Skocz do zawartości
Sylvek1986

duże spalanie, pomiary i dane z vaga

Rekomendowane odpowiedzi

1039 Czujnik wskaźnika temperatury cieczy chłodz.-G2

przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

 

czy możne mi ten czajnik zawyżać spalanie?

Sadze ze tak, bo jak czujnik uszkodzony, to ECU bierze domyslna temp silnika z pamieci (chyba -5C), a jak taka ma ciagle podawana to oznacza ze silnik niedogrzany i wiecej mu paliwa podaje. Dodatkowo jak na blacie masz 90C to powinienes czasami uslyszec cykniecie, co oznacza wlaczenie dogrzewacza silnika, wtedy tez swiatla zewnetrzne delikatnie sie sciemniaja na ulamek sekundy i rosnie chwilowe spallanie. Taki objaw byl u mnie jak termostat mialem skopany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zapomniałem jeszcze dodać, że temp silnika nie przekracza 80C więc na pewno to termostat mam skopany. Jak wymienię to jeszcze raz pobawię się w ustawianie synchronizacji i zobaczę jakie będą wyniki spalania na biegu jałowym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie ze spalaniem wygląda tak:

miasto 8-12 takie mam wskazania

trasa 7-8,4 prędkości dość duże :D

 

poniżer wskazania grupy 004 wg VAG

http://img407.imageshack.us/img407/9661/004qa1.jpg

 

Moje pytanie, ma ktoś fotkę tego koła do regulacji synchronizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś fotkę tego koła do regulacji synchronizacji

Fotka chyba juz byla zapodana na forum, ale i tak jej nie potrzeba, bo opis ktory tu sie znajduje jest calkowicie wystarczajacy do ustawienia synchronizacji.

 

Wartosci synchro masz w porzadku , ale nie zaszkodzi sie nim pobawic i zmniejszyc wartosci spalania.

Prawidlowy przedzial jest tak jak na zdjeciu, czyli od -3 do +3.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim ATJ po wymianie mam teraz kat synchronziacji 0,0 --> 0,6 -->1 i widze duza roznice w spalaniu, w miescie nawet do 8 litrow przy uprawianiu padaki, w trasie do 120kmh jara ok 6,9-7,2, pozatym termostat mi nagrzewa sie max do 85 stopni, a wskazowka temperatury podczas ostrego butowania chociazby spod swiatel minimalnie faluje po czym sie podnosi, to samo jak zatrzymuje sie tez minimalnie temperatura sie waha.

Jak myslicie, termostat oprocz kata synchronizacji tez jest do zrobienia czy to bardziej wina g62/g2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie, ma ktoś fotkę tego koła do regulacji synchronizacji?

 

tu pod tym plastikiem znajduje się te kółko

 

f096cb99b77a0473med.th.jpg

 

zdejmujesz ten plastik i luzujesz trzy śrubki a tą dużą w środku regulujesz :P

 

Ps to nie jest fotka mojego silnika znalazłem ją w necie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za foto, po czwartkowej wymianie rozrzadu zerknę jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termostat oprocz kata synchronizacji tez jest do zrobienia czy to bardziej wina g62/g2 ?

Koszt nieduzy, wymien i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczne od termostatu, po dluzej trasie wczoraj sprawdzalem, dolny waz nie byl specjalnie cieply, tyle o ile....w kazdym razie znacznie chlodniejszy od gornego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu powymieniałem....dupienia było sporo z tym...teraz termostat trzyma temp ale jakoś dłużej się silnik nagrzewa, w taki dzień jak dziś przy 10-14 stopniach zajęło mu jakieś 6,5-7km km...może dlatego ze czujnik przy okazji już nie oszukuje....

 

w ogóle dziwną rzecz zauważyłem...komp mi teraz pokazuje na starcie spalanie jakies 30 litrów....szok!!! na trasie spalanie zeszło mi do jakichś 7 litrów...coś jest chyba nie halo? w mieście żre nawet powyżej 8....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w końcu powymieniałem....dupienia było sporo z tym...teraz termostat trzyma temp ale jakoś dłużej się silnik nagrzewa, w taki dzień jak dziś przy 10-14 stopniach zajęło mu jakieś 6,5-7km km...może dlatego ze czujnik przy okazji już nie oszukuje....

 

w ogóle dziwną rzecz zauważyłem...komp mi teraz pokazuje na starcie spalanie jakies 30 litrów....szok!!! na trasie spalanie zeszło mi do jakichś 7 litrów...coś jest chyba nie halo? w mieście żre nawet powyżej 8....

Moze termostat nowy jakis wadliwy, albo ci sie tylko wydaje ze dluzej.

Co do wartosci spalania to najlepiej jest przetestowac na calym zbiorniku. Mogles tez jakis kabel poruszyc od jakiegos czujnika i glupoty pokazuje, bo od samej wymiany termosu nie powinno takie cos sie dziac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche pojezdzilem po trasie i spada na niej troche spalanie w okolice 6 litrow na 100, ale w miescie to jest tragedia 7,5 przy totalnej padace...jedyna roznica do zeszlego roku jest taka ze mialem opony 195/65 R15 a teraz poszla felga 215/55 R16...ale to raczej nie powinno az tak sie odbic na zasysaniu ropska! moze po rozrzadzie grzebal cos facio przy kacie synchronizacji? chociaz nie jest tak zle bo pokazujena vagu kat synchronizacji miedzy 0--0,6--1,1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem opony 195/65 R15 a teraz poszla felga 215/55 R16...
ok 0.5l wiecej przy takim rozstawie to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A w którym bloku pomiarowym w VAG-COM można zobaczyć jakie dawki paliwa podają pompowtryski (pamiętam, że wartości powinny być około 0)?

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

A w którym bloku pomiarowym w vag-com można zobaczyć jakie dawki paliwa podają pompowtryski (pamiętam, że wartości powinny być około 0)?

Pozdrawiam

michał

 

013...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja także zauważyłem ze autko mi ostatnio więcej pali. Około 5 tyś km temu wymieniłem olej na taki z ASO. Od tego czasu jakby więcej palił. Podpiąłem pod vaga i porobiłem logi. Okazało się że mam padnięty termostat podawał temperature 80 C , więc go wymieniłem. Spalanie nadal było duże ale dzisiaj mnie aż zaskoczyło w mieście w korkach max do 13litrów. Poniżej przedstawiam logi z grupy 4 http://www.lukisio.pl/arek/log-01-007-004-xxx.xls oraz parę fotek zdjcie0084l.jpg

.

zdjcie0085s.jpg

 

zdjcie0081v.jpg

 

zdjcie0083z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalanie na postoju masz masakryczne :eek: w moim AVB z włączonymi światłami i klimą mam 0.7 a bez 0.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim AVB z włączonymi światłami i klimą mam 0.7 a bez 0.4

 

Jedyny taki na forum.Pozazdroscic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem swojego czasu 3,5 na postoju =D, teraz tez mam okolo 1l po ustawieniu synchro, w miescie jara teraz okolo 7-7,5 a poza miastem zejdzie do 6 chociaz przy padace da sie 5l zrobic, ale nie polecam=D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odswiezam temat, czytajac tak posty widze ze spalania sa naprawde rozne, mi na chwile obecna pali

10l po miescie z wlaczona klima i kreceniu max do 2500

8l trasa z klima jadac 140-160km/h

I jak wypadam w tlumie ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności