Skocz do zawartości
Gość perzos

kody błedów/świetlne w którym miejscu??

Rekomendowane odpowiedzi

Ten typ nie ma złącza diagnostycznego!!! sprawdz pociagajac za obudowę lewarka biegów, masz na pewno jedną wtyczkę na dwa piny masa i +12V ale na pewno nie do diagnozy!

W takim razie co to jest za gniazdo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
toldek1 napisał/a:

Ten typ nie ma złącza diagnostycznego!!! sprawdz pociagajac za obudowę lewarka biegów, masz na pewno jedną wtyczkę na dwa piny masa i +12V ale na pewno nie do diagnozy!

 

W takim razie co to jest za gniazdo?

U mnie też jest to gniazdo pod gałeczką :rotfl: od biegów jeśli ktoś się oriętuje do czego to jest to proszę o opinie

 

PS. czy to może byc do tych kodów błyskowych które to ukazują błędy za pomocą jakiejś diody( żarówki )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest to gniazdko, a silnik nie ma zupełnie żadnej elektroniki :hurra: więc to chyba nie kody błyskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac, auta przed sierpniem 92" nie maja łacza diagnostyki, klega pytał o silnik 1.8 full wtrysk PF taki sam jak moj moj jest z 90" czyli u mnie tez nie ma co szukac? akurat u mnie by sie przydało, czy to tlko chodziło o 2.0 L 2e, ja tez szukałem w opcji "TUTAJ" ale nic nie znalazłem na temat mojego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, mam paska z '89 roku i przy lewarku zmiany biegów jest gniazdo diagnostyki do kodów błyskowych. Jak masz silnik na wtrysku to i jest komputer. Reszta to kwestia interfejsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego, mam paska z '89 roku i przy lewarku zmiany biegów jest gniazdo diagnostyki do kodów błyskowych. Jak masz silnik na wtrysku to i jest komputer. Reszta to kwestia interfejsu.

 

W głowie się nie mieści co wypisujesz - sławekm65, obecność komputera nie świadczy o tym że auto ma diagnozę!!!!!!!! ani wtrysk. Np. silnik 1.6 PN na gaźniku Pierburg 2EE ma komputerek, a interfejs to temat rzeka.

Edytowane przez toldek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toldek1, nieuważnie czytasz. Mówię, że jeśli JEST WTRYSK TO MUSI BYĆ KOMPUTER, a nie odwrotnie. Jedynie do czego się przyznaje to są podobno jakiś wtryski mechaniczne czy coś koło tego i tu nie wiem jak to działa. Co do interfejsu to trzeba poszukać. Jak pisałem, w moim pasku (1989r) mam monowtrysk boscha i przy lewarku zmiany biegów mam interfejs do kodów błyskowych (sprawdzałem, działa). Na forum Golfa znalazłem kiedyś interfejs wyprowadzony w komorze silnika (przy cewce WN) na pojedynczym kablu. Tak więc jak mówię, wszystko jest kwestią interfejsu. Jako ciekawostkę proponuję zobaczyć ten link: http://www.vwgolf.pl/?page_id=123

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś może mi powiedzieć co lepiej się sprawdza diagnostyka za pomocą komputera, czy lepiej jest polegać na kodach błyskowych? jest jakaś różnica? słyszałem, że kody błyskowe znajdują więcej błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to albo to :) Starsze samochody sprawdzamy tylko za pomocą kodów błyskowych a nowsze tylko za pomocą interfejsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starsze samochody sprawdzamy tylko za pomocą kodów błyskowych a nowsze tylko za pomocą interfejsu

tak ok, ale mojego passata 1.8 rp można diagnozować tak i tak. Więc co jest dokładniejsze w diagnozie ?

 

---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 20:01 ----------

 

czy ktoś wie?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ok, ale mojego passata 1.8 rp można diagnozować tak i tak. Więc co jest dokładniejsze w diagnozie ?

 

a gdzie masz u siebie wtyczke od interfejsu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy lewarku biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i naczytałem się na forum ze nie mozna diagnozowac passka b3, a dzisiaj elektrykk podpiął się z kompem, wyskoczyły błędy sondy lambda i walnięty czujnik halla :)

 

silnik 1,8 rp '90 kostka koło lewarka biegów, ta po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawa się ma z 2E jeśli chodzi o kody błyskowe ??? Mój Passat 92r koło drążka zmiany biegów jest tylko jedna wtyczka rozbierałem niedawno cała tapicerkę z przodu w celu wymiany nagrzewnicy i drugiej nie znalazłem. Wie ktoś jak sprawdzić mój silnik bo coś kuleje??? Czy jak bym dorwał ECU od 2E z 93 roku to była by już diagnostyka normalnie VAG-em...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnych mi informacji po sierpniu '92 była już diagnostyka w 2E czyli jak modelowo szedł '93. Z którego masz miesiąca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jaka wersja VAGa jest najlepsza do naszych 2E? Podłączałem polski vag ver 4.9 i błędy ładnie odczytał i skasował ale nie dało się odczytać obrotów silnika, temp i czegoś tam jeszcze... A raczej odczytał ale to durnoty były obroty wynosiły "7", temp ponad "200". A chciałbym sprawdzić jakie faktycznie mam wolne obroty bo wydaje mi się, że obrotomierz kłamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności