Skocz do zawartości
Gość DarioLee

Stuki w kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarioLee

Skręcam kierownicą w lewo i słysze, że cos mi przeskakuje a gdy wracam do położenia prosto to przeskakuje ponownie. W prawo praktycznie to sie nie zdarza ale raz na jakis czas to też się zdarza. Jednak dzieje sie to przy kazdorazowym skręcie w lewo, ok 60 stopni. Do tej pory nic takiego nie miałem. A te przeskoki dochodza mniej wiecej z okolicy stacyjki, gdzies na tej wysokości kolumny kierownicy. Co to może być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na drążek kierowniczy

przeskoki dochodza mniej wiecej z okolicy stacyjki, gdzies na tej wysokości kolumny kierownicy. Co to może być ??

Może przekładnia kierownicza się kończy :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yahuu70

Kiedyś miałem podobny przypadek jeżeli przed przeskoczeniem czujesz mały opór i po kręci się lżej kierownicą to na pewno przekładnia kierownicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Właśnie nie czuć oporu, tylko w pewnym momencie cos przeskakuje a później ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarioLee, a jadąc po zakrętach nie masz wrażenia, że skręcasz kierownicą, a auto jedzie prosto. Dopiero mocniejszy skręt kierownicą powoduje, że auto skręca. Jeżeli tak się dzieje to maglownica siada. Sprawdzone organoleptycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Nie mam takiego wrażenia. Ruchy kierownicy są dobrze przenoszone na koła. Jak skręcam to i koła skręcają tylko właśnie przeskakuje :644: Jak narazie to mało na których zakrętach odczywa się ten przeskok, gdyż trzeba mocniej skręcić, żeby to odczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobne stuki w kierownicy, musialem wymienic koncowki drazkow kierowniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

Miałem coś podobnego i to końcówki drążków kierowniczych lub przegub(y)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jadąc po zakrętach nie masz wrażenia, że skręcasz kierownicą, a auto jedzie prosto. Dopiero mocniejszy skręt kierownicą powoduje, że auto skręca

 

Już wiem przez co miałem stłuczke :646:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Być może, że to końcówki drążków. Bo ostatnio jeździłem troche po naszych pięknych dziurawych drogach a czasami na mapie była droga niby asfaltowa a tu płyty bitumiczne albo piach :644: Trzeba bedzie chyba sie za to zabrać po wypłacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncowki kupisz za ok 35zl od sztuki, zamontowac to to mozna samemu jak ma sie zaplecze. Warsztat tez to tanio powinien zrobic. Aha konieczne jest wykonanie zbieznosci potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barti_go

radzę sprawdzić jeszcze łożyska w poduszkach od amortyzatorów ja miałem taki przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radzę sprawdzić jeszcze łożyska w poduszkach od amortyzatorów ja miałem taki przypadek

inaczej pukają - też sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GREGORYPL

Siemka, sprawdź też 'ławę"(sanki), w okolicach wachacza, czy nie jest nadpęknięta, a propos czy auto nie zachowuje się nerwowo, tzn. nie zaskakuje cię ,gwałtowną zmianą kierunku jazdy? bo jeśli tak to stawiam jak wyżej.Sprawdzone :644: .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Jesli chodzi o układ kierowniczy to mnie nie zaskakuje kierunkiem jazdy. Trzymam kierownice prosto i jedzie prosto, trzymam w lewo i skręca w lewo itd. tylko w lewo, przy mocniejszym skręcie jest wyczuwalny przeskok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Że tak wtrące

 

 

Siemka, sprawdź też 'ławę"(sanki), w okolicach wachacza, czy nie jest nadpęknięta

 

 

trzeba to sprawdzić w każdym pasku.Robią się dziury przy mocowaniu przedniej tuleii wahacza.U mnie z jednej strony było zdrowiutkie a z drugiej dziura.Nie przekładało się to u mnie na kierunek jazdy.Dziura była na tyle niewielka że udało mi się ją zaspawać i odpowiednio zabezpieczyć.A jak ktoś się spóźni to tylko wymiana wózka/sanek/ramy pomocniczej czy jak to jeszcze nazywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rad83

witam,

u mnie tez cos przeskakuje szczegolnie podczas jednoczesnego hamowania i skrecania kolami-ale w podwoziu wszystko jest ok bo niedawno byl na diagnostyce-kumpel powiedzial mi zebym poruszal kierownica gora dol , prawo lewo i zobaczyl czy nic nie pyka nic- i faktycznie pyka podobnie do tego podczas jazdy wiec moze to jakies lozysko w kolumnie kierowniczej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia

Witam

U mnie wygladalo to nastepujaco,w trakcie skretu tez byl przeskok i wystraczylo dostac sie do drazka kierowniczego i dokrecic doslownie jedna srube,gorsze bylo odkrecenie tych wszystkich oslon plastikowych przy podlodze,po tej operacji przeskoku(stuku) juz nie bylo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek_brad

mi po wymianie przgubow i drazkow kierwonica zaczela ciezej chodzic sa opory w skrecanie wogule nei czuc wspomaganie i ciezko sie skreca cos stzrela w kierwonicy a takze kierownica nie odbija

 

podajcie mozliwe przyczyny - sprawa jest dosc niebezpieczna i uciazliwa

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam na krzyżak, u mnie pukało przy skręcaniu w lewo, tak jakby cos przeskakiwało. Po wymianie jest cichutko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności