Skocz do zawartości
Gość Dealer

Problem z Passatem 1.9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dealer

Witam. Mam problem z moim passatem 1.9TDI 110KM z 1998 roku. W niedzielę po ruszeniu nim z pod domu zauważyłem że auto nie ma mocy i nie chce przyśpieszać.Dopiero po przekroczeniu 2200obrotów nagłym szarpnięciem poczułem że załączyła się turbina, jednak nadal auto nie chce tak przyśpieszać tak jak przyśpieszało wcześniej. Jaka moze być przyczyna tej awarii i w jaki sposób mozna ją usunąć?? Czyżby to był przepływomierz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na 99% to przepływomierz.Użyj magicznej funkcji szukaj a dowiesz się więcej ;)

Podepnij autko pod VAG a potwierdzi się twoje przypuszczenie :)

Numery przepływki :

074 906 461 -AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

074 906 461 -AHU

028 906 461 -AHH

 

Tylko, że jak tam jest 110KM to będzie siedział AFN bo AHU/AHH to 90KM

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

074 906 461 -AHU

028 906 461 -AHH

 

Tylko, że jak tam jest 110KM to będzie siedział AFN bo AHU/AHH to 90KM

 

 

HHA

O kurczaki faktycznie myślałem przy szukaniu numerów cały czas o 90 konikach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam silnik i na mój gust to może być walnięty zawór ograniczenia ciśnienia doładowania turbiny. :611: Miałem dokładnie ten sam problem. Przy uszkodzonym zaworze turbina wytwarza zbyt duże ciśnienie i po chwili komp przełącza sie w tryb awaryjny. :626: To nic innego jak przełedowanie silnika. Wyłączysz stacyjkę i ponownie załączysz i będzie ok. Jak pamiętam to mi również przełączał się w tryb awaryjny w okolicy tych obrotów, ale tak czy siak , bez VAG-a ,,nierozbierjosz,, , więc czym prędzej na VGA i będziesz śmigał :641: . Zawór w ASO to około500zł :645: (w SEACIE w VW prawie 600zł :644: ) i niestety nie pasuje od innych silników bo to AFN , na allegro jakieś 130. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dealer

Jak się okazało uszkodzeniu uległ przepływomierz. Po wymianie jeździ jak rakieta. Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności