Jump to content
Guest akorn

Antena President Vermont

Recommended Posts

Guest akorn

Chciałem się podzielić swoimi refleksjami o Antenie President Vermont. Otóż chciałem sobie zamontować antenkę na stałe, więc szukałem i szukałem aż w końcu znalazłem dwie: Vermont i Tajfun. Po długim zastanawianiu wybór padł na Vermont-a, ponieważ jest dłuższa od Tajfuna, a dodatkowo można regulować kąt nachylenia antenki. Nie jest to tania antena, ale nie żałuje zakupu. Montaż też nie był skomplikowany, udało mi się ją zamontować we własnym zakresie. Anteny nie trzeba było stroić, fachowiec od CB po podłączeniu pod przyrząd stwierdził że parametry są w porządku i nie ma po co jej stroić. Jeśli chodzi o łączność to na miasto dla mnie jest rewelacja, na trasie będę miał okazję ją jutro przetestować - napiszę jak się spisywała. Jeśli chodzi o estetykę to według mnie wygląda lepiej niż oryginalna antena radiowa - nie ma żadnych napisów więc nikt nie będzie wiedział, że to antena CB. Dołączam zdjęcia, jak się prezentuje antena po montażu.

 

a9dde500b673ebafm.jpg

 

0fbe07edae4153d0m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest akorn

Dzisiaj miałem okazję przetestować antenę w trasie i o dziwo jestem mile zaskoczony. Zasięg na pewno nie jest taki jak na długich antenach, ale na bieżąco miałem informację co się dzieje na drodze w wyprzedzeniem kilku kilometrów(trudno mi określić dokładnie w km odległość odbioru, ale słuchając komunikatów nadawanych przez mobilków na pewno nie jest to mniej jak 5km, a momentami było to znacznie więcej). Skutecznie mogłem uniknąć spotkania z "miśkami", a także ominąć wszelakie utrudnienia na drodze. Ogólnie jestem zadowolony z anteny i mogę polecić ją każdemu kto nie traktuje CB jako hobby, tylko chce mieć świeżą informację o sytuacji na drodze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 - Jak z podsufitką dużo odkręcania czy tylko wystarczyło tylne słupki zdjąć ?

2 - Co z anteną AM/FM spliter czy w ogrzewanie tylnej szyby ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest akorn

Ad1. Musiałem zdjąć tylne słupki, a dodatkowo odkręciłem tylne uchwyty, żeby podsufitka się nie zaginała. Najwięcej czasu zajęło mi założenie podsufitki(musiałem specjalnie wygiąć kawałek blaszki żeby nie zniszczyć podsufitki).

Ad2. Powiem tak, ja w aucie słucham muzyki z pendriva więc radio nie jest podłączone(trzeba było przeciąć kabel antenowy bo ten był wlutowany w uchwyt anteny radiowej). Na razie radia nie posłucham, ale mi to nie przeszkadza. Kombinuję jednak jak je podłączyć, żeby skoro jest to aby grało. Jak ma ktoś pomysł to proszę o podpowiedź (dodam, że odpada wewnętrzna antena przyklejana do szyby).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat stary, ale nie widzę sensu zakładać nowego.

Czy ktoś z użytkowników Passata B5 zamontował sobie również antenę President Vermont i może się podzielić opiniami i zdjęciami ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy