Skocz do zawartości
wania

wycieki oleju spod pokrywy zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem podobną sytuację, przerobiłem trzy uszczelki. Pierwsza to był tani zamiennik pociekł po niecałych 50 km, druga to już Erling pociekła po około 100 km potem był oryginał z serwisu pociekł również po ok 100 km. Już szykowałem kase na kupienie nowej pokrywy w serwisie ale znajomy mechanik z serwisu VW polecił mi zastosowanie uszczelnienia Dirko 036.161 i szczerze powiem że ta pasta jest rewelacyjna, tutaj link:

http://www.ekag1.de/pdf/dm/Dichtmassen_PL_5.pdf

Ta pasta nie ma nic wspólnego z sylikonem, to nic innego jak płynny kauczuk. Jej zaletą jest to że sama zakleja nieszczelności. Zasycha stopniowo ale jednocześnie nie przeszkadzają jej ciśnienie ani wysokie temperatury. U mnie jest spokój z wyciekami od ponad 10 tyś km i nic nie wskazuje aby coś miało zamiar podciekać czy się pocić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze Panowie nie straszcie mnie :/ jest ktoś kto wymienił tą uszczelkę i nie cieknie?? :) albo ktoś kto wymieniał w ADR'ze i udało mu się bez wykręcania świec itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie problem polega na tym ze to własnie te plastikowe pokrywy sie wichruja i dlatego cieknie u mnie tez cieknie ...3 uszsczelki zmienione ....dlatego zaryzykuje i załoze uzywaną pokrywe z silnika z którego nie ciekło + nowa uszczelka:) relacje zdam za jakis czas bo moze nie trzeba wydawac 600zł w serwisie moze wystarczy 80zł za pokrywe + cos tam na uszczelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski z mojego niedużego doświadczenia w temacie:

-podstawa to odtłuścić rowek i otwory w pokrywie jak i uszczelkę przed montażem, najlepiej wyciągnąć uszczelkę, śruby i wszystko starannie oczyścić,

-użyć powtórnie starą uszczelkę,

-zachować odpowiednią kolejność jak i moment dokręcania śrub pokrywy,

-dać chwilę uszczelce na dobre ułożenie/przylgnięcie przed odpaleniem.

 

stosując się do powyższych wytycznych pokrywę zdejmowałem i zakładałem już 3 razy, w tym jeden raz na nowszą używaną i nie pojawiały się żadne wycieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze Panowie nie straszcie mnie :/ jest ktoś kto wymienił tą uszczelkę i nie cieknie?? :) albo ktoś kto wymieniał w ADR'ze i udało mu się bez wykręcania świec itp?

 

Kolego zmieniłem uszczelkę pod pokrywą nie dawno porządnie wyczyściłem, odtłuściłem i tak jak polecił jeden z kolegów nałożyłem pastę dirko potem uszczelkę i jeszcze raz pastę i jak na razie spokój zobaczę co będzie za jakiś czas, a świece ADR nie trzeba wykręcać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie miałem taki sam problem z tą uszczelką robiłem 2godziny na spokojnie przy piwku i zrobiłem tak; rozebrałem starą uszczelkę wywaliłem powyciągałem śruby i porządnie odtłuściłem ale naprawdę dokładnie, potem założyłem śruby i nową uszczelkę wcisłem na te śruby (tylko nie robić tak jak mi to zrobił mechanik nie chciało się mu wciskać to poprostu tak założył i dociskał dokręcając śruby już na silniku no i było dobrze jakieś 50 kilometrow silnik zawaliło gorzej niż przedtem) posmarowałem dokładnie zwykłym sylikonem na wysokie temp. i zakręciłem pokolei każdą śrubkę po trochu i tak wkoło. Zrobiłem 2 tysiące kilometrów i jest sucho, no ale zobaczymy za rok jak to będzie(aha uszczelka zwykła koszt 35zł.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też miałem taki problem otóż miałem wymienianą uszczelkę pod głowicą to odrazu wymienił mechanik uszczelkę pod pokrywą. Przed wymianą było sucho po 200km zaczło ciec no to zmiana na inną firme ale nic nie dało. Potem próba z Dirko dało spokój na 2tyś. Problem załatwiło używana pokrywa z oryginalną uszczelką i odpukać już 12tyś sucho. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna nowa uszczelka za 56 zł i spokój, bez silikonów i innych specyfików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna ? gdzie dostałes kolego ? bo w servisie VW nie chcieli mi sprzedac powiedzieli ze wystepuje jedynie w pakiecie z pokrywą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wnioski z mojego niedużego doświadczenia w temacie:

-podstawa to odtłuścić rowek i otwory w pokrywie jak i uszczelkę przed montażem, najlepiej wyciągnąć uszczelkę, śruby i wszystko starannie oczyścić,

-użyć powtórnie starą uszczelkę,

-zachować odpowiednią kolejność jak i moment dokręcania śrub pokrywy,

-dać chwilę uszczelce na dobre ułożenie/przylgnięcie przed odpaleniem.

 

stosując się do powyższych wytycznych pokrywę zdejmowałem i zakładałem już 3 razy, w tym jeden raz na nowszą używaną i nie pojawiały się żadne wycieki.

 

Również i ja tak uczyniłem. Umyłem, odtłuściłem wszystko co związane z uszczelką klawiatury wraz z pokrywą.

Foto z uszczelką i z jej pierdółkami http://images.tinypic.pl/i/00334/z4lj1srwrphl.jpg

Przejechałem dopiero 300 km i brak wycieku:marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest uszczelka od VW prawdziwe problemy z uszczelkami zaczynaja sie przy PD

 

---------- Dodano o 20:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:31 ----------

 

ale to jest uszczelka od VP prawdziwe problemy z uszczelkami zaczynaja sie przy PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/color]ale to jest uszczelka od VP prawdziwe problemy z uszczelkami zaczynaja sie przy PD

 

Kupiłem Paska mokro, wymieniłem uszczelką po chwili mokro, wymiana rozrządu dalej to samo, wymiana UPG i komplet uszczelek klawiatury dalej mokro. Teraz wszystko umyte, odtłuszczone i jak na razie spokój:marecek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na fotce masz uszczelke pod pokrywe zaworów do TDI na pompie a nie na pompowtryskach pompowtryski maja plastikową pokrywe a ty pewnie metalowa

 

---------- Dodano o 19:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:02 ----------

 

i dla pompowtrysków nie idzie dostac ori uszczelki jedynie z pokrywą :/ pytałem w skodzie , SEAcie i VW tam wedłuk katalogu nie ma uszczelki jedynie komplet z pokrywą ja odtłuszałem 3 uszelki róznych producentów i lipa najdłuzej mi wytrzymał Goetz za 80zł wszystko tansze ciekło odrazu zgadałem sie z kolesiem co ma auto handel i podmienimy pokrywy bo ma takiego PD i jest suchy to zobaqcze czy przestanie ciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z wyciekiem oleju spod pokrywy zaworów od strony turbiny. Problemy w tym miejscu pojawiły się po wymianie pompowtryskiwaczy - przy ostatnim zakładaniu pokrywy dwie z czterech śrub nie trzymały - próbowałem uszczelnic to siliconem, ale bez rezultatu. Przerabiał ktoś podobny temat? Przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania - rozkalibrowanie otworów na większy gwint i dorobienie śrub albo rozkalibrowanie otworów i zastosowanie jakichś gwintowanych tulejek, żeby zostały oryginalne śruby. Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie proszę o jakieś informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam problem z wyciekiem oleju spod pokrywy zaworów od strony turbiny. Problemy w tym miejscu pojawiły się po wymianie pompowtryskiwaczy - przy ostatnim zakładaniu pokrywy dwie z czterech śrub nie trzymały - próbowałem uszczelnic to siliconem, ale bez rezultatu. Przerabiał ktoś podobny temat? Przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania - rozkalibrowanie otworów na większy gwint i dorobienie śrub albo rozkalibrowanie otworów i zastosowanie jakichś gwintowanych tulejek, żeby zostały oryginalne śruby. Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie proszę o jakieś informacje.

 

miałem podobny problem. U mnie do wymiany poszły szpilki trzymające pokrywę gdyż to na nich gwint był uszkodzony i pod wpływem ciśnienia pokrywa unosiła się do góry. Wizyta w ASO załatwiła sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Cieknie mi olej spod zaznaczonej na zdjęciu śruby. Uszczelka dekla była wymieniana jakiś czas temu, natomiast w komplecie nie było uszczelek pod śruby. Czy da się jakoś uszczelnić same śruby, np silikonem, lub kupić same uszczelniacze tych śrub? Chciałbym uniknąć kupowania drugiej uszczelki pokrywy zaworów z pełnym kompletem uszczelek, skoro sama uszczelka niedawno była wymieniana.

 

MICHA_189.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

Cieknie mi olej spod zaznaczonej na zdjęciu śruby. Uszczelka dekla była wymieniana jakiś czas temu, natomiast w komplecie nie było uszczelek pod śruby. Czy da się jakoś uszczelnić same śruby, np silikonem, lub kupić same uszczelniacze tych śrub? Chciałbym uniknąć kupowania drugiej uszczelki pokrywy zaworów z pełnym kompletem uszczelek, skoro sama uszczelka niedawno była wymieniana.

 

[ATTACH=CONFIG]134392[/ATTACH]

 

Można kupić same gumki a jak masz pod ręką silikon wysokotemperaturowy to maźnij trochę, na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

Cieknie mi olej spod zaznaczonej na zdjęciu śruby. Uszczelka dekla była wymieniana jakiś czas temu, natomiast w komplecie nie było uszczelek pod śruby. Czy da się jakoś uszczelnić same śruby, np silikonem, lub kupić same uszczelniacze tych śrub? Chciałbym uniknąć kupowania drugiej uszczelki pokrywy zaworów z pełnym kompletem uszczelek, skoro sama uszczelka niedawno była wymieniana.

 

[ATTACH=CONFIG]134392[/ATTACH]

 

W serwisie możesz kupić za grosze. Silikon owszem ale na krótki czas wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, super.

Czy jest jakiś numer katalogowy tych gumek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności