Skocz do zawartości
wania

wycieki oleju spod pokrywy zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Numery :

028 103 532A

028 103 533

 

Cena w ASO : 22 zł / szt (!) (ASO Chyliśnscy Warszawa, Modlińska)

 

Nieco drogo, 132 zł za 6 podkładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem nie dawno passata b5 i mam problem ponieważ po zrobieniu 1000 km ubyło mi około 0,5 litra oleju na bagnecie zauwazyłem ze jest dosc spory wyciek uszczelki pokrywy zaworow i mam takie pytanie cz mozliwe jest zeby wyleciało go az tak duzo przez ta nieszczelnosc czy raczej gdzies indziej szukac przyczynu ubytkow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyeliminuj widoczny wyciek i jeśli bedzie ubywać dalej to wtedy szukaj. Nie ma co kombinować na siłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego silikonu uzywac do uszczelnienia pokrywu zaworow? Serwisowka podaje ze w jednym miejscu przy zakladaniu nowej uszczelki trzeba dac silikon, spojrzalem na necie i jest kilka rodzaji. Czerwona, niebieska, czarna, jakas z miedzia. Wstawiam ponizej jakie mam dostepne

 

5d39bdafeb558e5b07e9035cfece85e8.jpgadf5bc2f2eb01be43b7748fab202fe0a.jpg2a72141383634787359fe43f67bee677.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te dwa:

 

Victor Reinz Reinzosil

Elring Dirko

 

 

Innych nie stosuję bo te dwa spisują się bardzo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mateusz.

 

Tylko zeby upewnic sie, to o tych dwoch piszesz?

 

43962e2755246e01c6bcb278740a819a.jpg55fb418405eb81121f7ac8fbb4c8804f.jpg

 

Wszysko jedno ktora wezme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te 2 produkty miałem na myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Mateusz.

 

Tylko zeby upewnic sie, to o tych dwoch piszesz?

 

43962e2755246e01c6bcb278740a819a.jpg55fb418405eb81121f7ac8fbb4c8804f.jpg

 

Wszysko jedno ktora wezme?

Za każdym razem dawałem pod pokrywę pastę reinz'a. Od tego czasu sucho, a zdarzało się że po montażu nowej silnik się pocił. Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś też zauważyłem, że Reinz jest lepsiejszy od Dirko. Dirko po jakimś czasie potrafił puścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś też zauważyłem, że Reinz jest lepsiejszy od Dirko. Dirko po jakimś czasie potrafił puścić...

 

Ja używam DIRKO od wielu lat i nigdy nie miałem problemów ze szczelnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dirko po jakimś czasie potrafił puścić...
Potwierdzam. U mnie rónież mimo nowej uszczelki Elringa ciekło. Po uszczelnieniu Dirko puściło po 2 tygodniach. Dopiero złożona pokrywa na silikonie wysoko temperaturowym była szczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie rónież mimo nowej uszczelki Elringa ciekło. Po uszczelnieniu Dirko puściło po 2 tygodniach. Dopiero złożona pokrywa na silikonie wysoko temperaturowym była szczelna.
A u mnie Dirko trzymało przez prawie cztery lata, pastę dałem w czasie montażu uszczelki pokrywy zaworów i było sucho jak na Saharze. Ale jak się słabo odtłuści to nie ma siły że nie uszczelni. Dwa lata temu składałem na Dirko silnik z malucha jak ktoś miał taki pojazd to wie że tam cieknie praktycznie z każdego uszczelnienia do dzisiaj silnik jest suchy no prawie bo zaczął się pocić simmering na wale od strony sprzęgła ale tu Dirko nic nie ma do rzeczy. Dirko używam do dzisiaj i jestem z niej mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dirco tez wklejalem mise w fordzie i susza, a w passacie pokrywe zaworow i te uszczelki pod srubami pokrywy i susza. polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ze dla swietego spokoju mam dac Dirko cieniutko po calym obwodzie, nawet przy montazu gumowej uszczelki pod pokrywe zaworow? Silnik 2.0 alt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki sam problem juz druga uszczelka i uzywana pokrywa.... cieknie od strony kolektora. Leje na kolektor wylotowy i czuc palony olej. Na dodatek urwalem jedna srube i zostala w glowicy jutro bede wykrecal. Pomocy bo juz nie daje sobie z tym rady. Dostane nowa pokrywe z uszczelka w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dość kiepski problem... Autko zaczęło mi przepuszczać olej spod pokrywy zaworów. Delikatnie bo delikatnie ale jednak. Wymieniłem uszczelkę u mechanika i szczerze mówiąc jest tylko gorzej... Auto zostawia spore plamy na podłożu na którym stoi. W dodatku zauważyłem, że jedna ze śrub jest urwana i została w środku... Ma ktoś pomysł co na to poradzić? Może coś z tym silikonem spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skrxp czytałem kiedyś na forum o patencie ze skracaniem/ztaczaniem o jakiś ułamek mm tulejek które są na śrubach, w ten sposób pokrywa dociska bardziej. Poszukaj może coś więcej się dowiesz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z u mnie też są wycieki z pod dekla i z pod 3 śrub od góry pomimo ich wymiany na nowe i też myślę uszczelnić wszystko na dirco . 

Uszczelniałem kiedyś miskę bo też tam ciekło i tam idzie tylko pasta bez żadnej uszczelki i trzyma więc na górze też powinno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne się pod temat. Wczoraj wymieniłem olej. Wlałem jakieś 3.5 litra oleju. Dzisiaj sprawdzam z rana poziom oleju i jest ponad max. 

1. Czy można jeździć z taką ilością oleju, czy czymś to grozi? 

2. Olej wczoraj spuszczałem dość długo. Wydaje mi się, że zleciał cały. Skąd się wzięł ten dodatkowy Olej? 

Pozdrawiam

20180715_121029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności