Skocz do zawartości
omus

Kierunkowskazy nie działają... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam passata 1,9 D Kombi z roku 1990. Problem wygląda następująco: Nad bezpiecznikami są takie czarne kostki (przekażniki?), qmpel robił coś w swoim golfie i chciałem jednego wyjąć by przełożyć do niego i sprawdzić, wyjmowałem je po kolei i wkładałem spowrotem - ostatecznie nieznalazłem takiego samego więc bylo to na nic, po odpaleniu auta przestały mi działać migacze...

Jak włączyc to dioda sugnalizująca prace świeci stale a same kierunkowskazy nie swiecą i nie migają. ponieważ w całej skrzynce z bezpiecznikami jest ich tylko kilka a miejsc na nie jest więcej pomyślałem że włożylem jakiegoś źle, większość ma jednak taki układ nóźek że nie da się ich źle włożyć, tylko 2 mogłem włożyć żle i sprzwdziłem jewkładając w inne miejsca, niestety bez skutku... :(

Cy ktoś mógłby mi powiedziec jaki element jest za to odpowiedzialny, co mogło sie stać i jak temu zaradzić? Poprosiłbym również o ewentualny opis dokładny tej skrzynki co gdzie jest i za co odowiada (bezpieczniki oczywiście mnie nie interesują)

... z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj numery, jakie są naniesione na przekaźnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam za zamieszanie, znalazłem już odpowiedź w innym temacie, przekażnik miał być z prawej u góry a włozyłem go na dole, ma on u mnie numer 21, kolega w innym topiku pisał o numerze 22...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze temat. Moj problem wyglada nastepujaco:

Przekaznik w moim pasku odpowiedzialny za kierunkowskazy byl dosc dziwny bo mial jeszcze dodatkowe podwojne zlacze na gorze (do czego?). Oczywiscie sam przekaznik sie zepsol. Wymienilem go na nowy :najlepszej firmy na siwcie" topran. Przejechalem na tym przekazniku w zimie jakies 50 km i koniec. Kierunki niedzialaj, a aczej caly czas sa wlaczone (nie ma migania). Mysle sobie ok, to jet topran wiec wszystko jest mozliwe - kupilem nastepny (topran, bo innych nie bylo). Ta sama akcja. 50 km i kierunki zamiast migac siweca stalym swiatlem. Wymienilem znowu przekaznik na ten poprzedni topran. Podzialal przez 50 km i znowu to samo.

O co tu chodzi? Czy jest to kwestia bardziej markowego przekaznika, czy moze cos juz sie w elektryce wali. Na marginesie: w poprzednim (chyba oryginalnym) przekazniku nic podobnego nie wystepowalo. Prosze o rade co mozna z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 2 dodatkowe zaciski to prawdopodobnie wyjście na kierunki przyczepy (fabryczna instalacja pod hak). Topran zaskakuje mnie coraz bardziej, żeby spier***ć tak prosty elemet jak przerywacz kierunków trzeba się naprawdę postarać :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Topran zaskakuje mnie coraz bardziej, żeby spier***ć tak prosty elemet jak przerywacz kierunków trzeba się naprawdę postarać :wpale:

Wcale nie, niektórzy po prostu mają talent :P Kup używany na szrocie za kilka złotych i będziesz miał spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie, niektórzy po prostu mają talent :P Kup używany na szrocie za kilka złotych i będziesz miał spokój :)

Zakupiony na szrocie. W tej chwili nie mam problemu z kierunkami. Kolejny raz topran laduje do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hazy

Witam,

 

Mam podobny problem tj. migacze swieca od czasu do czasu na stale i tzreba autko wylaczyc i na nowo odpalic by sie naprawilo....

 

Tak wiec pytanko czy wystarczy na szrocie z jakiegokolwiek VW o podobnym roczniki ('00) wyciagnac czy musi byc to dokladnie taki sam?

 

Z tego co sie oreitnowalem to znajduej sei on w Passacie za klawiszem awaryjnych? Zeby go wyciagnac trzeba rozumiem za pomoca kombinerek pociagnac go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio koledzy w B5 często cofają się przeszłość. PRzecież macie napisane pod nazwami for jakich roczników dotyczą. poszukaj u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kontrolka świeci się stale i co za tym idzie kierunek to mam propozycję aby sprawdzić kostki dochodzące do poszczególnych kierunków i przewody w ich pobliżu bo może to być po prostu małe zwarcie instalacji.Już to przerobiłem w trasie i myślałem że szlag mnie trafi przez 150 km./ małe zwarcie na przewodach przed kostką kierunku / poprawiłem i usterka ustąpiła a kupiłem nawet nowy przerywacz , który mam na zbyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wymienię ten przekaźnik na nowy bez tych dodatkowych 2 wyjść to bendą działały kierunki w przyczepce????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpinam się do tematu. W moim passacie 1.9 AFN rocznik 1996 kombi problem wygląda następująco: nie działają kierunkowskazy przednie w lampach (prawy lewy) oraz boczne pod lusterkami (prawy lewy) działają natomiast kierunkowskazy tylne oraz przednie kolo halogenów. Sprawdziłem bezpieczniki, przekaźnik wydaję się dobry bo część kierunków działa prawidłowo. Czy może mi ktoś pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a same żarówki?

I jeszcze masa, obok panelu z przekaźnikami, po zdjeciu plastików, po lewej stronie na słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie działają kierunkowskazy przednie w lampach (prawy lewy) oraz boczne pod lusterkami (prawy lewy) działają natomiast kierunkowskazy tylne oraz przednie kolo halogenów
Yyy... to ile masz tych kierunkowskazów z przodu? :D Kolego B4 z przodu ma kierunki właśnie przy halogenach w zderzaku. Przy reflektorach są zaślepki (tzw blendy) i to nie ma prawa świecić:fajny No chyba że masz tam obrysówki ale to już inna sprawa i one świecą razem z pozycyjnymi.

Czyli zostaje nam jedynie problem bocznych ale

No dobrze, a same żarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie kolego teraz zaskoczyłeś z tymi zaślepkami :D muszę dobrać się do tych kierunków bocznych i sprawdzić żarówki być może jest to aż tak proste, tylko jak się dostać do żarówek nie uszkadzając klosza może mi jeszcze podpowiesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaski śrubokręt owinąć jakąś szmatką (aby nie porobić rys na lakierze) i podważyć. Boczne kierunki z jednej strony mają 2 małe jakby haczyli a z drugiej 1 zatrzask. Podważ na dole mniej więcej w połowie i wyskoczy.

fer-kierunkowskaz-migacz-boczny-dymiony-tuning-ece-volkswagen-passat-sdn-plus-kombi-b5-3b-97-00.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze nie na temat, ale nie dziala mi wlasnie boczny kierunek w nadkolu. Brak pradu. Mozna podlaczyc na krotko kablem do lampy przedniej(kierunku)? Ma ktos moze schemat badz zdjecia jak dostac sie do tego kabelka? po wyjeciu bocznej lampki nie wiele widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dostać się do tego jak odkręcisz nadkole. albo cały błotnik. wtedy masz wszystko na wierzchu i może znajdziesz przyczynę awarii bez konieczności doklejania dodatkowego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, moze nie na temat, ale nie dziala mi wlasnie boczny kierunek w nadkolu. Brak pradu. Mozna podlaczyc na krotko kablem do lampy przedniej(kierunku)? Ma ktos moze schemat badz zdjecia jak dostac sie do tego kabelka? po wyjeciu bocznej lampki nie wiele widac.

nie ten dział!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności