Skocz do zawartości
maca1988

Zamiana licznika passat b2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy w passacie b2 1.6 benzyna da sie zamontować licznikz tzw. ekonomizerem to takie cośna górze zamiast wskaźnika od temperatury bo wskaźnik od temperatury jest wtedy obok wskaźnika paliwa.Posiadam licznik z zegarkiem

 

419839130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Misio_puchaty

Wątpię czy to coś pomoże, też w swoim zmieniałem licznik i ekonomizer nie działa, jeśli w poprzednim modelu licznika tego nie było to auto nie ma instalacji do ekonomizera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie i nie jestem pewien ale czy w 1.6 były w ogóle montowane ekonomizery? W 1.8 był napewno, a czy w 1.6? chyba poprostu nie, i dlatego to nie działa i nie ma instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić instalację żeby działał ekonomizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1.6 były na bank, trzeba byłoby podpytać kolege DAN on ma B2 w wersji FOREML E z ekonomizerem właśnie.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to żeby działał trzeba przeciągnąć wężyk z podciśnieniem do kolektora dolotowego i podłączyć go do licznika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w B2-ce ale w poldku wpiełem się igłą lekarską w przewód między serwem a kolektorem, przewód taki jak od sprysku-ekonomizer działa znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam to żeby działał trzeba przeciągnąć wężyk z podciśnieniem do kolektora dolotowego i podłączyć go do licznika :)

U mnie jest taki wężyk przy liczniku, ale ekonomizera ani śladu. Licznik jest (raczej) typowo do diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak. moj passacik B@ 1.6 ma ekonomizer i dziala SUPER :)... tak jak koledzy pisza trzeba taki specjalny wezyk doprowadzic do tego EKONOMIZERA :) nie wiem skad i wogole ale wiem ze to GUMOWY wezyk :)

 

apropo.... tez chce takie zegary... bo mam ZEGAREK zamiast obrotka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem w 1.6 ekonomizer. Do licznika bylo podpiete podcisnienie z kolektora a dodatkowo w skrzyni bylo podpiecie do czujnika 5 biegu bo tylko na piatce wstawala wskazowka od ekonomizera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow,

Paru wtajemniczonych w temat bedzie wiedzialo o co chodzi ....

 

W moim liczniku cos bzyczy :)< TEMAT O TYM >.... no i postanowilem sobie go wymienic... jak juz wymieniam to najlepiej z obrotomierzem.... < Allegro.pl > (ale zaraz do tego wroce)

 

Chodzi o to ze na moim LICZNIKU mam

km/h

975

natomiast na tym co kupilem jest:

km/h

935

czy jest tu jakis haczyk ? oba liczniki maja skale do 200... ale czemu na jednym jest 975 a na drugn 935 ?

 

jak go zaloze bedzie wskazywal dobrze predkosc ?

 

- wracajac do tego ze na NOWYM liczniku bede mial obrotomierz... ciezko go podlaczyc ?

 

pozdrawiam

DAN82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej haczyka w tym nie ma:D co do obrotka to wszystko powinno działać po zmianie licznika, poprostu wsadzasz kostki i wszystko powinno działać:D

jeśli nie to prawdopodobnie nie będziesz miał podłączonego kabelka pod łącze W w alternatorze:)

u mnie był problem z włącznikiem świateł. kiedy podłączyłem nowy licznik wycieraczki uruchamiały migacze i na odwrót :633: ale okazało się że to wina włącznika świateł (taki myk:))- jakieś spięcie...(nowy kosztuje 32zł)

ale bez obaw to raczej jednorazowy problem... pozdrawiam

Edytowane przez volks85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to ze na moim LICZNIKU mam

km/h

975

Oryginalny licznik dedykowany do passata z silnikiem 4-ro cylindrowym.

 

natomiast na tym co kupilem jest:

km/h

935

Z golfa II z silnikiem 1,3 , będą minimalne przekłamania na pokazywanej prędkości.

 

A na licznikach z ekonomizerem, na jego (ekonomizera) dolnej krawędzi jest nadruk do jakiego silnika dedykowany jest ekonomizer (pojemność, moc i chyba liczba cylindrów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam ekonomizer moge przelozyc od mojego licznika...

tak samo sam predkosciomierz...

Chyba problemu by nie bylo co ?

 

Glownie chiodzi mi o to by miec obrotomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predkosciomierz wypadałoby przelozyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełóż tak będzie lepiej i pewniej, nie ma z tym problemu, tylko uważaj na wiązki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko... rozbieranie licznika mam juz opanowane :)... w 100% :)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Panowie mam juz licznik i mam kolejne problemy :/

 

1. do czego jest ta tasma ktora nie jest podlaczona do licznika a w moim jeszcze zamontowanym w aucie jest...

 

2. Panowie mam problem. W moim liczniku tez mam dwie wtyczki ale ta 2 jest troche mniejsza... Czy bede mial problem ? i czy ktos ma moze taka wtyczke ?

 

licznik1.jpg

Edytowane przez DAN82
nowy licznik... nowe problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanko... mam troche RYS na tym plastiku.... da rade je jekos usunac ? sa dosyc glebokie.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ? nikt nie umie (nie potrafi) mi pomoc ?

Moze ktos z was ma wtyczki pasujace do tech na "nowym" liczniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedz na zlom i szukaj golfa mk2 - jak widac byly rozne wtyki, moj licznik mial normalne passatowskie wtyki a pochodził z golfa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności