Skocz do zawartości
Gość akorn

Antena President Vermont

Rekomendowane odpowiedzi

Gość akorn

Chciałem się podzielić swoimi refleksjami o Antenie President Vermont. Otóż chciałem sobie zamontować antenkę na stałe, więc szukałem i szukałem aż w końcu znalazłem dwie: Vermont i Tajfun. Po długim zastanawianiu wybór padł na Vermont-a, ponieważ jest dłuższa od Tajfuna, a dodatkowo można regulować kąt nachylenia antenki. Nie jest to tania antena, ale nie żałuje zakupu. Montaż też nie był skomplikowany, udało mi się ją zamontować we własnym zakresie. Anteny nie trzeba było stroić, fachowiec od CB po podłączeniu pod przyrząd stwierdził że parametry są w porządku i nie ma po co jej stroić. Jeśli chodzi o łączność to na miasto dla mnie jest rewelacja, na trasie będę miał okazję ją jutro przetestować - napiszę jak się spisywała. Jeśli chodzi o estetykę to według mnie wygląda lepiej niż oryginalna antena radiowa - nie ma żadnych napisów więc nikt nie będzie wiedział, że to antena CB. Dołączam zdjęcia, jak się prezentuje antena po montażu.

 

a9dde500b673ebafm.jpg

 

0fbe07edae4153d0m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość akorn

Dzisiaj miałem okazję przetestować antenę w trasie i o dziwo jestem mile zaskoczony. Zasięg na pewno nie jest taki jak na długich antenach, ale na bieżąco miałem informację co się dzieje na drodze w wyprzedzeniem kilku kilometrów(trudno mi określić dokładnie w km odległość odbioru, ale słuchając komunikatów nadawanych przez mobilków na pewno nie jest to mniej jak 5km, a momentami było to znacznie więcej). Skutecznie mogłem uniknąć spotkania z "miśkami", a także ominąć wszelakie utrudnienia na drodze. Ogólnie jestem zadowolony z anteny i mogę polecić ją każdemu kto nie traktuje CB jako hobby, tylko chce mieć świeżą informację o sytuacji na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - Jak z podsufitką dużo odkręcania czy tylko wystarczyło tylne słupki zdjąć ?

2 - Co z anteną AM/FM spliter czy w ogrzewanie tylnej szyby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość akorn

Ad1. Musiałem zdjąć tylne słupki, a dodatkowo odkręciłem tylne uchwyty, żeby podsufitka się nie zaginała. Najwięcej czasu zajęło mi założenie podsufitki(musiałem specjalnie wygiąć kawałek blaszki żeby nie zniszczyć podsufitki).

Ad2. Powiem tak, ja w aucie słucham muzyki z pendriva więc radio nie jest podłączone(trzeba było przeciąć kabel antenowy bo ten był wlutowany w uchwyt anteny radiowej). Na razie radia nie posłucham, ale mi to nie przeszkadza. Kombinuję jednak jak je podłączyć, żeby skoro jest to aby grało. Jak ma ktoś pomysł to proszę o podpowiedź (dodam, że odpada wewnętrzna antena przyklejana do szyby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale nie widzę sensu zakładać nowego.

Czy ktoś z użytkowników Passata B5 zamontował sobie również antenę President Vermont i może się podzielić opiniami i zdjęciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności