Skocz do zawartości
Gość Tom123456

Uszkodzenie lakieru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ten sam problem w czerwonym kombi schodzi lakier z klapy tylnej dachu i błotnika ;(

Zaczeło sie niewinnie lekkie bombelki jedno mycie na myjce i szok!! po wusyszeniu

az nie chce sie parztec na to. w Gdańsku 350zł za element całe auto 3500zł ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam ten sam problem w czerwonym kombi schodzi lakier z klapy tylnej dachu i błotnika ;(

Zaczeło sie niewinnie lekkie bombelki jedno mycie na myjce i szok!! po wusyszeniu

az nie chce sie parztec na to. w Gdańsku 350zł za element całe auto 3500zł ehhh

 

No 350 to lekka przesada...Z komorą lakierniczą biorą od 250-300 za element ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja miałem tak na masce. Auto oddane do renomowanego dystrybutora i była to kolejna instytucja, która stwierdziła, że auto na bank nie było wcześniej bite ani malowane zresztą wiedziałem co kupuję. Widocznie czasem w fabrycznej lakierni jak auto schodziło z produkcji to też zdarzały się wpadki. Druga sprawa jest taka, że klar może odejść jak ma się na aucie odpryski i później jedziesz karcherem. Mnie odpadło po zimie i po karcherze. Tak więc nie trzeba wydawać od razu opinii, że auto musiało być bite - takie rzeczy zdarzają się nawet w "dziewiczych" autach. Pozdrawiam, Tomek.

 

P.S. Mnie udało się podciągnąć ten odprysk pod AC ;) Wypłacili mi 670 zł, a zrobiłem za 540 (całe polakierowanie maski) plus polerka całego auta (renomowany dystrybutor ale po znajomości).

Edytowane przez doktor80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem, więc spróbuję zrobić tak, jak podpowiada "jarkozlik". Bo na razie to tylko dwie małe plamy. Boję się żeby się nie rozpowszechniły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem kilka pierwszych postow z bardzo dawan na temat ze ktos spie..to malowanie i wg mnie to ori lakier vw.

Takie same passaty w czerwieni smigaja w uka, widzialem conajmniej 10-12 takich czerwonych ktore sie luszcza, ta jakas wada fabryczna przy mieszaniu tego lakieru, a nie robota lakiernika zakladowego.

 

---------- Post added at 02:07 ---------- Previous post was at 02:05 ----------

 

A czy znacie moze cene szlifowania obecnego lakieru na gladko, z drobnymi zaprawkami i lakierowanie calego bezbarwnym?

Chcialbym mojemu rysy poamputowac wszystkie i dac nowy polysk, ale nie mam warunkow by samemu to zrobic, wiec sprawa jasna... A w pl mozna by sie za tym zakrecic, albo moze na biala perelke strelic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam ten problem na moim kombiaku lakier bezbarwny schodzi mi na masce i dachu,zasiegnołem porady dobrego mechanika na ten temat i powiedział,że robi sie tak dlatego ze lakier bezbarwny był nakładany na baze gdy ta juz całkowicie wyschła a nie powinno sie tak robic(odstęp czsu max 15 min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Orientuje się ktoś co możne być przyczyna powstania takich bąbli na lakierze.

 

DSC00124.jpg

Takie duże zrobiły się teraz jak jest wilgotno i pada deszcz przedtem były mniejsze. Klapa była lakierowana.

DSC00122.jpg

DSC00123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może po malowaniu lakier miał styczność z wilgocią , deszczykiem lub czymś podobnym tak mi się wydaje

 

po jakim czasie się to pojawiło na lakierze , od razu po lakierowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze bąbelki malej wielkości pojawiły się w zeszłym roku po okresie roku od malowania możne nawet szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam czerwonego paska i w zasadzie na masce i dachu już nie ma klaru (no na dachu jeszcze trochę jest), ale te elementy chcę okleić carbonem, mam nadzieję, że to będzie ładnie wyglądać. Ale schodzi mi jeszcze na nadkolach z przodu po obu stronach, jak można by usunąć ten klar nie uszkadzając lakieru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę kiepsko, bo lepiej wyglądały by te elementy matowo, niż tak jak jest teraz. Ale wprzeiągu kilku miesięcy zamierzam to zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności