Skocz do zawartości
aki

Czujnik ciśnienia w oponach ...

Rekomendowane odpowiedzi

Obsługa systemu z czujnikami jest z kierownicy multi lub manetki. Przycisk jest przy systemie z ABS.

Cześć można prosić o opis jak to zrobić? Mam paska z USA czujniki ma w oponach po zmienia na zimowe zapaliła się kontrolka przycisk set mam jedynie w manetce tempomatu. Kierownicy multi nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jadac autem zaswiecila mi sie kontrolka cisnienia opon zatrzymalem sie na stacji dopompowalem powietrze kontrolka nadal sie swieci? Dodam ze niedawno wymienialem kola i nie posiadam czujnika cisnien wewnatrz opon. Ktos wie co z tym zrobic?

 

Mam wlasnie taki sam problem

 

Przytrzymaj kilka sekund przycisk ciśnienia kół...

 

Niestety u mnie nie ma przycisku cisnienia kol. Komputer pokazuje blad staly i nie mozna go usunac. Samochod nigdy nie mial czujnikow. Ktos mial podobna sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje się na zegarach symbol przekroju opony na żółto?

To wyłącz (zmień ustawienia, albo jak częściej się to nazywa - kodowanie) funkcję ostrzegania o spadku ciśnienia realizowaną w oparciu o sterownik ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokazuje się na zegarach symbol przekroju opony na żółto?

To wyłącz (zmień ustawienia, albo jak częściej się to nazywa - kodowanie) funkcję ostrzegania o spadku ciśnienia realizowaną w oparciu o sterownik ABS.

 

Napiszesz cos wiecej jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, czy wyświetla Ci się ta ikona na zegarach ostrzegająca o spadku ciśnienia.

Bo jeżeli tak masz a nie masz przycisku SET przy dźwigni zmiany biegów, to wygląda na to, że w module ABS jest włączona kontrola ciśnienia w oponach i wyszło, że ciśnienie się różni w oponach i ostrzeżenie się świeci ale nie masz jak po napompowaniu opon ustawić, że ciśnienie jest już prawidłowe. Służy do tego przycisk SET, którego nie masz.

Dlatego zaproponowałem wyłączenie tej funkcji, skoro nie możesz z niej prawidłowo korzystać.

W module pompy ABS jest opcja monitorowania ciśnienia w oponach - tam to konfigurujesz.

Ale jeżeli jest inaczej, niż się domyślam, to zapomnij o tym, co napisałem.

Więc wyświetla się ten symbol opony na żółto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę że jest tu kilka osób które pewnie będą w stanie mi pomóc z czujnikami

Mam Paska BT z czujnikami w oponach. Podczas wymiany opon jeden z czujników z zasadzie rozpadł się, ale chłopakom udało się go skopiować do zamiennika. W międzyczasie okazało się że uszkodzony mam sterownik (zaśniedziały styki od wody i odpadły) więc wymieniłem końcówkę wiązki i sterownik. Bingo zaczęło banglać, ale jedna z opon co jakiś czas traciła kontakt z "bazą", więc podczas wymiany opon na zimówki żona poprosiła w wulkanizacji o wynianę czujnika. Niby zgrali, niby włożyli ale tiszyna. Teraz w ogóle nie widzi bazy.

Nie mam VCDSa tylko VASa i ODISa, ale po sprawdzeniu informacji o oponach obok ID jednego z czujników jest [Niedostępne] i nie wiem o co comeone.

Czy to można jakoś doprogramować, coś zmienić lub założono zły czujnik (częstotliwość, etc..)?

 

Ktoś na tym forum pisał że wraz z zamiennikami czujników dostał jakiś program do wgrania, nie za bardzo wiem jak do tego podejść.

 

Dziękuję z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak chcesz pisz prywatną wiadomość to może uda mi się Ci pomóc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały problem, już pare wulkanizacji nie wie Jak założyć mi te czujniki, po dokręceniu czujnika jest luz około jednego milimetra między felgą a gumą uszczelniającą. W środku tulei jest pierścień ograniczający dokręcenie tulejki do końca, teraz nie wiem czy tuleje są uszkodzone fabrycznie?? Na zdjęciu przedstawiłem Jak wygląda ta tulejka oraz jak maksymalnie można dokręcić tą tulejkę

 

82c2ef86fe8ef537gen.jpg

 

9fc48b26971785a0gen.jpg

 

a03f1cf5a1c59ee2gen.jpg

 

67ce2ebcbf1ff7c3gen.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Felgi OEM czy aftermarket?

Nie brakuje Ci podkładki?

 

http://i044.radikal.ru/1203/17/19c507f3cc03.jpg

felgi oryginalne Volkswagena 16 calowe na zdjęciu co przedstawiłeś w tulei nie ma pierścienia ograniczającego, nie wiem dlaczego ja mam te pierścienie:/ jedynym wyjściem chyba będzie rozwiercenie tych Pierścieni ograniczających dokręcenie

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie o przycisk, jeśli nie ma na nim SET, tylko opona, to oznacza, że nie mogę go wcisnąć i zaprogramować nowej wartości? Zamierzam zamontować u siebie zestaw na bazie ABS więc nie wiem czy muszę szukać guzika z wykrzyknikiem i napisem SET, czy wystarczy tez zwykły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może wkleić foty czujników zwykłych i tpms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki masz tylko tpms - w tym wątku kilka postów wyżej masz fotki.

Natomiast to uruchamiane przyciskiem SET to nie są czujniki tylko komp zlicza w oparciu o ABS i jak spada to wywala wykrzyknik na desce ale bez informacji, które koło i jaka wartość ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni mam problem z jednym z czujników w kole. Po przejechaniu jakiegoś dystansu zaczyna migać a po chwili zapala się na stałe kontrolka od ciśnienia, komputer w tym momencie nie pokazuje ciśnienia w lewym przednimm kole, po przejechaniu kilku km czujnik znowu się aktywuje i pokazuje prawidłowo ciśnienie. Czy możliwe aby po 5 latach bateria padła? czy może czujnik uszkodzony? Opony zmieniane w listopadzie a problem się pojawia od kilku dni. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę . Chcę założyć na zimę swoje felgi z sportsvana bez czujników. Prawdopodobnie będzie ciągle świecił SET - gdzie znajdę w jaki sposob je wylaczyc . Dziękuje- pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam prośbę . Chcę założyć na zimę swoje felgi z sportsvana bez czujników. Prawdopodobnie będzie ciągle świecił SET - gdzie znajdę w jaki sposob je wylaczyc . Dziękuje- pozdrawiam

 

W tym wątku, tylko trzeba go przeczytać... :what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

proszę o pomoc przy doborze czujników. Znalazłem w dobrej cenie o numerze 5Q0 907 275. Oryginalnie jednak mam 3AA 907 275, a chciałbym zamontować nowe w drugim komplecie kół, tylko nie mam pewności czy podejdą? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z czujnikami ciśnienia. Po odpaleniu auta zaczyna migać kontrolka tpms po czym świeci stałym światłem. Z zegarów zniknęła całkowicie kontrola ciśnienia. Podejrzewam, że uszkodzony jest moduł tpms. Chciałbym go wymontować, sprawdzić okablowanie i styki. Proszę o podpowiedź gdzie go szukać i jak wymontować. W necie znalazłem info, że jest za tylnym zderzakiem jednak nie wiem gdzie dokładnie. Czy trzeba demontować zderzak i czy bez kanału da radę? Czy po wymianie trzeba go ponownie zakodować ? Może ktoś wie jakie numery pasują ?

Proszę o pomoc

Edytowane przez adamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, ale to na 90% bateria a nie moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności