Skocz do zawartości
omus

Kierunkowskazy nie działają... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przestały działać mi kierunkowskazy. Gdy włączam lewy lub prawy to kontrolka świeci się światłem ciągłym a kierunek nie miga, nawet się nie zaświeci. To samo z awaryjkami. Bezpieczniki są w porządku.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmien od kogoś włacznik awaryjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik, rozbierz go i włóż bez obudowy, prawdopodobnie cewka się "skleiła".

 

p.s. Nie wiem "o co kaman", napisałem odpowiedź a wywaliło nowy wątek.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. Nie wiem "o co kaman", napisałem odpowiedź a wywaliło nowy wątek.

Napisałeś w tym samym czasie kiedy ja przenosiłem posty do tego topiku bo kolega stworzył nowy watek ;)

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% przekaźnik. Nowy zamiennik w każdym sklepie moto za kilkanaście zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie przekaźnika kierunki powróciły. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam kotleta, mam wielki problem z kierunkami w passacie b3 '92 mianowicie kierunkowskazów w ogóle niema. Jak włączam awaryjne to tylko świeci się kontrolka ten kwadracik czy tam przycisk do ich włączania, nowe są manetki przekładane były też z innego auta dla sprawdzenia nowych, nowy przekaźnik. Po włączeniu awaryjnych przekaźnik zwiera i cisza nic się nie dzieje po włączeniu kierunków tym bardziej nic się nie dzieje nawę przekaźnik nie reaguje. Przekopałem Internet i nie znalazłem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że brak jest zasilania na manetce lub przycisku awaryjnych. Jakieś pomiary? Napięcie na przerywacz jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik sprawdź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z masą może być też nie tak, albo na wtyczkach przy kierownicy albo na samej skrzynce przekaźników.

A działają postoje (osobno lewe i osobno prawe) jak bez kluczyka w stacyjce włączysz prawy lub lewy kierunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak postojowe działają jak najbardziej, teraz się coś zmieniło ( nic nie ruszałem) i awaryjne działają w normalnym tempie poza tyłem, tył nic nie reaguje, a kierunków nie ma wcale. Przy czym na kostce F1/6 (czarno-niebieski) kostka idzie chyba do stacyjki, na tym przewodzie jest bardzo małe napięcie, a czasami wcale go nie ma jak podam tam napięcie to kierunki ożywają, tylko że tylko z przodu i wiadomo co się dzieje, brak żarówki tak jakby i działają jak szalone.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

PS: Podrzuci ktoś schemat kierunków do passata b3 ( sorry że nie edytowałem ale nie działa mi to na telefonie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu awaryjnych w bagażniku cyka jakby drugi przekaźnik, prąd idzie na lampę wchodzi w nią i w niej ginie. Zwykłych kierunków wcale nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masę w lampach sprawdź..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz oddzielnego przekaźnika do gniazda przyczepki z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności