Skocz do zawartości
aki

Czujnik ciśnienia w oponach ...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy po numerze VIN można sprawdzić który system został zastosowany?

 

Pozdr

Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy po przycisku. Napisałem wyżej.

 

 

:eek::eek::eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sa dwa rodzaje pomiaru cisnienia : jedna przez czujniki abs tzn ze liczona jest dokladna ilosc obrotow kazdego kolo, jesli sa rózne zapala sie kontrolka cisneinia,

 

Chciałem zapytać ;

Może ktoś z Kolegów orientuje się jaki jest w przybliżeniu koszt i jakie elementy trzeba dokupić aby zamontować pomiar ciśnienia jw. , czyli przy pomocy czujników ABS-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie wywaliłem czujniki. Pomykam bez i czasami zdarza się ze kontrolka mi się zaświeca, co to może oznaczać ? chwile się świeci i gaśnie czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. zakupiłem kilka dni temu felgi do Passata b6 17 cali jeszcze ich nie widziałem na żywo i ponoc maja czujniki cisnienia opon (tak mowił sprzedający) gdzie ich szukac? tzn gdzie sa zamontowane? co oprocz włacznika SET potrzebne jest do działania tego wszystkiego? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tak dla odświeżenia tamatu jakby komuś wyskoczyła kontrolka cisnienia opon.

Wczoraj wreszcie zmieniłem koła na zimowe :) :) :) :)

 

Ponieważ letnie mam 215 a zimówki 205 to zapaliła się kontrolka ciśnienia - wystarczy zrobić reset (przycisnąć i przytrzymać guzik SET przy skrzyni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam czujnik ciśnienia w oponach (ten uboższy który mierzy obrót kół po ABS...). Dzisiaj zaświeciła mi się ta kontrolka. Nie idzie jej skasować przyciskiem (próbowalem wielokrotnie na setki sposobów), przycisk jest sprawny, przewody podłączone, a komputerem nie mogę się połączyć z tym modułem. Co może być przyczyną? Gdzie fizycznie znajduje się ten moduł?? Dodam, że opony mają prawidłowe ciśnienie i powietrze z nich nie schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz uboższą wersję, to nie ma dodatkowego modułu. Obsługiwane to jest przez '03-Brake Electronics' lub '03-ABS Brakes'. Zobacz jakie masz tam błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tam żadnych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam czujnik ciśnienia w oponach (ten uboższy który mierzy obrót kół po ABS...). Dzisiaj zaświeciła mi się ta kontrolka. Nie idzie jej skasować przyciskiem (próbowalem wielokrotnie na setki sposobów), przycisk jest sprawny, przewody podłączone, a komputerem nie mogę się połączyć z tym modułem. Co może być przyczyną? Gdzie fizycznie znajduje się ten moduł?? Dodam, że opony mają prawidłowe ciśnienie i powietrze z nich nie schodzi.
Dwa razy byłem w serwisie z taką samą usterką po wielkich bojach panów "specjalistów"okazało się że nie ma masy na przycisku.Może u kolegi jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że w przycisku jest wszystko OK. Może ktoś orientuje się gdzie prowadzi ten przewód z przycisku? myślę, że mógł się gdzieś przerwać albo wyczepić z jakiejś kostki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to skoro kabel przerwany to nie dziala ok idz po kablu i szukaj przerwania przetarcia :) sprawdz napiecie na nim probowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: w tylnych kołach mam normalne wentyle - odkręcam czapeczkę i mogę ręcznie sprawdzić ciśnienie i dopompować koło. Natomiast po przejściu do kół przednich zbaraniałem: zamiast zwykłej czapeczki jest jakaś taka inna końcówka - jakby węższa, gładka i niedająca się wykręcić. Stąd wnioskuję, że mam w przednich kołach jakąś formę czujników ciśnienia. Czy słusznie rozumuję? Czy to można jakoś wykręcić, żeby ręcznie sprawdzić ciśnienie i/lub dopompować koło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki passat - b5 czy b6? Foto zrób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5 fl. Jestem już pewien, że mam czujniki ciśnienia (ale co ciekawe tylko z przodu) bo właśnie na obrotomierzu wyświetlił mi się komunikat, że mam niedociśnienie w prawym kole. Czy to cuś można normalnie odkręcić - jak zwykły wentyl - i dopompować koło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że bez foto nie obejdzie się, a w tym wątku więcej jest speców od B6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wygląda to tak:

5b1f16a3c9cd3fb0med.jpg

 

EDIT: alarm odwołany :053: Ta końcówka, która jest na zdjęciu to po prostu wentyl, który można pompować bez zdejmowania czapeczki :wstyd: Czujników nie mam i to chyba nawet lepiej :jasne

Edytowane przez Obywatel
dodanie treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam czujnik ciśnienia w oponach (ten uboższy który mierzy obrót kół po ABS...). Dzisiaj zaświeciła mi się ta kontrolka. Nie idzie jej skasować przyciskiem (próbowalem wielokrotnie na setki sposobów), przycisk jest sprawny, przewody podłączone, a komputerem nie mogę się połączyć z tym modułem. Co może być przyczyną? Gdzie fizycznie znajduje się ten moduł?? Dodam, że opony mają prawidłowe ciśnienie i powietrze z nich nie schodzi.

 

Koledzy mam ten sam problem.

Czujniki na ABS-ie, wymieniłem tylko felgę, więc teoretycznie nie powinno być żadnego problemu. Dwa razy już próbowali wykryć przyczynę świecenia się kontrolki, ale niestety rozkładają ręce. Wykrywają błąd układu hamulców lub ABS (już nie pamiętam dokładnie), ale w żaden sposób nie potrafią go wykasować.

Przycisk koło lewarka też wcale nie, reaguje, lecz jest podświetlany, także napięcie musi do niego dochodzić.

Czy ktoś może podsunąć jakieś ewentualne sugestie, co robić w tym temacie, bo widok tej kontrolki jest dla mnie nieco irytujący;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy systemu kontroli cisnienia opartego o ABS bedą w sterowniku ABS i tam trzeba tego szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności