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie też dopadła ta kontrolka pomoże mi ktoś w zdiagnozowaniu z okolić katowić stawiam porządne piwko :) mój numer tel 792065945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwej analizie spodu fotela kierowcy okazało się, że poprzedni właściciel był bardziej niecierpliwy ode mnie i wyciął kostkę pod siedzieniem. Ale był na tyle cwany, że przewody połączył na blaszki. Moją uwagę zwróciły połączenia zaizolowane taśmą izolacyjną. Docisnąłem je (pod palcami była wyczuwalna właśnie ta blaszka) i kontrolka zgasła (oczywiście po podączeniu pod kompa). Do dzisiaj mam spokój (wczesniej zapalała się po paru godzinach od wykasowania). Mam nadzieję, że to było to. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest ktos z Warszawy kto pomógłby mi i wykasował błąd "Airbag Fault" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale poducha z siedzenia od kierowcy ma błąd 199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

czy jest ktos z Warszawy kto pomógłby mi i wykasował błąd "Airbag Fault" ?

Mogę pomóc , kontakt na PW .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, witam mam gdzieś koło18 do 23 lipiec być w warszawie mam problem z kontrolką z airbaga napisałeś że możesz wykasować jak byś dał namiar na siebie to byłbym wdzięczny pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na PW .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość charles12

czesc przejrzalem Wasze wpisy na temat airbag'a

 

Mnie wlasciwie interesuje przypadek bledu odnosnie czujnika bocznej poduszki.

 

Dzisiaj rozebralem pol samochodu i niestesty nie udalo mi sie go namierzyc. Rozpinalem i spinalem wtyczki pod siedzeniem ( pod siedziskiem) w podlodze pod taka klapka... potem dostalem sie do slupka i tam rowniez kostka... za kazdym razem po rozpieciu i podlaczeniu kompa pokazywal sie nowy blad co by swiadczylo ze nie znalazlem tego co trzeba... blad ma numer 1221 i mowi o problemie czujnika poduszki bocznej kierowcy... niestety sam czujnik nie zostal namierzony... poradzicie gdzie go szukac?

 

pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że pomożemy !!!

proste jak kawałek sznurka w kieszeni, pomyśl gdzie jeszcze nie zaglądałeś, stojąc przed autem z prawej lub lewej strony lub gdzie byś go umieścił by właściwie zabezpieczyć pasażerów dając skuteczność działania ???

 

co ostatnio robiłeś w aucie bo możliwe że tam leży przyczyna ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kontrolka zaświeciła się w momencie wjechania na rolki podczas przeglądu technicznego, myślę że to może poprzez moment uderzenia o rolki. Zacznę od odłączenia akumulatora może jej to pomoże na początek. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojto

Witam,

czy jest ktos z Gniezna lub Bydgoszczy , kto pomógłby mi i wykasował błąd "Airbag Fault

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy nie wiem gdzie się podłączyć więc piszę tutaj.

 

Nie gaśnie mi kontrolka od airbag. Po połączeniu wyrzuciło taki błąd:

 

"Urządzenie zapłonowe poduszki powietrznej dla głowy przedniego pasażera N252". Status błędu "wartość oporu za duża".

 

Czekam na jakieś podpowiedzi błąd się kasuję i po chwili powraca.

 

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pali sie u mnie kontrolka AIR BAG. Skasowalem blad i po godzinie to samo.

Bład sterownika poduszki bocznej kierowcy.

Czysciłem styki pod fotelem i podpiete pod siedzisko. Co moze byc jeszcze nie tak???

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie jest to samo.

Przeczyscilem styki pod fotelem i podpiete pod siedziskiem. Czy moze sa jeszcze gdzies???

Bład sterownika bocznej poduszki.

Co mozna jeszcze zrobic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . A u mnie taka kontrolka zapaliła sie po tym jak mi "zdechł" akumulator. Po naładowaniu i uruchomieniu auta wszystko zgasło oprócz AIRBAG.

Za podpowiedzi z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawid w twoim przypadku powinno pomóc skasowanie błędu testerem jeżeli nie rozjechał się soft w sterowniku, który również można naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawid w twoim przypadku powinno pomóc skasowanie błędu testerem

 

Czy tzn że musze auto podpiąć pod komputer ?

Albo inaczej. Jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że to jakaś plaga z tymi błędami poduszek pasażera. Ja mam to samo od jakiś kilkunastu dni. Najpierw pojechałem do kolegi i podłączyliśmy pod kompa - okazało się że to ta żółta kostka pod siedzeniem. Wykasował i było ok przez dwa dni. Niedawno znowu mi się zapaliła ( podejrzewam że to znowu ta kostka ). Postanowiłem ją wymienić i dzwonię do serwisu ...... Koszt samego plastiku 11 zł + 3 pary kabelków każdy po 17 zł MASAKRA . Czy ma ktoś na sprzedaż kostkę razem z kabelkami ? Gość widząc moją mine w serwisie powiedział że mogę ją wyjąć i na sztywno połączyć te kable .... hm..... sam już nie wiem .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

U mnie dzisiaj podczas jazdy (było wówczas -28 st. C) zaświeciła się kontrolka od płynu do spryskiwaczy (mam wlany o temp. do -20), następnie błąd poduszki.

Pierwszy skasował się sam po dolaniu płynu, drugi skasowałem VAG-iem. Zobaczę, czy to przypadek (niska temp.), czy faktycznie coś się dzieje z autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności