Skocz do zawartości
aki

Czujnik ciśnienia w oponach ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość godles83

w jaki prosty sposób sprawdzic czy w moim modelu są czujniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej - udać się do serwisu VW i po numerze VIN...

powinieneś mieć przycisk po prawej stronie dźwigni zmiany biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość godles83

chodzi może o przycisk SET?to niestety.a czy jak wypuszczę trochę powietrza to tak jaki komunikat powinien sie wyswietlic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy mam takie pytanko trochę nie w temacie potrzebuje porady na temat sprzęgła chydraulicznego ,ponieważ mojemu koledze siadło w aubi b4 i pomagam mu naprawiać i mamy pewne wątpliwości czy nie wiecie kogo można się tu poradzic na ten temat będe bardzo wdzięczny albo jakiś link

 

chyba zupełnie nie na temat.... audi b4... i sprzęgło... a ten wątek jest o czujnikach ciśnienia w Passacie 3C

 

 

chodzi może o przycisk SET?to niestety.a czy jak wypuszczę trochę powietrza to tak jaki komunikat powinien sie wyswietlic?

 

jaki komunikat pojawi się zależyi od tego jaki masz ustawiony język oraz jaki typ czujnika posiadasz (ABS czy 433MHz)

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ważne Koledzy, ale ja nie mam przycisku SET przy skrzyni, a czujniki jak najbardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to ważne Koledzy, ale ja nie mam przycisku SET przy skrzyni, a czujniki jak najbardziej ;)

 

czujniki czego? :641:

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
czyjniki czego? :641:

 

Pewnie chodzi mu o czujniki czadu.... tylko po co pisze o nich w poście o czujnikach ciśnienia w oponach ????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Chodziło mi bardziej o czujniki stanu rozkładu elementów potasu w mieszance syntetycznego kauczuku, ochraniającego zamek pokrywy filtra powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszając temat- jak można wyłączyć czujnik ciśnienia.

Zmieniłem koła na zimowe (nie mam drugiego kompletu czujników) i teraz cały czas mi swieci. Niby nic takiego ale jak by się dało...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zmieniles z felgami cale komplety opony i felgi na zime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniłem na zimówki na felgach stalowych.

W zeszłym roku zmieniałem tylko opony- było wszytko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz czujniki ? Wersja full ze wskazaniami na MFA czy te działające w oparciu o czujniki ABS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba "wersja full" bo jak mi wymieniali w zeszłym roku same opony to wewnątrz alusów były jakieś czujniki.

Na MFA po włączeniu silnika pisze "tire pressure to low" czy jakoś tak. Można to wyłączyć przyciskiem od dołu przełącznika wycieraczek, wtedy wyświetla normalnie komputer (spalanie, zasięg itd.), zostaje tylko żółta ikona "przebitej opony" na obrotomierzu.

Trochę wkurzające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji FULL albo instalacja czujników na felgach, albo wizyta u "tych co się znają" i całkowite wyłączenie układu kontroli ciśnienia.

 

Dla ustalenia jeszcze "uwagi" :637: W wersji Full ten przycisk nie ma wykrzyknika w środku.

set.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamiast podpinać co pół roku kompa i dez/aktywować funkcję, kupić 4 takie same czujniki i zamontować w zimówkach? Czujnik można kupić na alledrogo już za 50 zł, to wychodzi ok. 200 zł + przesyłka + montaż w kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez wczoraj wymieniałem koła na zimowe, i poruszeniu z miejsca zapaliła mi się kontrolka ciśnienia w kołach. Jak i czy wogóle można przebudować czujniki z letnich kół na zimowe,a jeżeli nie to czy można wyłączyć denerwującą kontrolkę, może zakleić serduszkiem i czekać do wiosny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakleić serduszkiem i czekać do wiosny

 

Dla czujników w oponach pozostaje tylko serduszko lub zakup i montaż drugiego kompletu czujników.

 

Dla wersji "ABS'owej" wystarczy tylko ponownie zaprogramować układ "z palca" za pomocą "klawisza".

 

:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefwal - co miałeś na myśli mówiąć:

"Dla wersji "ABS'owej" wystarczy tylko ponownie zaprogramować układ "z palca" za pomocą "klawisza".?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW instaluje dwa rodzaje czujników cisnienia.

 

Opcja FULL - charakteryzuje się zamontowanymi czujnikami w oponach i wskazaniami ciśnienia w każdym kole.

 

Opcja ABS oparta jest na analizie danych z czujników ABS (nie ma czujników w oponach). W tej opcji można zaprogramować kontrolę np. po wymianie opon naciskając i chwilę trzymając przycisk od tego systemu.

 

;););)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa rodzaje pomiaru cisnienia : jedna przez czujniki abs tzn ze liczona jest dokladna ilosc obrotow kazdego kolo, jesli sa rózne zapala sie kontrolka cisneinia, druga opcja bardziej szczegolowa na kazdym wentylu jest czujnik ktory radiiowo przekazuje do komputera wskazania z kazdej opony. W przypadku czujnikow abs wystarczy zgodnei z instrukcja skalibrowac system jeszcze raz, namomiast w przypadku czujnikow na kolach, a raczej ich braku nic nei da sie zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności