Skocz do zawartości
Sylvek1986

duże spalanie, pomiary i dane z vaga

Rekomendowane odpowiedzi

w swoim AVB przy tych prędkościach mam o 0,2 mniej i na postoju 0,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje :).

Kapcie 15 czy 16?

U mnie fabryczne 15/195.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16/215

To teoretycznie mozna odjac jeszcze min kolejne 0,2L i roznica robi sie znaczna ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze nie bylem w zadnej trasie, jedynie co to do pracy 16km wiec kicha,ale o ile pamietam to PSJ do pracy ok 7,5 l/100 a teraz jak zamule to do 6,8 zejde co bylo raczje niemozliwe wczesniej na tym odcinku. Na postoju 0,5 bez klimy. aaaa no i pewien drobny szczegół 225/45/17 :) ogólne wrazenia napewno lepsze i widac ze juz nie jest taki spragniony, ale jak podam mu ostro to srednie mialem ok 10,8 jak z pracy wracalem a wcześniej to pod 12 potrafil pokazac (ostro to naprawde ostro :) ). Postram sie sprawdzic przy tempomacie moje wskazania

 

dzis do 6,6 zjechalem nawet, z tempomatem dupa bo cochwila to lekko pod gorke to lekko z gorki i skacze, jakos nie ma kawalka poziomego :)

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w silniku avf tez przestawiałem kąt wtrysku. miałem na początku -2,8 do-3,3 teraz ustawiłem na +0,6 do +1.1 spalanie raczej nie nie zmieniło, chociarz jazda jest tylko na krótkich odcinkach.

niepokojące dla mnie jest spalanie na postoju. 0,7l/h z wyłąćzonymi światłami klimatyzacją radiem i nawiewem. a z tymi odbiornikiami to około 0,9 1l/h

może być jeszcze jakaś przyczyna??

np. jakość paliwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie na 0 to dosłownie pukniecie w klucz :) podejrzewam ze zejdzie jeszcze troszke. Co jeszcze to sprawdz

w grupie 007 sprawdzasz na ostudzonym silniku i tak

w bloku 1 masz temp paliwa -ma byc zblizona do temp otoczeni

blok 2 status chłodzenia paliwa- wlaczony 100% , wyłaczony 0%

blok 3 temp zasysanego powietrza- zblizona do temp otoczenia

blok 4 temp plynu chlodzacego- zblizona do tem otoczenia

 

jesli w bloku 1 pokazuje 40,5 stC - zwarcie lub uszkodzony czujnik G81

blok 3 - 135,9 st C - to uszkodzony czujnik G72 temp kolektora ssacego

blok 4 - duze odchylenie od temp otoczenia - zwarcie lub uszkodzony czujnik G62 temp płynu chłodzącego. w przypadku usterki wskazana zostaje zastepcza temp paliwa, jesli wskaznik temp paliwa jest rowniez uszkodzony , zostanie wskazana wartosc -5,4st C

 

jak bedzie walniety czujnik temp plynu chlodzacego to bedize wiecej palil

Edytowane przez radzio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie temperatury juz sprawdziłem, przy okazji wymiany czujnika temperatury płynu chłodzącego g62 wcześniej ten czujnik robił błąd i niekontrolowanie zwiększał obroty.

po wymianie jest wszystko ok z tym czujnikiem.

więc zapytam, jakie piowinno być prwidłowe spalanie na biegu jałowym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w silniku avf tez przestawiałem kąt wtrysku. miałem na początku -2,8 do-3,3 teraz ustawiłem na +0,6 do +1.1 spalanie raczej nie nie zmieniło, chociarz jazda jest tylko na krótkich odcinkach.

niepokojące dla mnie jest spalanie na postoju. 0,7l/h z wyłąćzonymi światłami klimatyzacją radiem i nawiewem. a z tymi odbiornikiami to około 0,9 1l/h

może być jeszcze jakaś przyczyna??

np. jakość paliwa??

 

Przegladajac watek sprawdzilem u siebie.

Kat synchronizacji od +2,8 do +3,3.

Spalanie na postoju bez odbiornikow (swiatla, klima) 0,5, z klima 0,7 do 0,8.

 

Silnik chodzi rowniotko i nie ma z nim problemow.

Zastanawiam sie czy korygowac ten kat na mniejszy, czy zostawic tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegladajac watek sprawdzilem u siebie.

Kat synchronizacji od +2,8 do +3,3.

Spalanie na postoju bez odbiornikow (swiatla, klima) 0,5, z klima 0,7 do 0,8.

 

Silnik chodzi rowniotko i nie ma z nim problemow.

Zastanawiam sie czy korygowac ten kat na mniejszy, czy zostawic tak jak jest?

 

Ja na twoim miejscu bym to skorygował, żeby było 0 lub chociaż zbliżone do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie skacze +0,6 do + 1,1

 

spalanie na postoju bez odbiorników 0,5 L\h

spalanie na postoju ze światłami (xenon) radio, CB itd skacze 0,5 z przewagą 0,6

spalanie z odbiornikami + klima 0,7 0,8 do 0,9 w bardzo gorące dni

 

dzisiaj tankowałem i wyszło 7,7 L\100 km jazda w wawie czyli korki jak cholera

generalnie średnie spalanie nie przekracza mi 8 L

jazda jest mieszana czyli w korkach wolno i stanie a jak wolna droga to rura żeby odmulić :-)

 

Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tantoszewski

moj avb w trasie 1100km przy predkosci 120-140km na tempomaciku po przebytej drodze komputer pokazywał 4,8l jazda była raczej spokojna.czasem jakies wyprzedzanie, hamowanie redukcja itp.czyli taki standard.i tak samo mi wyszło po przeliczeniu na kalkulatorze dodam ze zalałem 53l i po przebytej drodze pod domem komputer pokazywał zasieg baku na kolejne 40km.w miescie ostatnio taki sobie test na 20l paliwa spalanie 6-6,5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj avb w trasie 1100km przy predkosci 120-140km na tempomaciku po przebytej drodze komputer pokazywał 4,8l jazda była raczej spokojna.czasem jakies wyprzedzanie, hamowanie redukcja itp.czyli taki standard.i tak samo mi wyszło po przeliczeniu na kalkulatorze dodam ze zalałem 53l i po przebytej drodze pod domem komputer pokazywał zasieg baku na kolejne 40km.

Pewnie i srednia predkosc powyzej 100km/h

Nikt z AVB sie jeszcze nie znalazl zeby przy 120 miec wynik mniej niz 5l.

a tobie pali pali mniej niz lzejsza octavia z oszczedniejszym silnikiem AFN.

 

Nic tylko szerkosci zyczyc.

 

Chyba ze silnik dlubany na sterydach ;)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

Witam

Mam ten sam problem co wiekszosc. Po wymianie rozrzadu pasek na postoju pali 1l/h a przedtem 0.7-08l/h i średnie spalanie wzrosło o około 1,5l/100km , wczesniej pasek palil 6,5 l/100km. Podłączyłem autko do Vaga i synchro angle byl od -1 do 0. Zmienilem poloznie kola od walka o ok 0,5 mm -Vag wskazuje teraz 2,8 do do 3,2 ale spalanie postojowe spadło do 0,8l/h. Przejechalem sie kilka km i srednie tez jakby sie obnizlo.(Zobacze jutro w drodze do pracy dla porównania). Moje pytanie jest czy tak zostawic czy lepiej wrocic do ustawienia poprzedniego bo wydaje mi sie ze pasek troche gorzej sie zbiera:(??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie dzisiaj skusilem na grzebanie przy tej synchronizacji.

Na Vagu mialem 0,6 -1,1 - 1,7 , tak skakalo co jakis czas z przewaga na 1.1.

Spalanie bez zrodel pradu 0,6 l

z swiatlami 0,7l

z klima 0,8-0.9l.

 

Wszelkie zmiany w kierunku 0,0 zwiekszaly chwilowe zuzycie.

W koncu wyszlo ze przy ustawieniu na +5.5 synchro spalanie wynosi:

bez zrodel pradu 0,5 l

z swiatlami 0,5-0.6l

z klima 0,7l.

 

Kolko mam w skrajnym prawym polozeniu. Na razie tak zostawie i zobacze co sie bedzie dziac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z komputerem. A mianowicie komputer zaniża mi spalanie do 1L niż w rzeczywistości jest. Czy znacie przyczynę tego błędu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komputer zaniża mi spalanie do 1L niż w rzeczywistości jest
U mnie wyswietlacz zawyza o 0.1l w porownaniu do tego co pokazuje VAG :).

 

Odnosnie przestawienia synchronizacji to po zrobieniu trasy nie zauwazylem roznicy w spalaniu, moze dlatego ze jednoczesnie wymienilem termostat. W takim razie postaram sie synchronizacje ustawic na rowne 0.0 i zobaczymy jak dalej bedzie.

 

EDIT. 2008.12.07.

Zmienilem ponownie ustawienie synchronizacji ze skrajnego -5.5 na 0 z momentami na -0.6.

Spalanie na postoju z 0.5 poszlo na 0.7l. Spalanie srednie jakby tez poszlo do gory - dokladnie sprawdze na dluzszej trasie.

O dziwo - auto stalo sie jakby troche mocniejsze i bardziej ochoczo reaguje na pedal gazu. :)

 

Kolejny EDIT.

Trasa ok 40km. Predkosc 110 momentami 120km/h. Bez klimy. Srednia 6,2, w duga strone troche spokojniej 6,1l/100km.

Czyli ustawienie synchro na 0 niekoniecznie wplywa pozytywnie na spalanie.

 

Poszukam innych wartosci. ;)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tak czytałem i sie zastanawiam czy mechanik mi czegoś nie zpi........ przy wymianie rozrządu bo stwierdził że trzeba poluzować te trzy śrubki i przesunoł je skrajnie w lewo silnik AWX 19TDI 131KM PD. no i pasek pali jak smok co mam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam tak czytałem i sie zastanawiam czy mechanik mi czegoś nie zpi........ przy wymianie rozrządu bo stwierdził że trzeba poluzować te trzy śrubki i przesunoł je skrajnie w lewo silnik AWX 19TDI 131KM PD. no i pasek pali jak smok co mam zrobić.
Jak skrajnie to pewnie synchro masz ok 5 lub powyzej.

 

Poprawic, najlepiej na 0, ale nie zawsze na tym ustawieniu mamy najmniejsze spalanie. Po probach wrocilem u siebie do 2.8., gdzie przedzial wynosi -3.3 do +3.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś też się skusiłem na ustawienie synchronizacji przy moim pasku

dodam ze mam dziwne objawy jak go zapale i silnik jest jeszcze zimny to pokazuje mi 0.9 ale jak się rozgrzeje to wtedy spalanie idzie w górę dochodzi do 1.3 a wydaje mi się że powinno być na odwrót.

Sprawdziłem vagem i miałem ustawione na 1.1 czasami na 1.7 wskakiwało.

wiec zabrałem się za regulacje czym bliżej zera tym więcej palił

(-0.6 skacze 0 ) 1.4 l/h

(-1.1 ) 1.6 l/h

(1.7) 1.3 l/h

(2.8 nieraz 3.3) 1.1 l/h

(4.8) 1.0 l/h na takim ustawieniu najmniej palił oczywiście na wyłączonej klimie

 

dodam jeszcze ze wyskoczył mi błąd ostatnio

 

1039 Czujnik wskaźnika temperatury cieczy chłodz.-G2

przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

 

czy możne mi ten czujnik zawyżać spalanie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pykus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności