Skocz do zawartości
darek_tz

Umiejscowienie zegarów EGT i BOOST

Rekomendowane odpowiedzi

Niemal pół roku po decyzji w końcu pojawiły się dodatkowe zegary.

 

Zestaw składa się z:

- słupka zrobionego przez Jaruckiego kupionego do Majcina (dzięki Jarucki :piwko )

- zegary AG SM PEAK Boost, ciśnienie oleju i (jednak) temperatura oleju

- podstawka filtra oleju pod czujniki

Jeśli chodzi o wartości wyświetlane przez zegary to są zgodne z tymi co podczas logowania. Boost wskazał max 1,3 bar, temperatura oleju po rozgrzaniu silnika okolo 90 stopni Celcjusza, a jesli chodzi o ciśnienie to na zimnym wskazuje okolo 5bar i systematycznie spada do 1,2bar na mocno rozgrzanym silniku (według informacji znalezionych w kilku miejscach sa to dobre wartości)

W sumie sam montaż poza tym, że jest dość czasochłonny to nie sprawiał większych trudności, no może poza uszczelnieniem podstawki pod czujniki, bo olej uciekał zaślepkami.

Zostało jeszcze wyczyścić słupek, bo trochę sie pobrudził podczas montazu.

P.S. Jarucki to już wiesz gdzie wylądował ;)

 

[ATTACH=CONFIG]68742[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68743[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68744[/ATTACH]

Edytowane przez slaweq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- słupka zrobionego przez Majcina

 

Jakiego

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slaweq - pięknie to wygląda - to teraz jaki następny projekt w 1.8T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale brudasy montowały ;)

ciśnienie oleju i temperatura to jakby dwa uzupełniające się zegarki... Ale Twój wybór. Ja - mając LPG - poszedłbym jednak w EGT zamiast temperatury oleju (ciśnienie to must).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, ze słupek był już lekko brudny jak go kupilem (na tych kantach, teraz kiedy wiem, ze wszystko dziala jak nalezy spokojnie wymontuje slupek i go wyczyszcze), ale najpierw chcialem go zamontowac i ocenic. Co do EGT to nie jest tak, ze ja z niego zrezygnowalem, po prostu zamarzył mi się sportowy kolektor wydechowy i chyba chcialbym jednak za jednym zamachem wymienic kolektor i zamontowac EGT, wowczas np kosztem temp oleju albo montujac EGT w innym miejscu. Także Marku Twoją cenną uwagę sprzed kilku miesięcy nadal mam w głowie. Raz, ze nie chcialem jeździć z dziurą w słupku, a dorwałem dość tanio wskaźnik temp oleju, a dwa - patrz 2 zdania wcześniej.

Ech.. myślałem, że pochwalisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slaweq - pięknie to wygląda - to teraz jaki następny projekt w 1.8T

a dla mnie jest kupa!

kolor slupka wogole nie pasuje do srodka auta

Edytowane przez pobs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dla mnie jest kupa!

kolor slupka wogole nie pasuje do srodka auta

 

Są gusta i guściki.

Fakt nie wygląda to jeszcze zbyt estetycznie (słupek będzie wyczyszczony), ale dla mnie to ma spełniać przede wszystkim funkcję informacyjną a nie pięknie wyglądać i pachnieć. Według mnie kupą to byłoby zamontowanie tego słupka do Twojego byłego Passata, gdzie miałeś jasne wnętrze, natomiast w aucie o ciemnym wnętrzu nie robi aż takiego dużego kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dla mnie jest kupa!

kolor slupka wogole nie pasuje do srodka auta

 

A co on seledynowy jest, co się czepiasz

"kupa" jasne ale swoje zadanie spełnia.

A jak ktoś w srebrnym samochodzie ma felgi stalowe czarne to też powiesz że "kupa" bo niepasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo mnie zrozumieliscie z ta kupa. Slupek zrobiony w aucie o jasnym czy ciemnym srodku - spelniac bedzie to samo zadanie - mnie chodzilo o kolor ktory nie pasuje do podsufitki - mogloby to byc bardziej dpoasowane ;)

 

A jak ktoś w srebrnym samochodzie ma felgi stalowe czarne to też powiesz że "kupa"

nie, predzej tu pasuje przyklad srebrnego auta z popielatym blotnikiem :P

 

kupą to byłoby zamontowanie tego słupka do Twojego byłego Passata, gdzie miałeś jasne wnętrze

tak wygladalo to u mnie ;) - do obszycia slupka posluzyl material z podsufitki

zdjecie robione podczas montazu jak widac, nie bylo jeszcze calkowite podpiete na spinkaxh od tylu

snap2sx8.jpg

By pobs at 2007-03-09

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym zrobić sobie wskaźnik doładowania na słupku i oflokować go może ktoś wie jak bezpiecznie zdemontawać słupek w 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurtyny masz? Jeśli nie to montuj w słupku, słupek delikatnie musisz odchylić od góry aż poczujesz, ze wyskoczy z pierwszej spinki, dalej będa jeszcze 3 i słupek jest Twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurtyny masz? Jeśli nie to montuj w słupku, słupek delikatnie musisz odchylić od góry aż poczujesz, ze wyskoczy z pierwszej spinki, dalej będa jeszcze 3 i słupek jest Twój.

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po poradę zgłosze się do slaweq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności