Skocz do zawartości
Waldekf20

Zablokowany zamek

Rekomendowane odpowiedzi

a no dziwne:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopez105

witam panowie. tez mam problem z zamkiem drzwi kierowcy a mianowicie jak otwieram z pilota to wszystkie zamki pieknie sie otwieraja a kierowcy nie, podskakuje tylko ten bolczyk-rygielek.co ciekawe jak sie zamkne w srodku zamkne pilotem drzwi i ponownie otwieram i palcem docisne ten rygiel zeby nie podskoczyl w pierwszej fazie otwierania to zamek zadziala.wyglada to jakby cos sie tam rozlaczalo podczas otwierania w 1ej fazie. czy to moze linka za mocno napieta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie. tez mam problem z zamkiem drzwi kierowcy a mianowicie jak otwieram z pilota to wszystkie zamki pieknie sie otwieraja a kierowcy nie, podskakuje tylko ten bolczyk-rygielek.co ciekawe jak sie zamkne w srodku zamkne pilotem drzwi i ponownie otwieram i palcem docisne ten rygiel zeby nie podskoczyl w pierwszej fazie otwierania to zamek zadziala.wyglada to jakby cos sie tam rozlaczalo podczas otwierania w 1ej fazie. czy to moze linka za mocno napieta??

Najpierw sprawdź pancerz linki który wchodzi do mocowania przy klamce.Podejrzewam jednak że bez wyciągania zamka się nie obejdzie-a czemu-to już jest opisane gdzie indziej.Podpowiedź-zimne luty itp.itd. ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk sorki za wprowadzenie ciebie w bląd co do tapicerki jednak srobke mialem w dolnej czesci tapicerki, a co do zamknietych drzwi moj sposob byl nastepujacy: po rozebraniu panela i blachy, porozpinaniu wszystkich zlaczek nie moglem otworzyc drzwi. mialem zakupiony juz nowy zamek i nic nie stalo na przeszkodzie jak tylko wyladowac swoja frustracje!!! duzo wulgarnych slow i szybka demolka na centralnym w drzwiach(czesci lataly w powietrzu:D) spowodowaly ze otworzylem drzwi i zamek zostal wymieniony tego sposobu nie polecam oczywiscie. Duzo cierpliwosci dla nastepnych walczacych z zamknietymi drzwiami, no i oczywiscie jesli drzwi zaczynaja wariowac i otworza sie za ktoryms razem nie lekceważcie tego i zrobcie w celu unikniecia dalszych problemow.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J@ceq nie chodzi mi o to ze lipa bo u mnie sciagniecie tapicerki obylo sie bez problemu ale niektóre modele maja srobke na dole i kiedy drzwi sa zamkniete i nie da sie ich otworzyc to wtedy jest lipa:/ a jutro jade do mechanika zobaczyc jak sie sprawy maja, drzwi sie nie otworza z powodu poluzowanej linki jak pisaliscie, to fakt!
Że tak dodam Marcinie. W moim poście podałem linka i na pierwszym zdjęciu z manuala rozbiórki tapicerki jest, w jaki sposób i gdzie znajduje się śrubka torx. Te zdjęcia były robione też w zamkniętym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja myslalem ze jej nie mam ale dzisiaj jak skladalem wszystko z powrotem to zauważyłem to miejsce. Przy rozbiórce tak jakos mi sie szarpnelo i wszystko zdemontowalem bez problemu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja myslalem ze jej nie mam ale dzisiaj jak skladalem wszystko z powrotem to zauważyłem to miejsce. Przy rozbiórce tak jakos mi sie szarpnelo i wszystko zdemontowalem bez problemu:D

No a śrubki wyszły same od siebie :D Jak się mocno szarpie to czasem się takie coś udaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie drapło :(

Tydzień temu lewe tylnie, a dziś prawe z tą różnica, że w lewych nawet "dzyndzelek" nie wyskakuje - i stąd moje pytanko:

Też zamek czy może cuś innego - typu cięgno ??

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

W sobotę sie wezmę za robotę tylko chciałbym mniejwięcej wiedzieć czego szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek-a klamka jak chodzi,lekko?Bo może to być zerwana linka ;) Napewno zauważysz przy ściąganiu tapicerki :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obu wyczuwalny opór także raczej linka odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem drzwi i po małych bojach wyjąłem zamek.

Nasunęły sie na juz pytanka:

zamek1d.jpg

 

zamek2.jpg

Co się stało, że cześć zaznaczona na czerwono nie przestawia się oraz na drugim zdjęciu czy ten "haczyk" ma coś ciągnąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wszystko zmontowałem - wczoraj demontaż i lutowanko - nie miałem już ochoty wychodzić na mróz

Efekt: zamek odblokowany z małym "ale" -

1. zamyka z kluczyka - nie otwiera z kluczyka

2. ryglowanie w drzwiach na panelu zamyka i otwiera

Na razie zostawię - nie mam za bardzo czasu, a za tydzień się chcę wziąć za lewy tył - tam mi nawet "cycka" nie chce podnieść i nie reaguje zamek na sygnał

Jakby ktoś miał jakieś sugestie co do jednych lub drugich drzwi zapraszam do wywodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przerabiałem temat więc podzielę się poradą na otwarcie zablokowanych drzwi. O ile idzie o mechanikę i brak reakcji zamka na otwieranie od wewnątrz jak i zewnątrz należy pociągnąć zewnętrzną klamkę do siebie. Ujżymy wtedy stalową linkę w pancerzu zakotwiczoną na karbowanym tworzywie. Należy cieńkim śrubokrętem, nożem zwolnić ją i pozwolić wskoczyć w środek drzwi. Następnie mechanizm odpuszcza i należy od środka otworzyć drzwi klamką. Gdy już drzwi są otwarte trzeba będzie wykręcić wkład klamki (torx 20 lub 25) założyć poprawnie wspomnianą wcześniej linkę i złożyć wszystko.

Udanych bojów życzę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitac miałem to samo

zamek kierowcy przestał działać więc kupiłem drugi używany (100zł) wziąłem się za wymianę. Po wymianie wszystko było fajnie drzwi sie otwierały i zamykały no więc test zamknięcia. No i amen w pacierzu po przekręceniu kluczykiem mechanizm zamykał się i otwierał a drzwi nie mogłem otworzyć. Użyłem troche innej metody zdjąłem tylne drzwi aby mieć dostęp do śruby od bębenka zamka, po wykręceniu bębenka miałęm swobodny dostęp do linki którą zakładamy na zewnętrzna klamkę po zdjęciu jej i pociągnięciu płaskoszczypcami drzwi sie otworzyły ... Huraaa jednak to nie koniec klopotów po wyjeciu zamka okazało się że rygiel bardzo cięzko chodzi (nie odbija na sprezynie) więc postanowiłem z dwóch zamków zrobić jeden ale po kolejnych złożeniach coraz to nowe objawy samoistne opuszczanie szyb itp. Mechanizm od centralnego rozbierałem z 10 razy. Przelutowalem dobrą płytkę z nowego zamka do mojego starego ponieważ ten mój miał lepszy mechanizm (rygle). Po zlożeniu raz działa raz nie, jeszcze raz rozebrałem u mnie jest 8 pinów które wchodzą na płytkę jeden z nich miał pękniety lut. Po przelutowaniu wszystkich polączeń złożylem no i sukces w końcu działa uff... siedziałem nad tym dwa dni i wreszcie sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tylnym lewym zamkiem. Zamek kiedyś sie czasami nie otwierał aż umarł całkowicie. Nie słychać żadnych odgłosów jego funkcjonowania. Dizisja zdjąłem tapicerkę oraz płytę która się pod nią znajdowała.

Utknąłem na zamku myślałem że jakoś mi się uda otworzyć drzwi i wykręcić zamek.

Przeglądałem forum przez kilka godzin, ale niestety nikt nie podał konkretnej inormacji co należy zrobić (pukanie i stukanie nie pomaga)

W związku z tym proszę o info jak mam awaryjnie go otworzyć w celu wykręcenia śrub mocujących go w drzwiach.

W necie znalazlem film z instrukcja ale jeszcze nie probowałem pukania młotkiem w zamek.

W załączniku daje zdjecie zamka.20160528_183937.jpg

Edytowane przez kandb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, młotkiem przez jakiś pręt uderzaj w górą część zamka - chodzi o to by zniszczyć plastikową obudowę (na zdjęciu region biało-czarny). Wtedy uzyskasz możliwość otwarcia drzwi wewnętrznym cięgnem.

 

Dla Ciebie specjalnie rozbebeszyłem stary zamek i niestety nie znalazłem innej możliwości "włamania się" do niego.

 

 

Ew. możesz jeszcze wywiercić dziurę w drzwiach :

zamek.jpg

 

Tą śrubę luzujesz o 1,5 obrotu i uzyskujesz możliwość otwarcia drzwi wewnętrznym cięgnem.

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Andrzeju za szybką odpowiedź jednak po przestudiowaniu budowy tego zamka:

 

Nie wiem w jaki sposób dostanie się do środka ma mi pomóc, teoretycznie mimo zablokowane silniczka, wewnętrzne mechanizm ryglowania ma skok na sprężynie znajdującej się wewnątrz rygla napedzaego silniczkiem, wiec pchając cięgno rygla i szarpiąc za linke klamki wewnętrznej lub klamką zewnątrzną (która pomija ew. załączoną blokadę rodzicielską) drzwi się powinny bez problemu otworzyć (tak jak jest to w przypadku drzwi przednich) ale z niewiadomego mi powodu tak nie jest.

 

Ostatecznie jeżęli pukanie nic nie da i tak będę musiał zniszczyć zamek

Edytowane przez kandb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie za cięgno rygla nic nie da. Wczoraj już to sprawdziłem. To jest bardzo dobrze zabezpieczone - żaden cygan nie otworzy drzwi kawałkiem drutu gdy załączony jest "deadlock".

 

Pozostaje Ci wywiercenie otworu w drzwiach lub zniszczenie plastikowej części zamka. Innej opcji nie ma.

 

Jak masz ochote to wpadnij do mnie dziś wieczorem - ogarniemy sprawe w estetyczny sposób w pół godzinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szarpanie za cięgno rygla nic nie da. Wczoraj już to sprawdziłem. To jest bardzo dobrze zabezpieczone - żaden cygan nie otworzy drzwi kawałkiem drutu gdy załączony jest "deadlock".

 

Pozostaje Ci wywiercenie otworu w drzwiach lub zniszczenie plastikowej części zamka. Innej opcji nie ma.

 

Jak masz ochote to wpadnij do mnie dziś wieczorem - ogarniemy sprawe w estetyczny sposób w pół godzinki.

 

Masz racje szarpanie nic nie dało. Chociaż z prawej strony można otworzyć drzwi od wewnątrz więc możliwe że ktoś włączył blokade chociaż nie jest to możliwe bo wszystko działało mi normalnie.

 

Kupię nowy zamek w tygodniu i wtedy będę rozwalał stary.

Dzięki za chęć pomocy wiem że S3 było by szybko ale raczej ogarnę temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zamka rozwiązany.

Po ściągnięciu tapicerki oraz pokrywy z drzwi próbowałem stukania w niego młotkiem, faktycznie zamek zaczął reagować ale niestety drzwi się nie chciały otworzyć.

Porobiłem otwory wiertarką na wysokości zębatki silniczka i ręcznie ją przekręcałem co spowodowało odryglowanie zamka oraz otworzenie drzwi. Jest to najlepszy sposób bo nie nic nie uszkadzamy. Po wyjęciu starego zamka założyłem nowy i wszystko pięknie działą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności