Skocz do zawartości
Gość jaro26

Pompa paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie słychac żeby pracowała, więc pewnie padła, ale sprawdzę na krótko jeszcze, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź na krótko i jak będzie działać to posprawdzaj wszystkie bezpieczniki ,bo też któryś może nie łączyć,a jak na krótko nie będzie działać to wymiana.

Pozdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszstkich!!!

Proszę o pomoc.

Kupiłem passata B3 1,8 benz monowtrysk silnik chyba RP. Auto od dłuższego czasu jeździ tylko na gazie, właściciel nie potrafił powiedzieć ile. Kupiłem nowy filtr paliwa i pompe na szrocie. Chciałbym to zreanimować, ale nie wiem czy zamontowanie tych części wystarczy.

Proszę o info czy trzeba jeszcze coś sprawdzić np. wtyski lub inne elementy które mogły się zastać przez brak jazdy na benzynie.

Pompę VDO starą już wyciągnąłem z baku jest trochę stopiona, podejżewam że przez brak paliwa w baku, bo tam susza, może ok 1l paliwa.

Proszę o poradę

z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zalozysz pompe sprawdz ja czy kreci.Pozniej zaloz ,filtr wymien,nalej wachy i probuj odpalic.Jak nie da rady,to pokombinujemy dalej.Sprawdz szczelnosc przewodow,szczegolnie tych pod maska dochodzacych i wychodzacych z regulatora cisnienia,moga byc sparciale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info kolego zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość jak już doprowadzisz autko do porządku to pamiętaj:

1. w zbiorniku miej zawsze z 10 litrów paliwa (potrafi się przydać jak braknie gazu)

2. zimny silnik nich rozgrzewa się na benzynie.

 

Ja jeżdżę już tak 5 lat na gazie i nie mam problemów z benzyną.

Jaką masz instalację gazową? Masz wszystkie papiery, homologację itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalację gazową? Masz wszystkie papiery, homologację itp.?

Kolega to przepraszam,z ABW??:ocochodzi:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega to przepraszam,z ABW??

Po co te złośliwości? Zwracam jedynie uwagę na kłopoty przy przeglądzie auta i w razie ewentualnego wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku to nie tajne/poufne.

Dokumenty mam także wszystko legalnie. Poprostu kupiłem "paszteta" za małe pieniądze i sam chcę w nim wszystko zreanimować.

O ilości paliwa juz wiem bo bak jest płaski i pewnie przez to sie pompa spaliła. Na weekend będę próbował założyć wszystko i zobaczymy czy zadziała.

Narazie wizualnie wszystkie przewody oceniam na dobre, ale wyjdzie po uruchomieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma instalacja gazowa? Atest na zbiornik gazu ważny jest 10 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile lat ma instalacja gazowa? Atest na zbiornik gazu ważny jest 10 lat :)

 

Montowana w 2006 roku

Marka BRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam passata b3 2.0 8v 115km i mam problem chcę wymienić pompę. U siebie mam taką http://allegro.pl/item1155204802_pompka_paliwa_pompa_paliwowa_vw_passat_b3_2_0_8v.html a jedyny nowy zamiennik w Krakowie znalazłem taki : http://allegro.pl/item1154551803_passat_b3_b4_golf_3_vento_pompa_paliwa_2_0_8v_115k.html . będzie to pracować, obie sąchyba przeznaczone do silników 2.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy zuczek727 i slawekm65 za dobre rady i pomoc.

Benzyna w Pasztecie zreanimowana.

Chula aż miło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie , przegladalem wasze wypowiedzi na temat tych pomp , niestety mnie tez to spotkalo i tu mam do was pytanie .

Z pierwsza usterka udalem sie do mechanika dalszego sasiada i po 3 min stwierdzil ze to pompa paliwowa padla wiec nie ma problemu bo zamiennik czy uzywke mozna latwo dostac mam w poblizu szrot wiec zakupilem uzywke oczywiscie mechanik ja przetestowa i bylo ok odpowiednie cisnienie , zalozyl i odpalil wszystko bylo ok zero szarpania zero klopotow. Przed defektem pompy samochod byl zalany 25 l paliwka i prawie cala butla gazu , tak jak zawsze pierwsze 5-6 km jechalem na benz a po rozgrzaniu silnika na lpg wiec jak odebralem auto to do garazu i nastepnego dnia zrobilem nim jakies 54 km ladnie pracowal (przyspieszenie itd ) wrocilem do domu. przez tydz stal w garazu bo jezdzilem innym ael po tyg przy probie odpalenia nie ma reakcji pompy sasiad/mechanik stwierdzil ze pewnie jakis bubel ta pompa i lepiej kupic zamiennik nowy bo montowal juz takie rzeczy i samochody normalnie smigaja wiec kupilismy jakis zamiennik za 300 zl i zamontowal. Dzwoni do mnie ze samochodzik sprawny moge zabierac no to ja juz pewny ze wszystko jest juz 100% sprawne (nowa pompa) troche go przykatowalem kilka razy od 0 do 100 i bylo ok zadowolony wracam do domu a nastepnego dnia znowu pompa nie daje reakcji i kolejna spalona no to sie pogubilem calkowice pompka nowa org kosztuje 1400 zl a jak znowu ja spali to bedzie juz tragedia niby wszystko bylo ok a po zgaszeniu silnika podaly wszystkie pompy. zamiennik byl zgodny z oznaczeniem orginalu Basch 0580 453 016 Ma ktos jakis pomysl ??:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i kolejna spalona

Jesteś pewien? Podłączałeś na krótko po tym jak przestała pracować?

Ma ktos jakis pomysl ??

Sprawdź czy czasem nie pojawia sie jakieś napięcie na wtyczce pompy po zgaszeniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pompy były sprawdzane "na krótko" ale przed montażem działały ładnie a po przejechaniu tych 53 km (w przypadku 1) i 6 km (w drugiej )już padały i co dziwne obie pompy padly po zgaszeniu silnika po jakims czasie. Jeszce jedna dziwna sprawa to to że po zamontowaniu tej nowej zabrałem akumulator do ładowania bo był padnięty i jak go założyłem to lipa. Nie wiem czy ma to jakis związek z tymi pompami ale przed tymi awariami pomp poprawiałem łączenia kabli od radia (głośniki, zasilanie,antena) ale robiłem to stopniowo, to co rozkleiłem i rozlutowałem zaraz od nowa łączyłem w celu uniknięcia jakiejś pomyłki. Kolego a jak sprawdzić to podawanie napięcia po gaszeniu silnika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sprawdzić to podawanie napięcia po gaszeniu silnika ??

Multimetrem lub zwyczajnie żarówką, od pompy jest jeszcze przekaźnik , może on być przyczyną....po przekręceniu kluczyka powoduje on chwilowe właczenie pompki po odpaleniu sygnał na stałe napiecie na pompkę też jest podawane przez przekaźnik ale co dokładnie powoduje stałe napięcie to dokładnie nie wiem, po cześci chyba związany z tym jest Hall w aparacie zapłonowym ale pewnosci nie mam.

Ważne też jest jakie napięcie jest podawane na pompkę podczas pracy silnika, no tutaj to by trzeba było albo odpalic silnik lub kręcić rozrusznikiem i sprawdzić dokładnie multimetrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,podniosę temat bo niestety padłą mi pompa paliwa to pewne,i czy da radę kupić sam silnik tzn to srebrne cudo które jest w tej wielkiej beżowej obudowie???i jak tego szukać???mój silnik 1.8 ABS +LPG passek w kombiku czy pompa pasuje tak samo do kombi jak i do sedana???pozdrwiam:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Wymieniałem w maju. Tylko trzeba kupić odpowiedni zamiennik. W niektórych sklepach potrafią sprzedać pompę do pełnego wtrysku jkao zamiennik tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nazywa się to wkład pompy, dodam, że ja kupiłem taką od golfa 3 i jest identyczna jak ta która u mnie też z rok temu czy dwa padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności