Skocz do zawartości
topeksmyc

pojedyncze puknięcie (stuknięcie)przy ruszeniu, przy wyhamowywaniu...

Rekomendowane odpowiedzi

A ten tłumik drgań to jest oddzielny element drążka kierowniczego czy może zespolony z końcówką drążka

 

Tak jak napisał angelo77

Ten tłumik drgań znajduje się w tym zgrubieniu końcówki drążka kierowniczego i jego wymiana bez wymiany końcówki nie jest możliwa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem rozwiazany,poprostu byla niedokrecona sruba poduszki silnika z lewej strony.

 

Mam ten sam problem.

Czy da rade samemu wymienić poduszki silnika? Ew. jak sprawdzić ich stan. A może tez mi się śruba poluzowała jak koledze?

Mógłbyś opisać gdzie znajdę te śruby, może jakieś fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos nowego od siebie. Próbowalem wyeliminowac stuki. zrobione: regeneracja przekladni, nowe drazki, koncówki, dolne wahacze.....2000w plecach i Wlasnie odebrałem na jazde i STUKA:). Pojechalismy na szarpaki (poraz 3ci) i tym razem mądry diagnosta wskazał.........gumy z tulejami z kolyski silnika....Mimo ze na warsztacie bylo to ogladane i sprawdzane i NIE STUKAŁO na postoju, koles mowi ze to sa te GUMY. moze to pomoze, ja wymieniam w poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pat_kdb

Piszesz o tym wózku który trzyma się na 4 tulejach? To chyba bardzo mało się zużywa.. ja mam wymieniony komplet poduszek silnika i skrzyni które co prawda nie były pourywane ale spracowane na max a cały ten wózek był sztywny i tam nic nie robiłem.. W większości katalogów sklepowych z częściami tego nie ma...

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak caly wózek z silnika. Lata toto, zobaczymy co w poniedzialek zwojują. Bo niewiem co moze jeszcze stukac..... Zostal przegub i amor prócz tego. Ale takie gumy pewnie naprasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobione. Mimo wymiany gum z sani (a mam nowe) to niebylo to:) Jutro foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to coś pod samochodem puka? Deska w Passacie potrafi tak pukać że wydaj się że to coś z zewnątrz. Słychać taki jedno głuche pukniecie kiedy ruszasz, hamujesz i skręcasz, ma to połowa użytkowników B5 na forum. Sam też byłem na szarpakach dawno temu kiedy to pukanie się zaczęło i wcale nie wyglądało mi to na pukanie deski... Dźwięk podobny to puknięcia gumowej piłki w posty karton..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec byla to poduszka;) ale baran mechanik moj niestety kolega nie wpadl na to ze mogla sie uszkodzic szpilka, a dokladniej pekło dookola polaczenia szpilki z aluminium. na drugiej poduszce juz widac slady tez nadpekniecia. Niestety zdjęc niezrobie bo...zostawilem dzis znow auto bo padlo wspomaganie...a poduszki i tak beda raz jeszcze wymieniac, bo cale auto drzy teraz. 3000 w plecy i dalej lipa. szkoda gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znów coś zaczęło pukać podczas ruszania ale tylko skręcając kołami lub prostując kierownicę. Czuję i słyszę takie delikatne puknięcie. Mam wszystkie nowe wahacze prócz końcówek drążków kierowniczych, które były wymieniane niecały rok temu. Być może, że to któraś z końcówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnty problem. Zauważyłem stuki wydobywające się z tylnych okolic samochodu. Występuje to na rozgrzanym silniku oraz kiedy auto postoi na słońcu, dobrze się nagrzeje. Występują one na 1.,2.,3. biegu tak do prędkości 40-50km/h. Mechanik oglądał i nic nie stwierdził, poza tym, że przedni, dolny, prosty wahacz miał pękniętą osłonę gumową i pracował na sucho. Wymieniłem go zdając sobie sprawę, że nie jest to źródłem tych stuków o których piszę. Poza tym nie znalazł nic. Co to może być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passo

Może ktoś ma taki typ puknięcia? Mianowicie w tiptroniku, gdy wciśnie się na P hamulec w celu włączenia innego biegu występuje stuknięcie - zwolnienie blokady. Słyszane to jest z okolic drążka zmiany biegów. I wszystko OK. Mój problem polega jednak na tym, że zawsze podczas zwalniania, niezależnie czy z hamulcem czy bez, w okolicy 25 km/h pojawia się takie właśnie jednorazowe stuknięcie - jakby pasażer stuknął mocniej paznokciem w plastik przy drążku zmiany biegów. Nie pojawia się to przy przyspieszaniu i gdy przyspieszę tylko do okolic 40 km/h, po czym zwalniam. Występuje praktycznie zawsze przy tych 25 km/h - czy hamuje mocno czy prawie wcale, czy jest pełen automat czy tiptronic, czy jest właśnie na 2. biegu czy w trakcie zmiany na 1.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim i wie, co to może być? Naturalnie wykluczam zawieszenie czy poduszkę silnika, gdyż moment zwalniania jest tak łagodny, że nie ma szans wystąpić żadne szarpnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem problem z pojedynczym stuknięciem przy ruszaniu i hamowaniu.

Otóż u mnie okazało się że problem znajdował się w dolnej rozpórce, która przykręcona była do mocowanie skrzyni biegów, dziwne ale po odkręceniu tej rozpórki problem znikł.

Jeździłem z nią ponad rok, w pewnym momencie przy mocniejszym przyśpieszeniu poczułem mocne uderzenie w podłogę i wtedy się zaczęło stukanie. A już się chciałem brać za wymianę przegubów:lol

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiało się to zazwyczaj przy powolnym ruszeniu na jedynce, następnie wciśnięciu sprzęgła i lekkim dohamowaniu (standardzik w korkach jednym słowem). Ustało po wymianie przednich klocków. Głuchy jednorazowy stuk, podobny jak przy przegubach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojedynczy stuk okazał sie walniętą końcówka drążka od strony kierowcy :)

Edytowane przez tasior69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymienione wszystko co tutaj opisane, podokrecane i nadal puka :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze gumy pod sankami a konkretniej śruby. Mi jak jeden mechanik wymieniał wachacze "banany" to poluzowal sanki te dwie sruby tam jest chyba na 18 i na 13 i nie dokrecil tak jak ma byc i pukało , po dokreceniu przestalo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dociągane i sprawdzane :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cipeta

Witam, mam podobny problem w syncro, z tym ze najglosniejsze pukniecie jest po wbiciu wstecznego i powolnego ruszenia. wymienilem wszystkie poduszki pod walem, szkrzynia i odboj przy przedniej belce. do wymiany mam przygotowane cale zawieszenie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY POMOCY !!!

Dziś jak co dziń ruszyłem autem, od pierwszego puszczenia sprzegla aute szarpie i przy tym dzwięk stukania bez różnicy na bieg 1,2,3,4 oraz przy "gaz-odpuszczenie pedala gazu" co moze być tego przyczyna? spotkaliście sie z taka dolegliwośćia??

 

 

to ten sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego może to być zerwana poduszka silnika, skrzyni, lub w gorszym przypadku dwumasa, może być luz na przegubie wewn np. sporo przyczyn może być takiego stukania.

 

Najpierw sprawdź poduszki silnika i skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności