Skocz do zawartości
Kimo

Passat CC - opinie, komenatrze, spostrzeżenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do nowego Passata CC z silnikiem 2.0 TSI. Czy ktoś coś słyszał o nowym wynalazku stajni VW. Prowokuje ogólną dyskusję na temat tego modelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dobry bo sam bylem na tescie i stwierdzam kiche samochod i to w dodatku na 4 osoby tylko cienkie passata to nie pszypomina raczej powinno byc jetta CC.

A tak wogole to jesli ci przeszkadza temat to go popraw , lub go usun a nie gosciowi ktory ledwo co zaczyna przygode z najnaj forum na swiecie - ucinka i zjebka .

Trzeba sie zastanowic i poradzic .

 

 

Takie jest moje zdanie i nie tylko moje ............:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ten passacik bardzo podoba, przecież to CC a nie napompowany sedan :). On ma przede wszystkim dobrze wyglądać a nie być praktyczny. To nie samochód dla przeciętnego Kowalskiego, tylko dla gościa z klasą. Dużą zaletą jest cena - nieznacznie wyższa od zwykłej wersji, tego się nie spodziewałem :).

 

Co do zdania, to się zgadzam :).

Przecież na forum tematycznym tematem moga być opinie, komentarze i spostrzeżenia :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez nerwów - może pierwsza nazwa tematu była faktycznie mało klarowna - poprawiłem i jest ok.

Osobiście samochód bardzo mi się podoba. To, że jest to 4 miejscówka mi nie przeszkadza.

Nowego Passata B6 bym nie wziął ponieważ moim zdaniem jest bez polotu, ładny owszem, ale tylko tyle.

CC bardzo podoba mi się w środku, szkoda tylko, że napędu na 4 koła nie ma w wersji 2.0 TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego Passata B6 bym nie wziął ponieważ moim zdaniem jest bez polotu, ładny owszem, ale tylko tyle.

No właśnie, passat nigdy nie szokował stylistyką, był zawsze do przesady praktyczny i pewnie już tak zostanie. Niemieccy inżynierowie dbają o to żeby auto nie wyróżniało się z tłumu :). Jednak ma w sobie to coś za co tyle ludzi go wybiera. Co innegro CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CC bardzo podoba mi się w środku,

Środek jest Eos'o podobny :D

CC z zewnątrz jest jak Passat w telewizorze panoramicznym - szerszy, niższy i bliższy ziemii...

 

Brak ramek wokół drzwi robi wrażenie, ale z z kolei wymaga "odpowiedniej techniki" do szyb. We wnętrzu widać mały lifting np. włączniki szyb, świateł otrzymały wykończenie a'la chrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manu20

Szkoda, że nie jest dostępny z "odświeżonym" 2.0 TSI. 70 Nm piechotą nie chodzi jakoś miał bym opory przed kupnem tego silnika w wersji 280 Nm skoro już dostępny jest nowy a ktoś ze skąpstwa go nie montuje w CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem artykuł z TopGear z zeszłego miesiąca

8cc7ee7e9e5e06c7m.jpg

69a5b51933ddf0dem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni pózniejj

 

 

IMO po oglądaniu CC w salunie Marszałek zauwazyłem jedną malusienką wade :

 

-jest mało miejsca na łepeyne z tyłu. Mam 183 cm no i juz o podsufitke ocierałem.

-nie ma mozliwosci "targowania" ceny jak narazie. Gosc sie tłumaczył ze to auto ma byc oficjalnie w sprzedazy dopiero po nowym roku.

 

A na plus to wygląda zaje**scie albo jeszcze lepiej. Ewidentnie nie nadaje sie do uzytku w duzej rodzinie (4os ok ale jak będzie trzeba przewiesc 5 to kaplica) i jako wół roboczy. Niziutki samochód. Szyby bez ramek itp. Niestety nie jezdziłem tym. Proponowali mi nawet ale nie. Było 3.6 V6 DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-jest mało miejsca na łepeyne z tyłu. Mam 183 cm no i juz o podsufitke ocierałem.

No nie przesadzaj, przecież z tyłu nie będziesz siedział :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było 3.6 V6 DSG

Ja bym wypróbował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zack

Witam

Jako że jestem nowym użykownikiem i założyc tematu nowego nie mogę a czas nagli pozwolę sobie zadać pytanie tutaj.

Posiadam CC z roku 2008 z silnikiem 2.0 tdi 140KM

Dwa dni temu zapaliło sie kilka kontrolek, mianowicie od wspomagania, czujnikó parkowania ESP . Nie działa funkcja auto-hold oraz automatyczny reczny, można go aktywować tylko naciskając przycisk.

Znajomy podpiął pod komp i stwierdził że padł moduł hamulca recznego, czy jakoś tak. Rozebrał pół konsoli i podał nr częsci: 3C8.907.801.A

Znalazłęm używaną ale meczy mnie kwestia co ma wsólnego sterownik hamulca recznego z pozostałymi funkcjami czyli ESP i czujniki parkowania/asystent parkowania?

Jeśli to nie jest właściwe miejsce na moje pytanie prosiłbym o przeniesienie tematu.

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założyc tematu nowego nie mogę a czas nagli pozwolę sobie zadać pytanie tutaj.
To przeczytaj regulamin i zadaj pytanie w odpowiednim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W związku z tym iż rozważam zakup takiego paszczura proszę wszystkich którzy maja lub znają kogoś kto ma takiego Passata o opinie czyli spalanie ,wady zalety itd.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt . 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie CC bardzo sie podoba i sam mialem pod koniec roku takiego kupic. Wyglad zewnetrzny jest wg. mnie piekny. Gdybym byl ciut mlodszy, nie mial zony, nie planowal rodziny -- bralbym w ciemno :D Natomiast CC nie spelnial dla mnie kilku zalozen:

- Bagaznik - jest niby spory, ale niestety otwor zaladunkowy jest malutki. Jako, ze jezdze glownie w dalekie trasy, to niestety bagaznik ma u mnie spore znaczenie.

- Miejsce z tylu. Doplata za 5 miejsce to troche kpina. Rozumiem, ze ktos moze chciec 4 miejscowe coupe. Ale nie powinno sie kasowac tyle kasy za 5 miejsce. No i niestety -- jesli ktos ma nieco wiecej wzrostu (> 180), bedzie odczuwal dyskomfort jesli chodzi o miejsce nad glowa.

- Brak homologacji N1 :D OK -- to troche zartem. Ale u mnie wlasnie problem CC kompletnie rozwiazala kwestia N1. Jezdze wiec teraz znacznie mniej urodziwym, ale praktycznym do bolu Paskiem Variant :)

 

Jesli komus te kwestie wymienione przeze mnie nie szkodza, to z pewnoscia jest to bardzo ciekawy samochod.

 

Kilka ciekawych linkow:

Edytowane przez -Maverick-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Maverick- wiek nie ma nic do tego ja jestem starszy od ciebie i to trochę jeżeli wiek masz aktualny a też mam rodzinę i patrzyłem takiego podobnego CC u kumpla na warsztacie i tak jak mówisz bagażnik to jest nie zawieliki o tył się nie martwię bo jak usiądę to i tak za mną w obecnym passacie nie ma zbytnio dużo miejsca bo mam 187 cm wzrostu ,ale podoba mi się i wstrzymują mnie tylko koszty i ewentualne jego wady bo większość jest z USA.

Dodam iż chodzi mi po głowie Passat CC 3.6 300KM 4motion

Edytowane przez robert.gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Maverick- wiek nie ma nic do tego ja jestem starszy od ciebie i to trochę jeżeli wiek masz aktualny a też mam rodzinę

 

Jak już mi łeb osiwieje do końca i dzieci podrosną na tyle, że nie trzeba będzie ładować kombi pod dach to kupię sobie CC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem CC od pażdziernika zeszłego roku i na wyposażeniu park assist rns 510 , DCC, panoramiczny szyberdach, roleta, auto hold i inne bajery i powiem tylko tyle ze gdybym miał wybierać jeszcze raz , to wybrałbym cc bez wahania . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Posiadam CC od listopada 2013 tylko silnik diesel.

To auto od zawsze mi sie podobało ale mimo że jest piekne wygodne i nawet niemałe ma swoje wady.

1. Bezramkowe drzwi które są mega ładne w zimie pod chmurką juz nie sa tak praktyczne bo czasem jak duży mróz przymarzają i sie nie opuszczają trzeba delikatnie wyrwać z uszczelki i jak ma się w reku odmrażacz to psik psik i po chwili jest ok.

2. Jak dla mnie to auto nie jest zbyt dobrze wygłuszone. moja poprzednia alfa 166 była cichsza w środku przy wyższych prędkościach.

Chyba te 2 rzeczy najbardziej mi doskwierają. bezramkowe drzwi w lecie będą zaje.... :)

 

co do ilości miejsca w srodku. ja mam 182 wzrostu i z przodu nie ma problemu a z tyłu nie wiem nie siedziałem :) ostatnio jechałem w 4 osoby i pasażerowie powiedzieli że jest mega wygodny i spory w środku. Starsi ludzie będą mieli problemy z wysiadaniem bo niski i kubelki i dach bardzo opadający z tyłu.

 

Tak jak ktoś powyżej napisał to nie jest do końca praktyczne auto. to połączenie elegancji i indywidualizmy jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Jak dla mnie to auto nie jest zbyt dobrze wygłuszone. moja poprzednia alfa 166 była cichsza w środku przy wyższych prędkościach

Ciekawe czy to kwestia tych bezramkowych dzrzwi w CC robi zla robote. Gdy niespelna dwa tygodnie odebralem nowiutki samochod, to wlasnie wyciszenie passata variant (tez diesel) bylo dla mnie jedna z wielkich zalet. Przy predkosci 180 km/h na autostradzie (dodam od razu -- w Niemczech :)), bez problemu mozna bylo sluchac audiobooka. Gdy silnik pracuje miarowo (nie przyspiesza sie juz np.), to wrecz poza szumami toczenia nie slychac nic w aucie. Wczesniej jezdzilem Mazda 6 -- w wyciszeniu jest przepasc wg. mnie :)

 

A te bezramkowe drzwi mnie podobaja sie w CC rowniez bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności