Skocz do zawartości
aki

Czujnik ciśnienia w oponach ...

Rekomendowane odpowiedzi

ale gdyby było coś nie tak z czujnikiem abs, to świeciłyby również kontrolki od esp i abs-u, tutaj w moim przypadku tylko ciśnienie w oponach. Poza tym, czujnik raczej działa poprawnie gdyż po podpięciu komputera i włączeniu opcji pokazywania wartości na wszystkich kołach pokazywał jednakową wartość prędkości;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem akumulator na ponad pół godziny, po ponownym podłączeniu sensor w kierownicy i ESP się skalibrowały a kontrolka od ciśnienia w oponach jak świeciła tak świeci ;/

Edytowane przez wojnarjaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że masz sprawdzanie ciśnienia w oparciu o ABS, a nie koła z czujnikami? Skoro pojawił się problem po zmianie felgi, to może czegoś brakuje. Programowałeś nowe parametry "ciśnienia" po zmianie felg?

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to było tak, że po zmianie felgi zrobiłem kilkanaście kilometrów po mieście i nie było żadnego problemu. Wieczorem pojechałem w dłuższą trasę i wtedy zaświeciła się kontrolka. Po zaświeceniu sprawdziłem ciśnienie w oponach, próbowałem zrestartować poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku koło lewarka zmiany biegów. Ale żadnej reakcji, kontrolka jak świeciła tak świeci dalej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też po zmianie kół po paru kilometrach zaświeciła kontrolka i odezwał się gong. Po "zaprogramowaniu" na postoju z odpalonym silnikiem, poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku wszystko wróciło do normy.

 

Może masz błąd sterownika? Jak się świeci to nie ma opcji, żeby gdzieś błędu nie było. Autoscanem sprawdzałeś wszystkie sterowniki? Bo jakby działało, a winny był czujnik to po zaprogramowaniu wszystko wracałoby do normy na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu do komputera, wykrywa błąd systemu ABS, lecz nie dadzą rady wykasować tego błędu, system nie puści ich dalej. Tak się zastanawiam czy t o jest wina czujnika ABS, ale gdyby to on był uszkodzony to świeciłby tez ABS i ESP, bo przecież wszystko działa w oparciu o ten właśnie czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zresetować ustawienia

Opisałem to kiedyś - proszę LINK

 

Zawsze zapisz jaki błąd występuje - sam bedziesz mogł sprawdzić o co chodzi.

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem po wymianie całych kół na zimowe stalowe. Do felg stalowych dokupiłem czujniki, rok temu było wszystko dobrze, nic się nie świeciło. Dzisiaj zmieniłem koła i zapaliła się kontrolka, że mało ciśnienia w oponie. W wulkanizacji napompowali wszystkie koła. Czy może być temu tak, że zamieniłem z przodu na tył. Może da się na nowo skalibrować system? tylko jak? niestety nie mam żadnego przycisku przy skrzyni biegów. Czujniki są w każdej feldze oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy system oparty na czujnikach czy na abs to przycisk powinien być... :hmm

A co masz w prawym rzędzie najbliżej popielniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony nic nie ma, jedyne przyciski jakie są to od Auto Hold`a i ESP. Jest to wersja z USA może temu nie ma przycisku. Któryś z kolegów parę stron wcześniej też miał czujniki ale przycisku brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kompem wyłączyć system i włączyć od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, właśnie jestem po wymianie całych kół na zimowe stalowe. Do felg stalowych dokupiłem czujniki, rok temu było wszystko dobrze, nic się nie świeciło. Dzisiaj zmieniłem koła i zapaliła się kontrolka, że mało ciśnienia w oponie. W wulkanizacji napompowali wszystkie koła. Czy może być temu tak, że zamieniłem z przodu na tył. Może da się na nowo skalibrować system? tylko jak? niestety nie mam żadnego przycisku przy skrzyni biegów. Czujniki są w każdej feldze oddzielnie.

 

VCDS i błędy. Może w FISie musisz przestawić na drugi set opon. Jeżeli nie to adaptacja.

 

Obojętnie czy system oparty na czujnikach czy na abs to przycisk powinien być... :hmm

 

System z czujnikami w kołach przycisku nie ma.

 

EDIT: Pomyliło mi się z B7

 

W B6 jeżeli jest przycisk z napisem SET to jest kontrola z ABS, jeżeli sama 'oponka' to pełna kontrola ciśnienia

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde

 

Odsyłam do zeszytu 3.3 - porady, strony 74-75...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz, co pokombinuje jutro :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem podpiąć się pod temat. Posiadam w swoim aucie uklad pomiaru ciśnienia opon, przez długi czas wszystko było w jak najlepszym porządku, ostatnio podpiąłem VCDS aby profilaktycznie wykasować jakieś błędy które się pokażą i ku mojemu zdziwieniu pokazał się błąd:

 

01521 - Sensor for Tire Pressure

004 -- No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 209

Mileage: 228818 km

Time Indication: 0

Date: 2013.05.18

Time: 18:55:00

 

Freeze Frame:

ON

Voltage: 12.20 V

ON

ON

OFF

OFF

OFF

 

układ pomiaru ciśnienia mam oparty o ABS. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestię od czego mogę zacząć to był bym wdzięczny. Pozdrawiam.

Edytowane przez jjohnyy5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam w swoim aucie czujniki ciśnienia opon,

 

 

System pomiaru ciśnienia mam oparty o ABS.

 

To jest sprzeczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o układ kontroli ciśnienia ;). Już poprawione.

Edytowane przez jjohnyy5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nikt żadnej "ojcowskie" rady??? :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności