Skocz do zawartości
two_pac

stłuczka i pytanie odnośnie możliwości sprzedaży auta na części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem dzisiaj stłuczkę i nie opłaca mi się naprawiać auta (nie z moejej winy, policja była na miejscu więc nie powinienm mieć chyba problemów z uzyskanie odszkodowania). Mam pytanie, ponieważ jestem w tej dziedzienie kompletnym laikiem. Czy istnieje jakaś możliwość by wyrejestrować auto i następnie żebym go sprzedawał na części ( niektóre bym sobie zostawił, ponieważ nyślę o kupnie następnej B3 ale troszkę lepszej).

 

Na moje (chyba) nieszczęsci OC sprawcy to HDI SAMOPOMOC.

 

Jak później walczyć o wyższe odszkodowanie, ponieważ wydaje mi się, że ich wycena nie będzia zbyt atrakcyjna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! Nie ma takiej możliwości. sa 3 mozliwosci: złomujesz wrak i na tej podstawie wyrejestrowujesz: to jedyny sposób na wyrejestrowanie pojazdu i jego faktyczne znikniecie z "papierów" ( możliwość wyjęcia kilku częsci, ale pojazd ma być kompletny, czyli na kołach, z silnikiem, skrzynią biegów i większością elementów blacharskich), albo sprzedajesz wrak,albo naprawiasz wrak. wszelkie inne kombinacje sa nielegalne i wiąża sie z konsekwencjami, oczywiscie negatywnymi. Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i istnieje jeszcze 4 możliwość o której każdy z nas wie,ale nie pisze, bo chyba się boi.

Wycinasz blache z numerami nadwozia idziesz w miejsce gdzie złomuja auta, płacisz zwykle ok 400-500 zł i auto masz zezłomowane.

Oczywiście nie popieram takich praktyk ani nie namawiam Cie do tego, bo jest to w świetle obowiązujących przepisów przestepstwo, tylko słyszałem o takiej mozliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
tylko słyszałem o takiej mozliwości.

A słyszałeś też, że nie ma sensu wydawać kasy na kupno nowego auta - wystarczy przecież je komuś ukraść?

Oj, Panie Opiekun....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złomowany pojazd niekoniecznie musi być kompletny. Można zostawić sobie np. silnik, ale za każdy brakujący do masy własnej kilogram trzeba zapłacić w punkcie złomowania kasiorkę. Kiedyś liczyłem, że średnio sie to opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A słyszałeś też, że nie ma sensu wydawać kasy na kupno nowego auta - wystarczy przecież je komuś ukraść?

Oj, Panie Opiekun....

 

ale co... :?::!:

Pisze jak jest, z palca nie wyssałem sobie takich informacji. Nie promuje takiego postepowania przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złomowany pojazd niekoniecznie musi być kompletny. Można zostawić sobie np. silnik, ale za każdy brakujący do masy własnej kilogram trzeba zapłacić w punkcie złomowania kasiorkę. Kiedyś liczyłem, że średnio sie to opłaca.

 

a gdyby tak wyjac silnik i skrzynie a drzwi zalac betonem - masa bedzie sie zgadzac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
tylko słyszałem o takiej mozliwości.

A co robisz, pisząc o tym? Lepiej wykasuj swój post, bo to wstyd...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdyby tak wyjac silnik i skrzynie a drzwi zalac betonem - masa bedzie sie zgadzac
i ślepego posadź na wagę u złomiarzy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co robisz, pisząc o tym? Lepiej wykasuj swój post, bo to wstyd...

Pzdr.

 

Dla mnie to żaden wstyd, bo tylko pisze o tym i inforumje, że taki proceder ma miejsce w naszym jakże przepięknym i uczciwym kraju. Nie namawiam nikogo do takiego postepowania ani tym bardziej nie trudze się takim zajeciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiesz - to trudno.

 

Wg. mnie to ty nie rozumiesz do czego bijesz i o co. Kończe, bo robi się OT no i dyskusji na tak płytkim poziomie prowadzić nie będe.

 

have a nice day :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
no i dyskusji na tak płytkim poziomie prowadzić nie będe.

 

have a nice day :)

Poziom ty ustawiłeś.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poziom ty ustawiłeś.

Pzdr.

no w takim razie przepraszam, ale musiałem po prostu zejść do poziomu rozmówcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

two_pac nie wygłupiaj się, jak możesz kupić lepszą B3 niż tą, którą mamy? :D Co prawda moja stała się przez ten długi weekend bogatsza o 4x elektryczne szyby wymontowane z B3 G60 ;) W najbliższych planach będzie gwincik do obecnych MAMów 16" no i wymiana siedzeń na jakiś welurek albo skórę ;) i będzie gites. No może jeszcze wymienię chłodnicę klimy i passior będzie niczym merol klasy "s". Także nie wygłupiaj się i kup to samo. :D Żartuję, życzę żebyś dorwał ładną B3 na wypasie w standardzie no i chyba z mocniejszym silniczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie się już drapać... ile lat macie?? zdun_VW chcesz się czegoś dowiedzieć to napisz mi na PW co się stało i czy masz AC (chociaż wątpię - B3 '91, nie szydzę, ale kto by go ubezpieczył..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najbliższych planach będzie gwincik do obecnych MAMów 16" .

 

haaa :!: :!: więc to Twoje B3 oglądałem z zaciekawieniem na parkingu w Spale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
two_pac nie wygłupiaj się, jak możesz kupić lepszą B3 niż tą, którą mamy? :D Co prawda moja stała się przez ten długi weekend bogatsza o 4x elektryczne szyby wymontowane z B3 G60 ;) W najbliższych planach będzie gwincik do obecnych MAMów 16" no i wymiana siedzeń na jakiś welurek albo skórę ;) i będzie gites. No może jeszcze wymienię chłodnicę klimy i passior będzie niczym merol klasy "s". Także nie wygłupiaj się i kup to samo. :D Żartuję, życzę żebyś dorwał ładną B3 na wypasie w standardzie no i chyba z mocniejszym silniczkiem.

 

Heh, już II-a stłuczka i za każdym razem wjeżdża we mni kobieta (wolałbym na odwrót :D ...) raz w bok, teraz w tyłek.. Będę szukał oczywiście bardziej "wypasionej" B3 w standardzie i z motorkiem 2.0, choć marzy mi się G60 syncro, ale troszkę się boję tych regeneracji turbiny i innych kosztów eksploatacyjnych.. Wiem, że kiedyś tu pisaem, że myślę o Audi A6 C4 2,5 TDI, ale niestety bilans moich zarobków doprowadził mnie do wnisku, że to niemożliwe raczej :D

 

Co do pisania, że by nie promować, np. wycięcia numerów, dostania kwitka o zezłomowaniu i rozbiórki auta na części to czemu uważacie, że to nie w porządku. Chyba lepiej jak zostawiłbym sobie te części, które chcę, a wszystkie inne bym Wam sprzedał po symbolicznych cenach ? Przecież na złomowisku wykręcą tylko te najbardziej poszukiwane części i dochodowe a reszta - utylizacja. A potem My6 szukamy z mozołem wielu "pierdółek" i ciężko nam je dostać. Jakby każdy postępował tak zgodnie z prawem, to byśmy nie mogli kupić wielu części do naszych Pasków, a kto by kupował części a WSO ??? do kilkunastoletnich aut ??

 

IMHO jeast to wielką głupotą, że nie mogę wyrejestrować własbego auta i rozebrać go na części. Powinni tylko nakazać okazania dokumentówo utylizacji szkodliwych elementów auta lub ich odsprzedaży.. czy coś w tym stylu, a tak to co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Jakby każdy postępował tak zgodnie z prawem, to byśmy nie mogli kupić wielu części do naszych Pasków

Powiedz to tym, którym auta ukradziono.

 

Co do pisania, że by nie promować, np. wycięcia numerów, dostania kwitka o zezłomowaniu i rozbiórki auta na części to czemu uważacie, że to nie w porządku

Ależ w porządku, w porządku. Przecież niczym zdrożnym nie jest instruowanie i namawianie do popełniania przestępstwa, nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze sposób 5 , ale nie napiszę tu bo mnie zakraczą :D, jak coś PW

 

loco wyluzuj trochę, nikt nikogo tu nie namawia 2pac sam myśli za siebie

 

ci co złomują to też nie są aniołki i zarabiają na tym krocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności